5. 10. 2013 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Byli jsme tu jak Hujerovci, tvrdí o svém návratu do Kotliny Antonín Dušek

Havlíčkobrodští hokejisté hostili celek ze středu Čech. Benátky nad Jizerou přijely do města Karla Havlíčka Borovského i s dvěma hráči, kteří v Kotlině kdysi působili. Kromě maskovaného muže Jakuba Jelínka se na domácí led Rebelů podíval i Antonín Dušek, který zaznamenal branku na 4:1. „Je to trochu něco jiného, protože jsem tady vyrůstal. Člověk se určitě těší více domů než někam jinam,“ vyprávěl s nostalgií v hlase benátecký střelec. (Foto velké: tn.nova.cz, foto malé: hokejportal.cz)

Jaké jsou vaše dojmy z dnešního zápasu?
Sehráli jsme to špatně. Dostali jsme se do náskoku, ale Brod hrál dobře a měl více ze hry, ale my jsme naše šance proměnili. Vedli jsme 4:1, ale ve druhé třetině jsme na konci, myslím, že to bylo během pěti minut, dostali dva góly a nezvládli jsme to. Brod hrál dobrý hokej a otočil. My jsme dělali chyby.

Asi se shodneme na tom, že rozhodujícím momentem utkání byla vaše třetí inkasovaná branka, kterou jste dostali sedm vteřin před koncem druhé třetiny.
Nepohlídali jsme si to. Sedm vteřin před koncem bychom to měli udržet. Gól do kabiny, když je to jen o jednu branku, je nepříjemný. Pořád jsme ale měli zápas dobře rozehraný a měli jsme to dotáhnout do konce.

Povedlo se vám vstřelit gól. Jak byste ho popsal ze svého pohledu?
„Psoty“ (Matěj Psota - pozn. red.) mi to dobře hodil do křídla, já jsem se natlačil před beka a zvedl jsem to do víka.

Co musíte nejvíce zlepšit do příštího zápasu?
Brod výborně zavíral mantinely, takže jsme se těžko dostávali ven ze třetiny. Musíme dostávat puky pryč od modré čáry, protože potom z toho pramenily ty góly a jejich tlak.

V Kotlině jste v minulosti hrál. Těšil jste se sem o něco víc než na jiné stadiony?
Je to trochu něco jiného, protože jsem tady vyrůstal. Člověk se určitě těší více domů než někam jinam. Je to něco jiného.

Byli se na vás dnes podívat rodiče nebo nějací příbuzní?
Byli jsme tady jako Hujerovci, bylo tady snad osm lidí od nás.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner