22. 8. 2022 | Dominik Adam

Derby je tu! Bruslaři po roční odmlce vyzvou Žďár

Bruslaři opět vyjedou na domácí led. V úterý 23. srpna vyzvou po necelém roce rivala ze Žďáru nad Sázavou. Utkání začíná v 18 hodin. Přijďte havlíčkobrodský celek v derby podpořit.

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hokejzr.cz
Trenér: Martin Sobotka

Žďárské Plameny vyjely na led 8. srpna. Následně den poté je čekal první přátelský zápas, kdy vyjely na led Chrudimi a utkaly se tak s nováčkem Chance ligy, Pardubicemi B. Z tohoto utkání odjely s prázdnou. K dalšímu utkání nastoupily na domácím ledě, když přivítaly HC Vyškov. Ani tento zápas nevyšel celku z Bouchalek podle představ, když padl 3:8. Žďár nad Sázavou do nové sezony nepůjde s jiným trenérem, další zápasové období na lavičce přidá Martin Sobotka.

U havlíčkobrodského rivala dále pokračuje opora týmu, obránce Martin Pleva, který za minulou sezonu ze 41 utkání nasbíral 30 bodů (8+22). Na soupisce nechybí ani hráč se zkušenostmi v nejvyšší české hokejové lize. Řeč není o nikom jiném než o obránci Martinu Lojkovi. Následně další sezonu přidá také útočník Jan Wasserbauer, který za loňskou sezonu nasbíral za 42 zápasů 42 bodů (14+28).

Město, které nedávno hostilo utkání hvězd, na kterém se sešli kromě Martina Nečase také David Pastrňák či Jakub Voráček, má na zkoušce Pavla Kubicu, který minulou sezonu oblékal dres juniorky Techniky Brno. O místo v sestavě zabojuje také Zdeněk Šerejch, který v sezoně 2019/20 hrál za žďárskou juniorku, kde z 36 utkání nasbíral 17 bodů (9+8). Minulou sezonu oblékal dres Poličky.

Koho sledovat

Od sezony 2019/20 obléká dres s plamenem na hrudi Tomáš Chlubna, který prošel mládežnickými kategoriemi Havlíčkova Brodu, a každý fanoušek si jej plnohodnotně vybaví. Tento osmadvacetiletý hráč neměl v minulé sezoně zrovna bodové hody, když za 27 utkání jich nasbíral pouze 7 (2+5). Uvidíme však, jak se mu nová sezona vydaří.

Z řad Bruslařů nezapomeňte sledovat útočníka Marka Kopice, který v havlíčkobrodské Kotlině začínal se svoji hokejovou kariérou. V juniorce odešel do Plzně, kde za poslední sezonu nasbíral ze 67 utkání 62 bodů (28+34) a pomohl Indiánům k zisku titulu v juniorské soutěži.

Bruslaři nestačili v prvním venkovním utkání na celek z Hodonína

Poslední vzájemné utkání

Naposledy se obě mužstva potkala v přípravě před loňskou sezonou. V prvním utkání, které se hrálo na Bouchalkách 17. srpna 2021, padli Bruslaři po samostatných nájezdech 3:4. Ve druhém zápase havlíčkobrodští hokejisté vyhráli na domácí půdě 9:6.

BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou 9:6 (1:1, 4:3, 4:2)

Branky a nahrávky: 14. Kuchta, 22. Kuchta (Tecl, Nepokoj), 27. Čejka (D. Košťál, Kliment), 31. Holenda (Voříšek), 39. Čejka (Bulín, R. Čermák), 48. J. Ludvík (Najman, Voříšek), 48. R. Čermák (Bulín, Čejka), 49. Bulín (J. Ludvík, D. Košťál), 58. Bulín (T. Ludvík, D. Košťál) – 16. Malenovský (Kunstmüller), 30. D. Čermák (Bureš), 36. Gregar (Štěpánek), 40. Doležal (Půža), 43. D. Čermák (Adam), 49. Štěpánek (Prokš).

Pořiďte si permanentku

Před utkáním si můžete zakoupit permanentní vstupenku. Při zakoupení základní varianty za 1 100 Kč získáte šest zápasů zdarma. Podívejte se na více informací o permanentních vstupenkách.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner