18. 8. 2018 | Štěpán Ondráček

Dorost si vyšlápl na suverénní Techniku, rozhodl týmový výkon!

HAVLÍČKŮV BROD - Po týdenní pauze nazuli brusle i dorostenci, kteří na domácím ledě přivítali suverénní Techniku Brno. Jihomoravský celek byl v první třetině aktivní, ale branky se nedočkal, za to domácí tým udeřil dvakrát. Svěřenci Petra Beránka si v dalším průběhu hry vytvořili komfortní náskok, který hosté dokázali umazat, ale na výhře celku z Kotliny to nic nezměnilo. Do listiny střelců se z havlíčkobrodských řad zapsali Filip Dymák, Adam Jiráček, Matěj Kozlík a Karel Matoušů.

První šanci zápasu měli mladí Bruslaři, konkrétně Kozlík, který těsně minul Nešpůrkovu svatyni. Domácí výběr hrál přesilovou hru, avšak největší šanci si vytvořili hosté z Brna. Přidal přenechal kotouč Plevkovi, jenž z první prověřil připravenost Krále. Právě maskovaný muž Havlíčkova Brodu se pořádně zapotil při útočném výpadu Techniky. Brňané vlétli do pásma a několikrát dotírali na Krále, ovšem ten odolal ataku na svoji branku. Hosté byli aktivní, ale jako první inkasovali, a to ve 14. minutě. Adam Jiráček pronikl do útočného pásma po pravé straně, kde přihrál na volného Filipa Dymáka. Domácí útočník si sjel až před Nešpůrka, kterého překonal střelou mezi betony. Hráči Techniky se snažili vyrovnat, ale pozorný Král nedovolil změnu stavu. Celek z Kotliny se prosadil v poslední minutě první třetiny podruhé, když Dominik Špinka vybojoval touš u levého hrazení a poslal ho na Nešpůrkovu svatyni. Před gólmanem Brna stál Adam Jiráček, který tečoval puk za bezmocného brankáře Techniky.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí hráči, ale gólového efektu nedosáhli. Ve slibné šanci byl hostující Přidal, avšak jeho jedovku ztlumil v lapačce Král. Výběr z Kotliny se musel bránit ve čtyřech, ale i přes nevýhodu jednoho bruslaře dokázal udeřit. Navrátilovu střelu na modré zablokoval Matěj Kozlík. Štírek domácího týmu se ocitl v samostatném úniku, který chladnokrevně proměnil, když Nešpůrka překonal mezi betony. Hosté poté vyměnili gólmana a změna jim prospěla, jelikož se dokázali gólově prosadit. Plevka zatáhl puk do pásma a před první tyčí nahrál mezi kruhy, kde oslovil hůl Romana Kučírka. Útočník Techniky si zpracoval kotouč a poslal ho k levé tyči Královy branky. V závěrečných minutách se zaskvěl brankář Bílek, který doslova čaroval ve svém modrém půlměsíci, když dokázal zneškodnit gólové šance Rauše a Práška.

Oba dva týmy šly do závěrečné části s chutí, když několikrát vyzkoušely pozornost maskovaných mužů. Na domácí straně nahradil Krále Kukeně, který si připsal rutinní zákroky. Domácí tým pykal za svůj prohřešek, když hrál se šesti bruslaři a toho dokázali využít hosté, kteří vstřelili kontaktní branku. Adam Kubový nahodil puk od modré čáry na domácí svatyni, avšak gólman Bruslařů ho vyrazil na čepel Lukáše Přidala. Hostující hráč zasunul puk mezi brankářovy betony. Družina z Kotliny mohla bleskově odpovědět, ale proti změně stavu byl Bílek. Maskovaný muž Techniky byl necelé čtyři minuty bez šance, když se po krásné kombinaci trefil Karel Matoušů. Hosté se v závěru snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale střelecky se neprosadili.

přát.. kolo, sobota 18.8.2018 od 10:00
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Havl. Brod - Technika Brno

Branky a nahrávky: 14. Dymák (Jiráček), 20. Jiráček (Špinka), 30. Kozlík, 56. Matoušů (Jiráček, Juřica) – 33. Kučírek (Plevka, Vrzal), 48. Přidal (Kubový, Hrnčír). Rozhodčí: Michal Habásko – Tomáš Cejpek, Jan Blaha. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2. V prodloužení: 1:1. V samostatných nájezdech: 1:2.

Král (41. Kukeně) – Juřica, Rauš, Matoušů, Dymák, Jiráček, Kozlík, Vašák, Prášek, Holenda, Blengino, Zych, Besmák, Dvořák, Kutlvašr, Kuchta, Fišer, Špinka