8. 3. 2024 | Štěpán Ondráček

Devítka sahala po bodech, nakonec těsně padla s Hradcem!

Do předposledního zápasu nadstavbové části O účast v play off G sehráli havlíčkobrodští deváťáci proti hradeckému Mountfieldu. Východočeši byli dvě třetiny lepším týmem a po zásluze vedli, ale... Mladí Bruslaři se v závěrečné části vzepjali a ukázali neskutečný hlad po výsledku. Třetinovi svěřenci v 50. minutě vedli, jenže závěr utkání patřil Mountfieldu, který rozhodl o těsné výhře. Devítka bude hájit extraligovou příslušnost v záchranářské misi proti jednomu z dvojice Kladno – Litvínov. (Foto: Martin Voltr, mountfieldhk.cz).

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání s Mountfieldem aktivně, když se v první minutě hry dostal do vedení. Nahrávku před branku dostal osamocený Tomáš Pávek, který chladnokrevně zakončil. Východočeši se pokoušeli o rychlé vyrovnání, jenže naráželi na pozornou defenzivu Bruslařů. V sedmé minutě se dostal za obranu domácího celku hráč s číslem sedm Šedivý, který po faulu na svoji osobu dostal možnost trestného střílení. Exekutor zkusil zakončit na vyrážečku, ale Beneš ho vychytal. Východočechy nemrzela zahozená šance dlouho, neboť v čase 7:09 se prosadil Timur Fedencius.

Oba výběry se předháněly v útočných šancích, jenže žádný ze střelců neměl dobře seřízená mířidla. V polovině čtrnácté minuty mohl hosty posadit do sedla Sokol, toho fantasticky vychytal Beneš. Východočeši otočili průběh utkání v přesilové hře, když se z osy kluziště trefil přesně k levé tyči Jaroslav Šedivý. Druhý celek skupiny O účast v play off G si nadále vytvářel šance, jenže stav se do první třetiny nezměnil, a to ani z hokejek Bruslařů.

V prostřední části oba výběry pokračovaly v předvedené hře z úvodu utkání, ale Havlíčkobrodští přidali na důrazu v osobních soubojích. Třetinovi svěřenci mohli vyrovnat v přesilovce, jenže veškeré pokusy zlikvidoval Vítek. Ve 29. minutě se mohlo Východočechům dýchat lépe, jenže Martinec neproměnil brejk do bekhendu Beneše.

Havlíčkův Brod s Hradcem Králové si vytvářely šance, ale oběma týmům chyběla finální část a především přesnost střelby. Ve 36. minutě mohl zvýšit vedení Mountfieldu v přesilovce Zikmund, ten ale našel lapačku Beneše. Bruslaře držel ve hře o důležité body Beneš, který na konci druhé dvacetiminutovky pochytal tři gólové šance hostů.

V čase 40:38 měl vyrovnávající gól na hokejce Suchý, který si položil Vítka, ale kotouč za něj nedostal. Zato na druhé straně Lukášek překonal Beneše, toho zastoupilo břevno. Havlíčkobrodští se tlačili do zakončení, jenže jejich pokusy zablokovala spolehlivá obrana soupeře. Mountfield si ve 47. minutě vzal oddechový čas, aby rozbil tlak Bruslařů, jenže ten se umocnil přesilovou hrou.

Třetinovi svěřenci početní výhodu využili, když v čase 47:58 střílel od modré Ondřej Melena, který pomocí teče od hostujícího obránce dostal puk za Vítka. Za hosty mohl posléze odpovědět Svoboda, který si roztáhl Beneše, ale puk za něj nedostal. Oživení Bruslaři otočili průběh utkání v 50. minutě, kdy brankáře hostů překvapil z nulového úhlu Pavel Suchý.

Gólový kvapík uzavřel vyrovnávacím gólem Východočechů Josef Flechtner, který se trefil pod břevno Benešovy klece. Oba celky se předháněly v tom, kdo se dostane do důležitého vedení, ale žádný ze střelců nedokázal propasírovat puk za maskovaného strážce. Kýžené branky se dočkal Mountfield, a to zásluhou Timura Fedenciuse, jenž na dlouhou hůl propasíroval puk do sítě. Tlak Bruslařů v posledních minutách sílil, ale chybu v rozehrávce nepotrestal Martinec, který si nepřišel na fantastického Beneše. Potom se nevybíravým zákrokem prezentoval Suchý, jenž sestřelil Šedivého. Gólman Brodu v samém závěru zmrazil i bekhendový blafák Dostálka v přesilovce, Mountfield po těsném závěru vyloupil Kotlinu.

9. třída

Branky a nahrávky: 1. Pávek (Machota, Domkář), 48. Melena (Domkář, Rauš), 50. Suchý (Houfek) – 8. Fedencius (Sedláček), 15. Šedivý (Dostálek, Franc), 51. Flechtner (Zikmund, Šedivý), 56. Fedencius (Sedláček). Rozhodčí: Lukáš Hort – Ondřej Polák, Jan Trávník.. Vyloučení: 4:3, navíc Suchý 5 + OK [KOL]. Využití: 1:1. Diváci: 68. Střely na branku: 22:37 (6:13, 3:10, 13:14). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

Beneš (Lahoda) – David, Karel (C), Trnka, Pařil, Goodwin, Procházka, Teml – Zukal, Rauš, Pávek, Suchý, Melena, Machota, Šrámek, Houfek, Beran, Domkář.