3. 11. 2018 | Štěpán Ondráček, Jaroslav Svoboda

Bruslaři přes mohutný finiš prohráli přestřelku se Šumperkem!

ŠUMPERK – Havlíčkobrodští Bruslaři odehráli utkání na ledě nejlepší obrany celé II. ligy a na zápase to bylo znát. Mužstvo vedené trenérem Jiřím Čelanským šlo do rychlého vedení, ale domácí Draci dokázali šesti brankami otočit vývoj utkání. Bruslaři vzali Šumperku vítr z plachet, neboť předvedli mohutný finiš, když se dostali na rozdíl jediné branky. Havlíčkobrodští zkusili v samém závěru vyrovnat, ale na kýžený bod nedosáhli. Do střelecké listiny se z tábora Havlíčkova Brodu zapsali tito střelci Tomáš Ludvík, Jan Milfait, Kryštof Kulhánek, Tomáš Chlubna a dvougólový odstřelovač Luboš Voříšek.

Domácí zahrozili již v první minutě, hosté pak v té druhé skórovali. Jan Milfait si vyměnil v šumperském pásmu kotouč s Lubošem Voříškem, který si zajel na zadní tyč a přesouvajícího se Kristína překonal. Důležitým momentem pak byl vcelku nenápadný souboj Blinky se Sedlákem, kdy si hostující útočník chtěl šumperského hráče odstavit tělem. Ale ramenem zasáhl Sedláka do hlavy a nakonec musel do kabin za faul se zraněním. Pětiminutovou přesilovku pak Draci dvakrát zužitkovali.

Nejprve Draci rozjeli rychlý kolotoč přihrávek, kdy Pláškovu křižnou přetavil v gólovou střelu Tomáš Drtil. Následně, to bylo devět vteřin před koncem trestu, kdy si Jakub Čuřík přehodil kotouč na bekhend a z ostrého úhlu nádherně trefil pod víko Novákovy branky. Hosté naopak Gewieseho vyloučení nepotrestali a do konce třetiny si větší šance vypracovával jen Šumperk. Pokorný po svém odvážném průniku neprostřelil Nováka, Romančík o chvíli později trefil tyč.

Ve druhé části hry se na ledě přiostřilo a sudí raději po každém souboji uklidňoval a upozorňoval hráče na případná vyloučení. Ve třetí minutě se Šumperk prosadil počtvrté. Hosté ztratili puk za svou brankou a zároveň nechali chvíli volného prostoru Dmitriji Vorobjevovi. Ten si povodil Nováka a poté lehce poslal kotouč do sítě brodské branky. To byla konečná pro Čeňka Nováka a náhradník David Marek dlouho držel šumperské střelce na uzdě.

Ve 32. minutě zvýšili Draci svůj náskok, když debut v šumperském dresu ozdobil Ivan Ďurač gólem. Po pravém křídle potáhl kotouč Dmitrij Vorobjev a jeho nový spoluhráč v útoku trefil perfektně z voleje. Premiérový gól oslavil vítězným gestem s oslavou loga klubu na dresu směrem k šumperskému kotli, který bouřil nadšením.

O dvě minuty později bylo ještě veseleji. Drtil předal v přesilové hře na modrou a Tomáš Sedlák trefil luxusní ránu o tyč - 6:1! Pokud drtivé vedení vzbuzovalo dojem, že jsou hosté zralí na ručník, tak brzo se rýsoval opak. Hosté si vypracovali souvislý tlak a v něm si Brod přichystal několik tutovek. Ve 39. minutě bojovný štírek Jan Milfait sebral kotouč Gewiesemu, objel s ním půl pásma a pak bekhendem překonal Kristína.

Ve třetí třetině se pak strhly gólové dostihy a hlavně hosté začali dělat vše pro to, aby smazali manko. Drakům sice přišla vhod přesilovka hned ve 42. minutě, ale v ní vyrobil obrovskou chybu Matej Kristín. Ten lehce nabídl kotouč Tomáši Ludvíkovi, který naservírovanou šancí nepohrdl. Další klid na domácí hole mohl přinést ještě gól na 7:3, který padl ve 47. minutě. Draci rozjeli catenaccio, kdy několik desítek vteřin drželi puk a uspávali hráče soupeře na jeho polovině. Pak přišel průnik dvojice Karel Plášek - Tomáš Sedlák a druhý jmenovaný příklepem posazeným pár čísel nad led překvapil Marka.

Závěr ale přinesl neuvěřitelné drama a kuriózní branky. Nejprve hostům pomohla šumperská nedisciplinovanost a přesilovku proti třem často podpořenou hrou bez brankáře využili stoprocentně. Rána od modré byla tečovaná Milfaitem nad branku, ale kotouč odrazem od mantinelu zcela změnil směr a Luboš Voříšek dorážku do prázdné branky zvládl. Další nahození od modré změnilo několikrát směr a autorem této podivné branky, kdy kotouč propadl nakonec skrze Kristínovy chrániče do branky, se stal Tomáš Chlubna. Když Šumperk v předposlední minutě špatně střídal a hrál v šesti, tak přítomným zatrnulo.

Právem. Smrtelná přesilovka Brodu slavila opět úspěch. Byť znovu se štěstím. Kryštofu Kulhánkovi totiž příklep od modré nesedl a plachtící kotouč lehce tečoval lapačku Kristína a následně doskákal do sítě. Skóre? Z 3:7 se dostal Brod na 6:7 a poklidný děj duelu nabral na velké finále.

V něm hosté sevřeli Šumperk, zkoušeli střílet ze všech pozic. Kristín ale pokryl jak první pokusy, tak i případné dorážky. Štěstí přálo i Drakům. Drtilovo vyhození trefilo na začátku střídačky Šumperku sloupek omotaný molitanem a puk se místo po hrazení vydal do středu kluziště, kde pobýval Ivan Ďurač. Ten vzniklé situace využil a do prázdné branky pečetil na konečných 8:6!

Výsledky skupiny Jih + Východ (15. kolo)

Šumperk - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 5. Drtil (Plášek, M. Haloda), 8. Čuřík (Romančík), 14. Vorobjev (Ďurač, Hroch), 23. Vorobjev (Ďurač, Hroch), 32. Ďurač (Vorobjev), 34. Sedlák (Drtil, Čuřík), 47. Sedlák (Plášek, Romančík), 60. Ďurač – 2. Voříšek (Milfait, Vala), 39. Milfait (Voříšek), 43. Ludvík, 55. Voříšek (Milfait, Kulhánek), 57. Chlubna (Šmíd, Beneš), 59. Kulhánek (Třetina, Kadeřávek). Rozhodčí: Jiří Velčovský – Marek Bubela, Pavel Blažek. Vyloučení: 9:10, navíc Blinka (HBR) 5 + OK [NBR]. Využití: 4:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 145. Střely na branku: 40:40 (13:9, 18:9, 9:22). Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:6, 8:6.

Šumperk

Kristín (O. Haloda) – Vaněk, Gewiese (C), Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek (A), Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

Novák (23. Marek) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Vala, Kadeřávek, Dudycha – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka