19. 1. 2020 | Ladislav Vácha

Chceme urvat druhé místo, ujišťuje Třetina. Pospa mu rozbil hubu

Bruslaři si po vysoké porážce v Šumperku spravili chuť a uloupili všechny tři body v derby Vysočiny na žďárských Bouchalkách, kde vyhráli 6:3. Důležité vítězství se však nerodilo vůbec lehce, klíčová fáze zápasu přišla na konci 2. třetiny, kdy Havlíčkův Brod srazil regionální rivala do kolen třemi vstřelenými brankami za 58 sekund. Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsal Miroslav Třetina, jenž se postaral o vítězný gól. „Dvakrát jsme po našem gólu rychle inkasovali. To nás trošku brzdilo. Řekl bych, že naší hokejovostí jsme to ale pak zlomili. Myslím si, že rozhodl minutový výpadek Žďáru na konci druhé třetiny,“ ohlédl se za zvládnutým utkáním brodský kapitán.

Míro, ve Žďáře jsme vyhráli 6:3. Jak jsi zápas viděl ze svého pohledu?
Vyhráli jsme, takže zápas hodnotím pozitivně. Vítězství se ale nerodilo moc lehce. Žďár hraje o play off, proto jsme čekali, že do toho půjde naplno. Myslím si, že jsme měli víc ze hry, ale dvakrát jsme po našem gólu rychle inkasovali. To nás trošku brzdilo. Řekl bych, že naší hokejovostí jsme to ale pak zlomili. Myslím si, že rozhodl minutový výpadek Žďáru na konci druhé třetiny.

Nově nám chyběli zranění Roman Mikeš a Marcel Juráň. S Paťasem Přidalem a právě s Mikym nastupuješ v elitním útoku. Jak moc byla jejich absence na ledě znát?
Tihle hráči nám samozřejmě chybí. Jsou tady ale mladí kluci, pro které je to velká zkušenost. Myslím si, že Můsa i Pejchy odehráli dobrý zápas. Určitě jim to hodně dá. S námi v útoku hrál chvíli Můsa, který se na začátku samozřejmě trochu hledal. Myslím si, že je to ale hráč, který na áčko má. Pak hrál s námi i Kuchťák, takže se to trošku točilo, ale poradili jsme si s tím.

Situaci jsme si trochu zkomplikovali na začátku třetí třetiny. Dostali jsme gól ve vlastní přesilovce a pak jsme hráli oslabení tří proti pěti. To byly těžké chvíle, souhlasíš?
Jo. Asi to bylo trochu pod tím dojmem, že jsme vedli 6:2. Během druhé přestávky jsme se na to samozřejmě upozorňovali. Byl to takový nešťastný gól v naší přesilovce, kdy se nám tam trošku připletl rozhodčí. Na oslabení si samozřejmě musíme dávat pozor. Kdybychom při soupeřově přesilovce 5 na 3 dostali gól na 6:4, bylo by z toho ještě asi drama.

Z tréninku před Plameny sis odnesl krvavé zranění v obličeji, když tě trefil puk. Jak se to přihodilo?
Zase u toho byl Pospec, stejně jako před dvěma roky. (směje se) Tenkrát mě trefil o gólmana. Dělali jsme si z toho srandu v autě, že doufám, že z toho neudělá pravidlo a nebude sem jezdit tak často, abych pak neměl rozbitou hubu. Přihodilo se to při posledním střídání, když jsme hráli 4 na 4. Ještě to tečoval Páťa Přidal, takže je v tom namočená celá první lajna. (směje se)

V sobotu jste měli volno, za což jste asi kvůli velké marodce rádi...
Jo. Na jednu stranu jsme rádi, ale na druhou stranu si zase myslím, že tyhle pauzy nám moc nesvědčí. Doufám, že ve středu to prolomíme a zase do toho naskočíme tak, jak jsme odehráli domácí zápas proti Moravským Budějovicím.

Ve středu nás čeká doma Hodonín. To bude hodně důležitý zápas, protože náš nejbližší soupeř je třetí a šlape nám na paty...
Právě, teď se to bude lámat. Třetí je Hodonín a hned za ním je Opava. Tyhle dva zápasy nás můžou trošku uklidnit. Máme možnost si na ně udělat trošku větší náskok, abychom pak měli trochu větší klid. Naším cílem určitě je udělat v základní části druhé místo, abychom měli jisté semifinále play off.