10. 12. 2022 | Milan Sochor

Bruslařům utekl hubený náskok, nájezdy v Novém Jičíně rozhodl Franek

Havlíčkův Brod vedl hned od první minuty zásluhou Jiřího Vašíčka. Bruslaři si vytvořili další šance, domácího gólmana několikrát zachránila branková konstrukce, další gól už ale nepřidali. Ve třetí třetině tak vyrovnal Tomáš Franek, který následně rozhodl také samostatné nájezdy.

Soupeř vstřelil úvodní branku zápasu už v 52 vteřině zápasu. U mantinelu získal puk Voříšek, který poslal přesný pas mezi kruhy, kde číhal osamocený Jiří Vašíček, jenž přesnou střelou poslal Bruslaře do vedení. Ve čtvrté minutě měli Ďáblové možnost srovnat, ale početní převahu v branku nepřetavili stejně jako následný závar před Wolfovou brankou.

V šestnácté minutě se dokázal uvolnit Maliník, jenže Wolf se proti jeho kličce vyznamenal důležitým zákrokem svým betonem. Další branka již v první třetině nepadla a do šaten se odcházelo za stavu 0:1. Ve 27. minutě mohli Bruslaři odskočit o dvě branky. Z rychlého protiútoku se před Šimonů ocitl nikým nekrytý Petržilka, ale kotouč poslal nad břevno novojičínské svatyně.

O pět minut později zakončoval přečíslení dva na jednoho Holenda, jenže jeho pokus skončil na betonech Šimonů. O minutu později už druhá branka Havlíčkova Brodu visela ve vzduchu. Po střele Kuchty brankáři Šimonů kotouč vypadl a doklouzal jen kousek vedle levé tyčky. Kuchta se mohl prosadit ještě v závěru druhé části, ale jeho bekhendový pokus z otočky nenadělal novojičínskému gólmanovi velké potíže.

Druhá třetina branku nepřinesla a Ďáblové vstupovali do třetí třetiny s jednogólovým mankem. Ve 44. minutě usedl na trestnou lavici Vašíček, ale do největší šance se dostal Tecl, který při samostatném úniku poslal kotouč mimo branku. Na začátku 48. minuty bylo srovnáno. Konečný ve středním pásmu našel svým pasem Tomáše Franka, jenž ujel hostující obraně a forhendovou kličkou pod víko vyrovnal na 1:1.

Ďábly vstřelená branka nakopla a tvořili si další šance, ale Wolf všechny jejich pokusy pochytal. Poté zahrozili Bruslaři, kteří hráli přesilovou hru. Vždy však narazili na skvěle chytajícího Šimonů. Po skončení Hruškova trestu se v dobré pozici ocitl Lehečka, ale puk těsně minul levou tyč havlíčkobrodské branky. Kapitán Ďáblů se v další šanci ocitl v 57. minutě, kdy se k němu dostal odražený puk po střele Franka, jenže jeho dorážky zvládli Wolf s jeho obránci zneškodnit.

Následovalo prodloužení, ve kterém se Ďáblové objevili v největší šanci až v poslední minutě, kdy přečíslení dva na jednoho nedotáhli do zdárného konce. V nájezdech pak získali všechnu pozornost Franek s Kuchtou. Domácí kanonýr poslal Ďábly do vedení ve druhé sérii, jenže Kuchta zvládl tíhu okamžiku a v páté sérii odvrátil mečbol Nového Jičína. Ten samý střelec se ujal i dalšího nájezdu, který kličkou opět proměnil. Poté musel odvracet konec zápasu Franek a také se mu to podařilo, když poslal puk mezi betony Wolfa. Kuchta se následně rozjel ke svému třetí nájezdů, jenže na Šimonů tentokrát nevyzrál. Naopak Tomáš Franek proměnil i svůj třetí nájezd a forhendovou kličkou vystřelil Ďáblům bonusový bod.

Nový Jičín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 48. Franek (Konečný), rozh. náj. Franek – 1. Vašíček (Voříšek, Dušek). Rozhodčí: Grygera – Gančařík, Smetková. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 485. Střely na branku: 39:46 (13:18, 8:12, 15:14 – 3:2). Průběh utkání: 0:1, 2:1sn.