16. 8. 2021 | Štěpán Ondráček

Druhé derby Vysočiny! Bruslaři změří síly se Žďárem

Další derby Vysočiny nabídne přípravná fáze před startem nového soutěžního ročníku. Havlíčkův Brod odehraje druhé utkání po sobě na kluzišti soupeře, tentokrát to bude posázavské derby. Zápas se odehraje v úterý 17. srpna, a to na Bouchalkách. Vhazování je na programu od 18:00. Přijeďte Bruslaře povzbudit v souboji se Žďárem na Sázavou! Těšíme se na vás!

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu:  hokejzr.cz
Trenér: Radek Haman

Plameny vyhlíží novou sezonu

Hokejisté Žďáru nad Sázavou se pilně připravují na novou sezonu, ve které by rádi napodobili výsledky z předešlého roku. V ní dokázaly Plameny vyhrát tři z pěti zápasů, bůhví, jak by vše bylo, kdyby se pokračovalo v soutěži, kterou zastavila pandemie koronaviru. Tým pod vedením Radka Hamana a Martina Sobotky má totožný kádr. Žďár měl posílit obránce Ladislav Pospíchal, ale jeho příchod na Bouchalky se kvůli pracovním povinnostem odložil.

Ladislav Pospíchal měl být posilou Žďáru, nakonec tamější klub neposílí

Jak to vypadá u soupeře…

Soupiska Žďáru nad Sázavou nedoznala žádných výrazných změn, naopak je vše při starém. Další sezonu by měli přidat obránci Martin Pleva s Martinem Lojkem. Tým z Bouchalek se nadále bude spoléhat na výkony brankáře Jiřího Slámy, kterému budou krýt záda Jan Čáp s mladíčkem Lukášem Vítů. Celkově budou mít Žďárští mladý tým, který kromě Hamana bude trénovat Martin Sobotka. Velezkušený kouč se vrátil na Bouchalky po pěti sezonách.

Bruslaři mají Plamenům co vracet

Havlíčkův Brod se před sezonou 2020/2021 postavil v přípravě proti Žďáru hned dvakrát, ale ani jednou neuspěl. Bruslaři v první prověrce prohráli na svém ledě fotbalovým výsledkem 0:1, když rozhodující gól přišel ve 48. minutě. V odvetě se diváci na Bouchalkách dočkali brankových hodů, k radosti domácích příznivců vyhrály Plameny, a to v poměru 6:5. Uvidíme, co přinese zítřejší utkání...

Bruslaři nestačili na Plameny
(Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Přípravné zápasy na sezonu 2021/22

kolodatumdomácíhosté
přát. út 3.8.2021 Havl. Brod Jihlava 3:10
přát. čt 5.8.2021 Havl. Brod Kometa Brno B 6:0
přát. st 11.8.2021 Kometa Brno B Havl. Brod 6:2
přát. út 17.8.2021 Žďár n. Sázavou Havl. Brod 18:00
přát. čt 19.8.2021 Havl. Brod Dvůr Králové 18:00
přát. út 24.8.2021 Jihlava Havl. Brod 18:00
přát. čt 26.8.2021 Havl. Brod Žďár n. Sázavou 18:00
přát. út 31.8.2021 Dvůr Králové Havl. Brod 18:00
přát. čt 2.9.2021 Havl. Brod Velké Meziříčí 18:00
přát. čt 9.9.2021 Velké Meziříčí Havl. Brod 18:00

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři