28. 11. 2019 | Tomáš Sochor

Senzační vstup do bojů o play off! Dorostenci porazili Zlín

V prvním kole nadstavbové části vyzvali havlíčkobrodští dorostenci na domácím ledě Zlín. Bruslaři začali skvěle, když si vytvořili dvoubrankový náskok. Berani ale nic nevzdali. V přesilových hrách srovnali stav utkání. Svěřenci trenéra Václava Adama následně prokázali své kvality a znovu si vydobyli vedení o dva góly. Hosté sice ještě snížili, domácí však dovedli zápas do vítězného konce.

Úvodní utkání nadstavbové části ELIOD Extraligy dorostu mělo pomalejší rozjezd. S postupujícím časem však nervozita opadala a byli to zlínští dorostenci, kdo měl z utkání víc. Mezi tyčemi však sebejistě úřadoval David Kubík. Největší šanci měli Berani při vlastním oslabení, kdy Michal Tomeček využil chyby obránce a sám ujížděl na bránu. Kličkou si roztáhl gólmana, trefil ale jenom tyč. Jako první tak skórovali Bruslaři. Tři minuty před koncem třetiny se po levé straně natlačil před bránícího hráče Filip Dymák a kličkou do bekhendu překonal Tobiáše Synka. Hosté si ještě v závěru vytvořili tlak, který se domácím podařilo přečkat.

Hned zkraje druhé třetiny zavládla v Kotlině radost. Bruslaři totiž odskočili na dvoubrankové vedení. Tadeáš Holenda v situaci dva na dva nahrál Michaelu Bačkovskému. Ten byl zle tísněn obráncem, zkusil však vystřelit. Pokus překvapivě skončil mezi betony gólmana hostů. Jen o necelou minutu a půl později Berani v přesilové hře snížili. Adam Jecho našel najíždějícího si Tomáše Ševčíka, který střelou k pravé tyči překonal Davida Kubíka. Následně měli havlíčkobrodští hokejisté při své přesilovce několik šancí znovu své vedení navýšit, to jim ale svými zákroky nepovolil Tobiáš Synek.

Minutu po polovině zápasu Zlín v další početní výhodě vyrovnal. Střelu Adama Čapka od modré čáry vyrazil Kubík jen před sebe. K volnému kotouči se dostal Tomáš Mojžíš, který ještě vylepšil pozici Adamu Jechovi, jenž zasunul kotouč do brány domácích. Následně se hra přitvrdila. K vidění byla nejenom spousta hitů, ale i další fauly. Jeden z nich Bruslaři využili. Tomáš Krejčí šikovně tečoval střelu Martina Zycha, a vrátil tak vedení na hokejky domácích.

Ve třetí periodě se hosté snažili znovu vyrovnat. Jejich úsilí však kazila dobře pracující obrana Havlíčkova Brodu. Jedinou větší šanci Jana Hofereka zlikvidoval pohotovým zákrokem Tuček. Závěr utkání nabídl velké drama. Necelé dvě minuty před koncem se Bruslaři znovu ujali dvoubrankového vedení. Těsně po skončení přesilovky vypálil od modré čáry Martin Zych. Stejně jako při předchozí brance jeho střelu tečoval za Synkova záda Tomáš Krejčí. Jenomže o pouhých jedenáct sekund později využili Berani nepozornosti domácích. Naději na zisk bodů vrátil hostům přesnou střelou Adam Burian. Zlín se ještě se šesti hráči v poli pokusil srovnat. Bruslaři však odolali závěrečnému náporu, a získali tak tři důležité body do bojů o play off.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 18. Dymák, 22. Bačkovský (Holenda), 37. T. Krejčí (Zych, Dymák), 59. T. Krejčí (Zych, Rauš) – 23. Ševčík (Jecho, Mojžíš), 31. Jecho (Mojžíš, Čapka), 59. Burian (Hoferek, Tomeček). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Tomáš Krejčí, Dominik Viskot. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 32:25 (9:13, 13:7, 10:5). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Kubík (Tuček) – Jakubec, Besmák, Zych (C), Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák (A), Rauš (A), Janko, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek