2. 2. 2019 | Štěpán Ondráček

Dorost nezvládl klíčovou bitvu a vysoko padl s Mladou Boleslaví!

Havlíčkobrodští dorostenci zakončili pětizápasovou šňůru na domácím kluzišti v souboji prvních dvou týmů skupiny D. V důležitém utkání hostili Mladou Boleslav, kdo čekal vyrovnanou bitvu, tak se mýlil. Středočeši opanovali začátek zápasu, který byl zlomový momentem celého utkání. Havlíčkův Brod sice snížil, ale rozjetá Škodovka si vítězství pohlídala, když opanovala i nadstavbu. Čestnou braku střelil Adam Rauš.

Mladá Boleslav vstoupila do utkání jako uragán, když poprvé udeřila v první minutě. Rajgl nahrál na modrou čáru Patriku Královi, který využil clony před Kubíkem, jemuž propadl puk mezi betony. Středočeši si podmanili další minuty důležitého utkání, když po nahrávce Rajgla mířil přesně Jindřich Plíšek. Kalich hořkosti si vypili Havlíčkobrodští až do dna, jelikož ve čtvrté minutě vedla Škodovka o tři branky. Sluka nahrál na levý kruh Marku Urbanovi a ten střelou na lapačku zvýšil vedení. Domácí rozdýchávali tvrdý direkt pořádně ztěžka, ale za to s brankou v zádech. Přesilovku využila elitní formace domácího souboru z Kotliny. Dymák našel před brankou postaveného Adama Rauše, který střelou z první dostal puk do sítě. Gólový kvapík pokračoval dál v režii Středočechů, kteří si vzali své tříbrankové vedení zpět.

Tomáš Rajgl střílel od modré a kotouč se za pomoci gólmanovy hokejky a brankové konstrukce dostal do sítě. Mladí Bruslaři potom zaměstnali Stuchlíka v brance hostů, ale byli to Mladoboleslavští, kteří měli více ze hry. Křepelkův pokus zlikvidoval pozorný Kubík. Celek z Kotliny ve 12. minutě hrál oslabení a velké příležitosti Škodovky skončily na pozorném Kubíkovi nebo obětavých obráncích. Za dalších šest minut se mohli dostat domácí hráči do lepší pozice. Rauš z těsné blízkosti neuspěl stejně jako z následné dorážky Holenda, který našel připraveného Stuchlíka. Mladoboleslavští měli další možnost k navýšení svého vedení, ale prohřešek Dvořáka nedokázali potrestat.

Na začátku druhé třetiny byl v samostatném úniku Dvořák, toho ale neposlouchal kotouč, a tak byl Stuchlík bez práce. Havlíčkův Brod potom hrál přesilovku, která se mu nepovedla, ale ve vlastním oslabení zahrozil Ďuráč, jenž našel připravenou lapačku Kubíka. Ve 26. minutě měl obrovskou příležitost Rauš, ten ale našel pozorného Stuchlíka. Celek z Kotliny měl možnost krátké přesilovky pět na tři, ale ani převaha dvou hráčů v poli nestačila na gólový úspěch. Ve 33. minutě našel Peca Jakuba Sluku, který si vylepšil střeleckou pozici a propálil domácího gólmana. O pět minut později předvedl drzý průnik Jakub Gardoň, který byl zastaven nedovoleným způsobem, a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se postavil faulovaný hráč, který rychlou kličkou do bekhendu poslal hrací předmět mezi Kubíkovy betony. V poslední šanci druhé třetiny byl Plíšek, ten ale ztroskotal na betonech maskovaného muže Havlíčkova Brodu.

Domácí hráči mohli ve 43. minutě snížit, ale Beneš se svým pokusem neuspěl. Za další tři minuty mohli slavit gólový úspěch Středočeši, ale jejich pokusy skončily na Kubíkovi. Mladá Boleslav potom hrála přesilovku, ve které nastřelil Plíšek tyčku. Při další střele hostů měl domácí gólman paní Štěstěnu na svojí straně. Rozezněl ji Gardoň, jenž mířil až moc přesně. V závěrečných minutách si Havlíčkův Brod vytvořil několik šancí, ale Stuchlík byl na svém místě. Následovalo prodloužení, které mohl v 62 minutě ukončit Kozlík, jenže ten ztroskotal na maskovaném muži Středočechů.

Tentýž hráč byl ve stoprocentní gólovce v přesilové hře, ovšem nedokázal dostat kotouč do sítě. Necelé dvě minuty před koncem udeřili Mladoboleslavští a to zásluhou Plíška, kterému k dosažení branky chyběly jen centimetry. Dobrý obranný zákrok předvedl Zych, jenž pomohl Kubíkovi celou situaci vyřešit. Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých byli lepší hosté, kteří zvítězili po zásahu Vojtěcha Hradce.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 5. Rauš (Dymák, Kozlík) – 1. Král (Rajgl, Gardoň), 3. Plíšek (Rajgl, Ďuráč), 4. Urban (Sluka, Žabka), 7. Rajgl (Moravec, Ďuráč), 33. Sluka (Peca), 38. Gardoň (TS), rozh. náj. Hradec. Rozhodčí: Michael Kohoutek – Vojtěch Czubaj, Erik Berger. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 29:49 (8:18, 12:12, 4:14 – 5:5). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 1:2.

Kubík – Dvořák, Besmák, Zych, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, Kozlík, Krejčí, Hrdlička, Prášek