6. 10. 2013 | Eva Streichsbierová

Nakonec jsme vyhráli zaslouženě, je přesvědčen autor vítězného gólu

HAVLÍČKŮV BROD – Pět minut před koncem druhé třetiny to pro Rebely nevypadalo na žádnou bodovou radost. V tu chvíli vedly Benátky nad Jizerou v Kotlině 4:1 a byly na nejlepší cestě k vítězství. Domácí hokejisté ale zabrali a pět minut před koncem normální hrací doby jim tříbodový úspěch zajistil Karol Korím.

„Dostal jsem krásnou přihrávku od Lukáše Endála, měl jsem před sebou prázdnou bránu a trefil ji,“ popsal svůj vítězný gól havlíčkobrodský obránce. „Myslím, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě,“ dodal.

Sám mohl v utkání dát minimálně dva góly, ovšem při první obrovské šanci vytáhl Jelínek v brance Benátek neskutečný zákrok. „Tam mě zase parádně našel Lukáš Havel, ale tahle střela skončila jen v lapačce,“ hlásil Korím.

Za stavu 1:4 zkusili trenéři nastartovat tým výměnou brankáře – Daniela Dolejše nahradil Petr Opršal. A tenhle tah domácím dokonale vyšel. „Za toho stavu nebylo relativně co ztratit, ale já byl stejně nejistý, jako žena, která po ránu zvrací,“ smál se po zápase Opršal.

Za svoje záda nepustil za celou dobu ani jednu střelu, naopak jeho spoluhráči dokázali vývoj utkání zvrátit. „Měl jsem opravdu štěstí, kolikrát mě puk trefil na poslední chvíli. Kluci to přede mnou parádně odbránili. Klobouk dolů před tím, jak to otočili,“ nešetřil chválou na adresu spoluhráčů.

Hosté v závěru ještě zkusili hru bez brankáře a poslední vhazování před Opršalem přišlo v čase 59:55. „Na co jsem v tu chvíli myslel? Říkal jsem si: Hlavně, ať už na mě nikdo nevystřelí,“ culil se dál vtipálek brodského týmu. „Nakonec jsem to nějak udržel a jsem moc rád. Tohle vítězství je pro nás hodně důležité,“ dodal.

V prvoligové tabulce se Rebelové po sobotním vítězství 5:4 usadili na pátém místě s dvoubodovou ztrátou na čtvrtou Jihlavu a ve středu se vypráví k dalšímu utkání na led posledního Mostu. „Rozhodně budeme chtít i tam tři body, ale do zápasu půjdeme s pokorou,“ ujišťuje Korím.

Foto z vítězného zápasu s Benátkami nad Jizerou ZDE.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Ostatní partneři