7. 1. 2014 | Eva Streichsbierová

Dělal jsem jen to, co umím. A vyšlo to, usmíval se po vítězném zápase Stach

HAVLÍČKŮV BROD – Lepší vstup do nového roku si havlíčkobrodští hokejisté snad ani přát nemohli. Nejprve si přivezli vítězství z Mostu a v pondělí večer získali další tři body do tabulky na domácím ledě po výhře 4:3 v souboji s Ústeckými Lvy. Hned dvě rány zasadil severočeskému soupeři útočník David Stach (na snímku vpravo).

Po necelých třech minutách hry překonal Petráska v ústecké brance poprvé a o čtyři minuty později si s hosty pohrál znovu. Parádně se zbavil hned tří protihráčů a svoji akci korunoval přesnou střelou. „Nechci říct, že to byla náhoda, ale měl jsem i štěstí,“ přiznal po zápase autor dvou úvodních gólů. „Prostě jsem udělal to, co umím a ono to vyšlo,“ dodal s úsměvem.

Už v předchozím domácím duelu proti Benátkám nad Jizerou předvedl několikrát svoje šikovné ruce, za což sklidil obdiv nejen od fanoušků, ale také pochvalu od trenérů. „Hokej je hlavně o hlavě, a když se daří a padá vám to tam, tak to jde vlastně samo,“ objasňoval svoji současnou herní pohodu.

Poslední minuty pondělního zápasu však na ledě chyběl, seděl totiž na trestné lavici. Od hlavního sudího Úlehly dostal nejprve dvě minuty a pak dalších deset jako osobní trest. „Za co jsem to dostal? Za to, že jsem mu řekl: To snad ne,“ postěžoval si. „Bylo vidět, že na to čeká. Příště budu radši mlčet,“ ujišťoval.

Zatím stoprocentně spokojený může být v novém roce také útočník Martin Ondráček, který se po více než půl roce vrátil zpátky do havlíčkobrodské kabiny. „Dokonce tam mám i přesně to svoje místo. Nikdo mi ho neobsadil,“ usmíval se po utkání hokejista, který letošní sezonu začal v Berouně.

S koncem roku se ale ozvali Rebelové a Ondráček neváhal. „Jsem moc rád, že tady zase můžu být, líbí se mi tu,“ svěřil se šestadvacetiletý forvard. „Mančaft je sice oproti loňsku hodně jiný, ale co jsem stačil poznat, tak jsou tady hrozně šikovní a poctiví kluci, kteří chtějí pro tým pracovat,“ doplnil.

Už ve středu vyrazí Rebelové znovu do boje o další prvoligové body, ovšem tentokrát je čeká soupeř z kategorie nejtěžších. Svěřenci trenérské dvojice Mička – Cachnín se vypraví do Mladé Boleslavi. „Jasně, Boleslav je favorit ligy, jenže my předvádíme fakt dobrý hokej, útočný. A když tam nepojedeme předem poražení, můžeme překvapit,“ věří Ondráček.