6. 10. 2013 | Eva Streichsbierová

Nakonec jsme vyhráli zaslouženě, je přesvědčen autor vítězného gólu

HAVLÍČKŮV BROD – Pět minut před koncem druhé třetiny to pro Rebely nevypadalo na žádnou bodovou radost. V tu chvíli vedly Benátky nad Jizerou v Kotlině 4:1 a byly na nejlepší cestě k vítězství. Domácí hokejisté ale zabrali a pět minut před koncem normální hrací doby jim tříbodový úspěch zajistil Karol Korím.

„Dostal jsem krásnou přihrávku od Lukáše Endála, měl jsem před sebou prázdnou bránu a trefil ji,“ popsal svůj vítězný gól havlíčkobrodský obránce. „Myslím, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě,“ dodal.

Sám mohl v utkání dát minimálně dva góly, ovšem při první obrovské šanci vytáhl Jelínek v brance Benátek neskutečný zákrok. „Tam mě zase parádně našel Lukáš Havel, ale tahle střela skončila jen v lapačce,“ hlásil Korím.

Za stavu 1:4 zkusili trenéři nastartovat tým výměnou brankáře – Daniela Dolejše nahradil Petr Opršal. A tenhle tah domácím dokonale vyšel. „Za toho stavu nebylo relativně co ztratit, ale já byl stejně nejistý, jako žena, která po ránu zvrací,“ smál se po zápase Opršal.

Za svoje záda nepustil za celou dobu ani jednu střelu, naopak jeho spoluhráči dokázali vývoj utkání zvrátit. „Měl jsem opravdu štěstí, kolikrát mě puk trefil na poslední chvíli. Kluci to přede mnou parádně odbránili. Klobouk dolů před tím, jak to otočili,“ nešetřil chválou na adresu spoluhráčů.

Hosté v závěru ještě zkusili hru bez brankáře a poslední vhazování před Opršalem přišlo v čase 59:55. „Na co jsem v tu chvíli myslel? Říkal jsem si: Hlavně, ať už na mě nikdo nevystřelí,“ culil se dál vtipálek brodského týmu. „Nakonec jsem to nějak udržel a jsem moc rád. Tohle vítězství je pro nás hodně důležité,“ dodal.

V prvoligové tabulce se Rebelové po sobotním vítězství 5:4 usadili na pátém místě s dvoubodovou ztrátou na čtvrtou Jihlavu a ve středu se vypráví k dalšímu utkání na led posledního Mostu. „Rozhodně budeme chtít i tam tři body, ale do zápasu půjdeme s pokorou,“ ujišťuje Korím.

Foto z vítězného zápasu s Benátkami nad Jizerou ZDE.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu