5. 1. 2014 | Luboš Vácha

Hned v pondělí hrajeme v Kotlině, přijedou Ústečtí Lvi

První liga má pouze den volna. Už v pondělí 6. ledna se na sedmi stadionech rozběhne její 37. kolo, v rámci kterého na Vysočinu zavítají aktuálně desátí Ústečtí Lvi. Těm se v první polovině sezony příliš nedařilo. Po změně trenérů ale začíná Slovan o poznání častěji sbírat body a pomalu dohání postupové příčky pro play-off. Utkání na havlíčkobrodském zimním stadionu začne v 17.30 hod. Porazí Rebelové Slovan i potřetí v sezoně?

HC Slovan Ústečtí Lvi

Od postupových příček pro play-off už Ústí dělí jenom dva body
Ústečtí hokejisté patřili v předchozích ročnících k horkým favoritům naší druhé nejvyšší soutěže. Letos se jim nad očekávání všech fanoušků sezóna moc nedařila a Lvi se tak postupně ocitali na zadních místech tabulky, kde se o samotný chvost žebříčku dělili s Mostem. Hlavním důvodem byly dvě neúspěšné šňůry po šesti prohraných zápasech. Bodové ztráty jsou pak velice znatelné. Na lepší časy se týmu začalo blýskat od 25. kola, když přeťal onu zlověstnou šňůru porážkou Třebíče a během dalších zápasů se Lvi rovněž mohli konečně radovat z bodových zisků, které je postupně dostrkaly až na desátou příčku. Ústečtí mezitím sice museli skousnout dvě vysoké prohry (2:8 v Litoměřicích, 3:9 v Jihlavě). Naopak sympatickým výsledkem pro ně byla totální destrukce hostujícího Havířova, kterému Ústí nad Labem nastřílelo sedm gólů, přičemž ani jeden neinkasovalo.

Minulé kolo: Lvi zvítězili po nájezdech

Minulý zápas sehrál celek ze severu Čech proti budějovickému Motoru. Celkem 1345 diváků vidělo ve Zlatopramen aréně velice dramatické utkání. Hostující soupeř z jižních Čech vedl do 54. minuty 1:0. O tom, že se bude hrát prodloužení, rozhodl dělovkou z kruhu Marek Loskot. Následné pětiminutové prodloužení o rozdělení bodů mezi soupeři také nerozhodlo. Na řadu přišly především divácky oblíbené samostatné nájezdy, které v poměru 3:2 rozhodlo přesné zakončení Martina Hanzla.

HC Rebel vs. HC Slovan Ústečtí Lvi

21-2-1-12 bilance 11-4-2-19
4., 68 bodů umístění 10., 43 bodů
107:90 skóre 96:107
9:2 (Beroun, D.) nejvyšší výhra 7:0 (Havířov, D.)
0:6 (M. Boleslav, V.) nejvyšší prohra 3:9 (Jihlava, V.),
2:8 (Litoměřice, V.)
12,59 % využití přesilových her 16,15 %
17 góly v přesilovce 21
Petr Polodna 35 bodů (9+26) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík 27 bodů (15+12)
Lukáš Havel 21 gólů nejlepší střelec Jaroslav Roubík 15 gólů
Petr Polodna 26 asistencí nejlepší nahrávač Zbyněk Sklenička 18 asistencí
Tomáš Kolafa 13 bodů (2+11) nejproduktivnější obránce Zbyněk Sklenička 18 bodů (0+18)

Daniel Boháč má hostování v Č. Budějovicích

Dosud druhý nejproduktivnější útočník Ústí nad Labem Daniel Boháč má od 31. prosince vyřízené hostování v týmu ČEZ Motor České Budějovice. Poslední duel sehráli Lvi právě proti Boháčově novému působišti. Obě strany se nakonec dohodly na tom, že tento třiatřicetiletý kanonýr k zápasu proti Motoru ještě nenastoupí. Do dalších kol se s ním v dresu jihočeské metropole samozřejmě počítá. V Ústí nad Labem vstřelil 12 gólů a na 11 přihrál.

Alinč s Loskotem jsou fit, tři hráči však chybí

Slovanu bezesporu chyběl zkušený útočník Jan Alinč, který se po třízápasové absenci znovu vrátil na led a nastoupil již v minulém kole proti Motoru. Stejně dlouhou dobu se léčil taky další ze stěžejních hráčů ofenzívy Marek Loskot.
Do hry se však ještě nepodívá bývalý Rebel Václav Meidl kterého trápí zlomený nárt. Problém s křížovými vazy sužuje Jana Kloze a s chřipkou marodí Ondřej Holomek.

Vzájemné zápasy: Rebelové dvakrát vítězně, naposledy o jeden gól

Poprvé v letošní sezóně se Rebelové utkali proti Lvům během 11. kola, a to na své domácí půdě. Havlíčkův Brod vedl po čtyřiceti minutách hry poměrem 3:1. Poslední část utkání pak přinesla menší drama v podobě kontaktního gólu, jehož autorem byl Daniel Boháč. Snahu o srovnání usekl soupeři Ondřej Stehlík, který proměnil trestné střílení, čímž zajistil tři body pro domácí celek.

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Slovan Ústečtí Lvi 4:2

Branky a nahrávky: 11. Musil, 29. Dvořáček (Endál), 37. Říha (Stach), 54. Stehlík (TS) – 34. Vobořil (Alinč, Boháč), 52. Boháč (Grin, Alinč). Rozhodčí: Michal Talpa – David Rittich, Michal Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 967. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Proti Slovanu jsou Rebelové v této sezoně stoprocentní. Ze Zlatopramen Areny přivezli první výhru od postupu do I. ligy.
Druhé společné střetnutí také nemělo suverénní průběh a zápas navíc rozhodla už první třetina. Na střídačku domácího Ústí nad Labem se tehdy postavil nový trenér Milan Skrbek. Jeho svěřenci se zásluhou Václava Meidla dostali v 3. minutě do vedení. Poté domácí obrana trochu polevila, z čehož vytěžili vyrovnání Havlíčkobrodští, konkrétně David Dvořáček. Tři minuty před první přestávkou skóroval bombou z mezikruží Radek Číp. Stav 1:2 svítil ve Zlatopramen aréně až do konce utkání. I z druhého dějství si tak tři body ponechali Rebelové.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod 1:2

Branky a nahrávky: 3. Meidl (Grin, Sklenička) – 12. Dvořáček (Maliník, Stach), 17. Číp (Havel, Polodna). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 689. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Vzájemná bilance v 1. lize

Hokejisté Ústí nad Labem se řadí mezi nejméně oblíbené soupeře Rebelů. Ze šestadvaceti vzájemných střetnutí havlíčkobrodští hokejisté okusili vítězný pocit čtyřikrát. Dvakrát během letošní sezóny. Z havlíčkobrodského pohledu nevypadá nejlépe celkové skóre 49:111. Oba týmy se utkaly také během sezony 2010/11 v rámci semifinále play-off. I když Lvi slavili hladký postup 4:0 na zápasy, pro havlíčkobrodský hokej to byl největší úspěch v novodobé historii klubu.

Počet odehraných zápasů: 26
Bilance: 4-0-1-21
Výsledky: 4:3, 0:3, 0:7, 0:9, 1:5, 2:4, 2:4, 2:7, 4:8, 2:0, 2:4, 1:3, +2:4, +2:4, +4:5, +2:5, 1:5, 1:4, 0:5, 1:2, 3:5, 3:4sn, 2:4, 2:4, 4:2, 2:1
Skóre: 49:111