22. 2. 2014 | Ladislav Vácha

Dáme do toho všechno, slibuje Petr Polodna

Rebelové mají před sebou vrchol sezony, jímž je prestižní play-off. Jeho náboj ještě okoření to, že se v něm střetnou s krajským rivalem z Třebíče. První zápas je na programu už dnes od 17:00, kdy se oba soupeři střetnou na ledě Kotliny. Jedním z nejzkušenějších hráčů, kteří povedou Havlíčkův Brod do boje, je jednatřicetiletý útočník Petr Polodna. „Ten, kdo dorazí, tak si určitě přijde na své,“ láká fanoušky na hokej usměvavý kapitán.

V základní části jste obsadili skvělou čtvrtou příčku. Předpokládám, že jste s ní spokojení...
Když si vezmu, jak jsme tady vždy skládali tým před zápasem, kdo přijede, nebo nepřijede, tak si myslím si, že je to určitě úspěch. Hráčům, kterým to tam mělo padat, tak to tam padalo, a zachytali nám i gólmani.

Nedávno jste naskočil i za brněnskou Kometu. Asi to pro vás bylo příjemné zpestření, zase si zahrát v nejvyšší soutěži...
Určitě jo. Je to extraliga, o soutěž výš. Je to trošku jiný hokej a baví mě to tam, takže tam vždy rád jedu.

V posledním kole jste vysoko prohráli v Olomouci, kam jela hodně obměněná sestava, protože řada opor dostala volno. Vy jste právě v Olomouci dříve hrál, neproběhlo tak ze strany bývalých spoluhráčů třeba nějaké popíchnutí?
(usmívá se) Ne, oni věděli, jaká tam byla sestava. Nikdo se mi neozval, že by si třeba nějak rýpl. Myslím si, že to vzali úplně v klidu, prostě to tak bylo.

V play-off jsme potkali Třebíč, kterou si většina vašich spoluhráčů přála. Vy jste si chtěl také Třebíč, nebo spíš Havířov, kam zamířil váš bývalý parťák Lukáš Havel?
Co jsem mluvil s Lukášem, tak tam teď asi nebude nastupovat. Mně to bylo celkem jedno, koho dostaneme. Vždy počkám, až je hotovo, a potom uvidím, kdo vyjde. Určitě je to dobré pro fanoušky. Je to derby, tak snad přijde hodně lidí. Jak tady, tak i v Třebíči. Z hokejového hlediska nějakou výhodu v tom, jestli hrajeme s Třebíčí nebo Havířovem, nevidím.

Play-off začínáme nakonec doma, ale Třebíč je výborná na kluzištích soupeřů. Navíc máme mladý tým, od kterého se bude hned očekávat vítězství, takže budeme asi pod větším tlakem. Bude podle vás domácí prostředí tak velkou výhodou?
Přesně tak. Máme mladý tým a v play-off jsou většinou znát zkušení hráči. Uvidíme, jak to bude vypadat. Měla by to být výhoda, ale Třebíč je venku dobrá. Na druhou stranu, když nevyhrajeme dva zápasy doma, tak ta výhoda se tím ztratí. Na jednu stranu je to takové svazující, ale hraje se na čtyři vítězné zápasy, tak uvidíme. Ta první dvě utkání jsou důležitá, ale ne rozhodující.

Dá se očekávat, že série bude hodně vyrovnaná. Většinou se říká, že v play-off jsou důležité přesilovky a výkony gólmanů. Co bude podle vás rozhodující?
Rozhodnou asi maličkosti. Doufejme, že nám bude dobře chytat gólman. To je vždy základ. Může se stát, že jeden zápas skončí třeba o pět gólů, ale nemyslím si, že by to bylo pravidlem. Podle mě bude rozhodovat každý gól.

Pokud bychom postoupili dál, tak bychom hráli semifinále, což by bylo vyrovnání největšího novodobého úspěchu, kterého jsme dosáhli v sezoně 2010/11. Přišla už na toto téma v kabině řeč?
Určitě to tam zaznělo, že když postoupíme, tak by to bylo super. Je to ale předčasné, Třebíč bude hrozně silný soupeř. Musíme se teď soustředit na tohle, jestli v semifinále narazíme na Mladou Boleslav, nebo třeba na Olomouc, to je ještě hodně dopředu. Teď musíme zvládnout čtvrtfinále.

Kdybyste měl v několika větách nalákat fanoušky nejen na domácí zápasy, ale i do Třebíče, co byste jim vzkázal?
Určitě to bude urputný hokej. Je to derby a to tady všichni mají rádi. Myslím si, že kdo dorazí, tak si určitě přijde na své. My do toho určitě dáme všechno. Play-off je podle mě ten čas, kdy by do toho měli lidi padat po hlavě. Tak snad to tady uvidí. (směje se)

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu