19. 11. 2010 | Richard Wagner

Do Kotliny přijedou Litoměřice, Rebelové jim mají co oplácet

Už s navrátilými reprezentanty se Rebelům povedlo senzačně otočit vývoj zápasu v Chrudimi a díky poslední třetině si s sebou odvezli domů cenné tři body, které jistě potěšili nejednoho fanouška, který se přijel do města nedaleko Pardubic podívat.

Co by mohlo rozhodnout?

Brankáři

Litoměřice se v letošní sezoně mohou opřít o vynikající výkony svého brankáře Martina Volkeho , bývalého gólmana Ústí, který v letošní sezoně podává velmi dobré výkony. V brance Litoměřic se také objevil i Plzeňský Petr Přikryl. To na druhé straně se v Chrudimi poprvé v sezoně postavil do klece Stanislav Neruda, který vystřídal po čtvrtém inkasovaném gólu Jaroslava Suchana. Ten do té doby odchytal všechna předchozí utkání. Neruda už potom neinkasoval a předvedl několik velmi dobrých zákroků.

"Litoměřice byly prvním soupeřem, proti kterému jsme letos nezískali ani bod, takže jim máme co vracet," hlásí hlavní kouč Rebelů Petr Novák. "Doma se nám daří, teda až na Olomouc. A já si myslím, že pokud budeme hrát tak, jak jsme teď dokončovali zápas v Chrudimi, měli bychom uspět. Určitě budeme chtít tři body," dodává.

Domácí prostředí

Minulý domácí zápas proti Olomouci (3:6) se Rebelům moc nepovedl, přesto bude Kotlina opět důležitým faktorem tohoto utkání, jelikož Litoměřice dokázaly vyhrát na hřišti soupeře za tři body pouze jednou z devíti pokusů. Ze zbylých osmi se svěřencům trenérského dua Setikovský - Tvrzník podařilo "urvat" dvě vítězství v prodloužení.

Produktivita

Rebelové v letošní sezoně disponují nebývalou produktivitou, když hned tři útočníci jsou v první desítce kanadského bodování celé první ligy. Zmiňovanými jsou Miroslav Třetina a Vojtěch Něměc, kteří se dělí o druhou, resp. třetí příčku kanadského bodování ligy. A na osmém místě se vyhřívá Václav Meidl, posila ze Znojma. Na čtvrtou pozici klubového bodování se posunul Jiří Ondráček, který se na začátku sezony přestěhoval do Brodu ze Zlína formou střídavých startů. Nejproduktivnějším obráncem Rebelů zůstává i nadále kapitán Marian Morava, kterému šlape na paty mladík a reprezentant Petr Šenkeřík, další posila ze Zlína.

To na druhé straně barikády je nejproduktivnějším hráčem Ladislav Slížek, jenž má na svém kontě šest branek a osm asistencí. V závěsu za nim se drží Martin Heinsich, který má o dvě branky méně. Litoměřice disponují ve svém kádru spoustou zkušených hráčů, kteří hrávali za Ústí nad Labem. Důkazem budiž jejich nejproduktivnější obránce Milan Vobořil.

HC Stadion Litoměřice - HC Rebel Havlíčkův Brod

4:3 (1:1,2:0,1:2)

Branky a nahrávky: 9. Kloz (Kolbaba), 24. Slížek (Horčička), 29. Horčička (Heinisch), 43. Šinágl (Hašek) - 13. Zábranský (Švaňhal), 49. Třetina (Šenkeřík), 52. Němec (Hadrava). Vyloučení: 9:5, navíc Hašek (LIT) 2 + 10 minut OT. Využití: 0:1. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Diváci: 1200. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Volke - Evan, Kříž, Stříteský, Macek, Vobořil, Kolbaba, Brož, Martinka - Hašek, Šinágl, Tvrzník - Heinisch, Slížek, Horčička - Novák, Kříž, Kloz - Přeučil, Hlusička, Jelínek.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Kempný, Soldán, Šenkeřík, Morava, Vošmik, Jelínek, Sova, Zítka - Blažek, M. Ondráček, Třetina - Knotek, Meidl, Němec - J. Ondráček, Švaňhal, Zábranský - Zohorna, Hadrava, Fiedler

V utkání v nově zrekonstruované Kalich areně Rebelové poprvé v sezoně nebodovali. V předchozích zápasech sice vždy brali alespoň bod, ale v Litoměřicích se jim to nepovedlo.

Utkání se odehraje v sobotu 20. Listopadu od 17:00 v Havlíčkobrodské Kotlině!