5. 8. 2021 | Štěpán Ondráček

První výhra v přípravě, Bruslaři nadělili rezervě Komety šestku!

Havlíčkobrodští hokejisté se podruhé za sebou představili na vlastním ledě před začátkem nové sezony. Bruslaři změřili síly s brněnskou Kometou B. Souboj dvou mladých týmů opanoval domácí výběr pod taktovkou Michala Konečného s nulou vzadu. Do listiny střelců se zapsali Luboš Voříšek, Tomáš Ludvík, Jakub Čejka, Tomáš Mlynář, Aleš Padělek a Jiří Benák.

Začátek utkání nenabídl moc hokejové krásy ani přesnou kombinaci. V sedmé minutě měli domácí možnost přesilové hry, ve které se měnilo skóre utkání. Lukáš Olejník za brankou Slavíčka nahrál na levou tyč volnému Luboši Voříškovi. Zkušený matador neměl problém se zakončením do protipohybu gólmana. Kometu inkasovaná branka nakopla k lepšímu výkonu, a tak se brankář Nedvěd musel činit. Mladý gólman postupně vychytal Kališe i příležitost Moskala. V závěrečné minutě šel Havlíčkův Brod do dvougólového vedení. Po krásné akci se mezi betony Slavíčka trefil Tomáš Ludvík.

Druhé dějství nabídlo atraktivní hokej, vždyť v úvodním střídání mohl snížit Mokrohajský, ale ten na Nedvěda nevyzrál. Oba týmy se předháněly v útočných akcích. Ve 29. minutě byl na světě třetí gól domácího výběru. Jakub Košťál vypíchl puk jednomu z obránců a nabídl ho Jakubu Čejkovi. Druhý zmíněný vykoupal Slavíčka v brankovišti. Havlíčkův Brod po dvou minutách šel do trháku. David Košťál nahrál na Tomáše Mlynáře, jenž přesnou ranou rozvlnil síť. Kometa se snažila s nepříznivým vývojem něco udělat, ale narážela na pozorného Nedvěda. Bruslaři dovršili třetinu snů ve 39. minutě. Čermák vystřelil od modré, jeho ránu tečoval těsně před gólmanem Brna Aleš Padělek.

Úvodní minuty poslední části utkání nabídly první přesilovou hru pro Kometu. Hosté v ní nedokázali uzavřít soupeře ani si vytvořit gólovou příležitost. Jihomoravský celek byl potom aktivnější, když si v rozmezí půlminuty vytvořil dvě stoprocentní šance. Bruslaři vše přežili bez úhony, a to díky Nedvědovi, který fantasticky vychytal Moskala, a potom mu pomohla při ráně Kadlece tyč. Domácí tým, který měl pětigólovou náplast, se nikam nehnal, ale přeci jen se dočkal další branky. Čtyři minuty před koncem se prosadil Jiří Benák. Obránce Havlíčkova Brodu využil své rychlosti a pokořil Slavíčka v bráně. Hosté mohli alespoň zaznamenat čestný úspěch, avšak třetí početní výhodu na konci zápasu nevyužili.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát. kolo, čtvrtek 5.8.2021 od 18:00
Zimní stadion Kotlina
6:0
(2:0, 3:0, 1:0)
Havl. Brod - Kometa Brno B

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Voříšek (Olejník, Mlynář), 20. T. Ludvík (Tecl, Padělek), 29. Čejka (J. Košťál), 31. Mlynář (D. Košťál, Voříšek), 39. Padělek (Čermák, Olejník), 56. Benák (Bulín, Padělek). Rozhodčí: Vít Stehlík – Petr Křivohlavý, Marek Honza. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 163. Střely na branku: 30:27 (10:7, 14:7, 6:13). Průběh utkání: 6:0.

Sestavy

Havl. Brod

Nedvěd (Chaloupek) – Čermák, Padělek, Nepokoj, J. Ludvík, Najman, Benák – D. Košťál, Čejka, Bulín – Olejník, Mlynář, Voříšek (C) – Holenda, T. Ludvík (A), Tecl – J. Košťál, Kalač

Kometa Brno B

Slavíček (Šembera) – Švejda, Kališ (A), Trnka, Jeřábek, Studený – Moskal (C), Kadlec (A), Havlát, Hasoň, Říčka, Krejčí, Škvrně, Popelka, Vašíček, Novosedlík, Mokrohajský, Štrauch, Račický

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři