29. 11. 2019 | Ladislav Vácha

Chceme do play off! Budeme makat, slibuje dorostenec Bačkovský

Dorostenci prožili naprosto pohádkový vstup do nadstavbové části, v níž zabojují o účast v prestižním play off. Doma po tuhé bitvě přetlačili favorizovaný Zlín těsně 4:3 a připsali si velmi důležité tři body do tabulky. Lví podíl na velkém úspěchu měl Michael Bačkovský (na snímku uprostřed), který vstřelil na začátku druhé třetiny důležitý gól na 2:0. „Byla to střela z úhlu. Puk byl u mantinelu, já jsem prostě ujel, natlačil jsem se k bráně a snažil jsem se střílet na beton s tím, že to může jít na odraz. Padl z toho ale rovnou gól, takže jsem spokojený,“ usmíval se od ucha k uchu spokojený patnáctiletý útočník. (Foto: Markéta Křížová)

Bačky, v prvním utkání nadstavby jsme urvali důležité vítězství 4:3 nad Zlínem. Jak zápas hodnotíš?
Myslím si, že to bylo dobré. Bojovali jsme, bylo tam nasazení a prostě všechno, co má být. Je to super.

Jak moc důležité je pro naši hru to, že už můžeme hrát ve větším klidu a uvolněněji, protože už se nemusíme bát o extraligovou záchranu?
Určitě je to něco jiného než proti Táboru, tam jsme prostě byli ve stresu. Teď to z nás spadlo, puky nám neodskakují a je to všechno tak, jak má být.

Tobě se povedlo dát náš důležitý druhý gól. Jak bys popsal svůj velký moment?
Byla to střela z úhlu. Puk byl u mantinelu, já jsem prostě ujel, natlačil jsem se k bráně a snažil jsem se střílet na beton s tím, že to může jít na odraz. Padl z toho ale rovnou gól, takže jsem spokojený.

Soupeř byl hodně nepříjemný v přesilových hrách, ze kterých dal dva góly a vyrovnal na 2:2. Jak moc těžké bylo popasovat se s tím, že jsme ztratili dvoubrankový náskok?
Bylo to určitě na nic. Musíme ještě dopilovat naši hru před bránou, aby soupeř nemohl dorážet a naši beci to tam lépe ubránili. Nakonec jsme ale vyhráli a to je důležité.

V závěru jsme dali důležitý gól na 4:2, ale Zlín v podstatě hned po vhazování rychle snížil. To by se nám v dalších zápasech asi stávat nemělo...
To určitě ne. Kouč nám říkal, abychom to udrželi. Bohužel, my jsme hned udělali takovouhle hrubku. To bylo na prd, ale vyhráli jsme, to je teď to nejdůležitější.

Teď už není kam uhnout, chceme se za každou cenu dostat do play off. Jak říkal v kabině po zápase trenér, pokud takhle budeme pokračovat i dál, tak můžeme porazit každého, souhlasíš?
Přesně tak. Myslím si, že play off není nereálné. Budeme makat a budeme se snažit se tam dostat.

Hodně důležitý pro skvělý výsledek byl určitě spolehlivý výkon brankáře Davida Kubíka, který nás v těžkých chvílích hodně podržel...
Přesně tak. David Kubík chytal úplně výborně a řekl bych, že si zaslouží velkou pochvalu.

V sobotu nás čeká cesta do Havířova, kde to určitě bude velmi těžké. Pokud ale takhle budeme pokračovat, tak by to mohlo vyjít, co myslíš?
Je to tak. Bude to dlouhá cesta, ale musíme se pak pořádně rozcvičit, na zápas se co nejlépe připravit a nic nepodcenit. Uvidíme, myslím si, že to půjde.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu