22. 2. 2014 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Martin Falter: Nebylo poznat, kdo je doma a kdo venku

Krásnou hokejovou bitvu, jak se na správné derby Vysočiny sluší a patří, svedli v Kotlině domácí Rebelové s Třebíčí. Čtvrtfinále play-off nakonec začaly lépe Bílé hvězdy, které překlopily pomyslné misky vah na svou stranu až při samostatných nájezdech a slavily důležité vítězství. Výrazný podpis pod ním má třicetiletý brankář Martin Falter, který podal skvělý výkon a při samostatných nájezdech nepustil za svá záda ani jeden puk. „Čekal jsem do poslední chvíle, co hráč vymyslí, ale nijak zvlášť jsem se na to nepřipravoval,“ okomentovala svou přípravu na penaltovou loterii maskovaná opora Horáků. (Foto: hstrebic.cz)

Máte za sebou první úspěšný zápas v play-off. Jak moc těžké to pro vás osobně bylo utkání?
Na začátek série to bylo velmi vyrovnané utkání, ale myslím si, že se to dalo čekat. Bylo to velice náročné utkání, ale nakonec jsme byli šťastnější my.

V nájezdech jste nedostal ani jeden gól. Věděl jste o hráčích, co by na vás mohli zkoušet?
Nevěděl, čekal jsem do poslední chvíle, co hráč vymyslí, ale nijak zvlášť jsem se na to nepřipravoval.

Vy už Havlíčkův Brod znáte. Hráli jste s ním již několik zápasů. Co vám trenéři před zápasem radili. Na koho si třeba dávat pozor…
Určitě jsme to nebrali nějak jmenovitě. Prostě jsme se na ně komplexně připravovali. Je to play-off a nemá smysl se připravovat na jednotlivce. Je to o týmovém výkonu a my musíme maximálně tak nastudovat nějakou jejich taktiku a podle toho se zařídit, ale že bychom si zvlášť připravovali nějaké specialitky, tak to ne. Každý si před play-off vyzkouší oslabení, přesilovku a dá do toho sto procent.

Přijelo vás podpořit dost fanoušků. Atmosféra pro vás musela být parádní, že?
Bylo to hodně dobré. Nebylo skoro ani poznat, kdo je venku a kdo doma. Naši fanoušci byli naším šestým hráčem na hřišti a patří jim tak velký dík.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu