22. 2. 2014 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Martin Falter: Nebylo poznat, kdo je doma a kdo venku

Krásnou hokejovou bitvu, jak se na správné derby Vysočiny sluší a patří, svedli v Kotlině domácí Rebelové s Třebíčí. Čtvrtfinále play-off nakonec začaly lépe Bílé hvězdy, které překlopily pomyslné misky vah na svou stranu až při samostatných nájezdech a slavily důležité vítězství. Výrazný podpis pod ním má třicetiletý brankář Martin Falter, který podal skvělý výkon a při samostatných nájezdech nepustil za svá záda ani jeden puk. „Čekal jsem do poslední chvíle, co hráč vymyslí, ale nijak zvlášť jsem se na to nepřipravoval,“ okomentovala svou přípravu na penaltovou loterii maskovaná opora Horáků. (Foto: hstrebic.cz)

Máte za sebou první úspěšný zápas v play-off. Jak moc těžké to pro vás osobně bylo utkání?
Na začátek série to bylo velmi vyrovnané utkání, ale myslím si, že se to dalo čekat. Bylo to velice náročné utkání, ale nakonec jsme byli šťastnější my.

V nájezdech jste nedostal ani jeden gól. Věděl jste o hráčích, co by na vás mohli zkoušet?
Nevěděl, čekal jsem do poslední chvíle, co hráč vymyslí, ale nijak zvlášť jsem se na to nepřipravoval.

Vy už Havlíčkův Brod znáte. Hráli jste s ním již několik zápasů. Co vám trenéři před zápasem radili. Na koho si třeba dávat pozor…
Určitě jsme to nebrali nějak jmenovitě. Prostě jsme se na ně komplexně připravovali. Je to play-off a nemá smysl se připravovat na jednotlivce. Je to o týmovém výkonu a my musíme maximálně tak nastudovat nějakou jejich taktiku a podle toho se zařídit, ale že bychom si zvlášť připravovali nějaké specialitky, tak to ne. Každý si před play-off vyzkouší oslabení, přesilovku a dá do toho sto procent.

Přijelo vás podpořit dost fanoušků. Atmosféra pro vás musela být parádní, že?
Bylo to hodně dobré. Nebylo skoro ani poznat, kdo je venku a kdo doma. Naši fanoušci byli naším šestým hráčem na hřišti a patří jim tak velký dík.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner