29. 10. 2021 | Tomáš Sochor

Druhý domácí zápas v řadě! Bruslaři vyzvou Cheb

Havlíčkobrodští hokejisté protrhli sérii čtyř porážek domácí výhrou nad Pískem. Nyní je třeba vítězství potvrdit při druhém zápase v řadě na vlastním ledě. Tentokrát budou Bruslaři hostit Cheb, který venku zatím nezískal ani bod. Úvodní hvizd je naplánován na sobotu 30. října v 17:00. Neváhejte a přijďte Bruslaře podpořit!

HC Stadion Cheb

Založení klubu: 1978
Stadion: Zimní stadion Cheb (kapacita 1 670 míst)

35:39 skóre 27:42
8:4 (Písek, venku) nejvyšší výhra 3:2 (Písek, doma)
8:7 (Tábor, doma)
3:2 (Řisuty, doma)
1:6 (Tábor, doma) nejvyšší porážka 2:9 (Tábor, venku)
Tomáš Mlynář – 12 bodů (4+8) nejproduktivnější hráč Adam Křemen – 8 bodů (5+3)
Radek Prošek – 8 bodů (4+4)
Martin Trapl – 8 bodů (4+4)
Petr Kuchta, Jakub Čejka – 5 gólů nejlepší střelec Adam Křemen – 5 gólů
Tomáš Mlynář – 8 asistencí nejlepší nahrávač Radek Prošek, Martin Trapl, David Troška, Vojtěch Kropáček – 4 asistence
Michal Kliment – 7 bodů (3+4) nejproduktivnější obránce David Troška – 5 bodů (1+4)
Martin Nedvěd 3,18 (6 zápasů)
Ondřej Chaloupek 4,01 (5 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jakub Kašpar 3,01 (10 zápasů)

Stadionu se daří sbírat body

Cheb byl na začátku sezony pasován do role jednoho ze slabších článků tabulky. Stadionu se ale zatím daří sbírat tolik bodů, aby mohl bojovat o první polovinu. Přestože má nejméně vstřelených branek (27), na čtvrté místo ztrácí pouhé čtyři body. Chebu se daří překvapovat favoriti jižní skupiny. Po prodloužení zdolal Kobru a Příbram. Ve třetím kole v divoké přestřelce porazil Tábor 8:7.

Tým bez výrazné individuality

Jak již bylo řečeno v předchozím odstavci, Cheb vstřelil ve skupině Jih nejméně branek. V kádru se zatím neprobudil vyložený střelec. Ani jeden z hráčů zatím nedosáhl na metu deseti získaných bodů. Nejproduktivnějšími hráči jsou s osmi body Adam Křemen (5+3), Radek Prošek (4+4) a Martin Trapl (4+4). Dobré výkony předvádí brankář Jakub Kašpar. Tento jedenadvacetiletý strážce svatyně se může pochlubit osmnácti odchytanými zápasy v Chance lize za Sokolov a Benátky nad Jizerou.

Jakub Kašpar ještě v barvách Sokolova
(Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz)

Bruslaři po čtyřech prohrách konečně vyhráli

Bruslaři cestu za vítězstvím nezačali dobře. Již tradičně nezvládli úvod utkání a prohrávali již ve druhé minutě. Havlíčkovu Brodu se ale podařilo nadvakrát srovnat. Podobná situace se opakovala ve druhé části. V ní ale dvakrát vedli domácí. Zápas již pomalu mířil do prodloužení, osm sekund před koncem však rozhodl pro Bruslaře přesnou střelou Miroslav Třetina.

znak týmu 5 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. Čejka (Mlynář, Kliment), 19. Tecl (Košťál, Kuchta), 23. Zvěřina (Třetina), 34. Kliment (Třetina, Zvěřina), 60. Třetina (Bulín, Kuchta) – 2. Bednařík (Šuhaj), 14. Bednařík (Matějíček, Šuhaj), 33. Volf (Bednařík, Dosek), 40. Bednařík (Dosek, Šuhaj). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Josef Zapletal, Erik Berger. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Střely na branku: 39:37 (13:12, 11:14, 15:11). Třetiny: 2:2, 2:2, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Čermák, Klodner, Kliment (A), Zvěřina, Krejčí, Benák, J. Ludvík – Tecl, Třetina, Holenda – Čejka, Mlynář, Bulín – Košťál, T. Ludvík (A), Kuchta (C) – Kalač, Vacík, Voříšek

HC Klatovy: Novák (Kříž) – Dvořák, Dosek, Bílek, Najman, Tampier, Turek – J. Volf, Šuhaj, Matějíček, L. Volf, Novotný, Čížek, Januška, Bednařík, Sýbek (C), Hollar

Utkání rozhodl Miroslav Třetina

Cheb doma zaskočil favorizovanou Kobru

Cheb na svém hřišti hostil toho času třetí Kobru Prahu. Stadionu se tuto sezonu doma daří, což předvedl i v tomto utkání. V první třetině se dostal do vedení, v té druhé si pak dokonce vytvořil dvoubrankový náskok. Kobra však padesát devět sekund před koncem druhé dvacetiminutovky snížila. Na začátku čtyřicáté druhé minuty pak srovnala. Zápas tak šel do prodloužení, kde si bonusový bod uzmuli domácí.

znak týmu 3 – 2p znak týmu

Branky a nahrávky: 16. Prošek (Novotný), 38. Trapl (Šik, Kašpar), 62. Holub (Prošek) – 40. Bříška (Šťastný), 42. Šťastný (Bříška, Tondr). Rozhodčí: Martin Němec – Josef Zimmermann, Petr Baxa. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 – 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2p.

HC Stadaion Cheb: Kašpar (Vecka) – Stejskal, Troška, Vápeník, Krutina, Leština, Kořán, Strýček, Šik – Křemen, P. Šťastný, Krejsa, Trapl, Kuluris, Fečo, Holub, Novotný, Prošek, Vašíček

HC Kobra Praha: Sochůrek (Kadlec) – Janda, Pelant, Šteiner, Holý, Knesl, Ryzák – Hrubý, Petrák, Mucha, Petrov, Tondr, Heldák, Zídek, Bříška, T. Šťastný, Havrda, Hlinka

Poslední vzájemný zápas

Bruslaři si odvezli tři body z dalekého Chebu

V Chebu byl dlouho bezbrankový strav. Útočné akce obou týmů končily na skvěle chytajících gólmanech. Střelecký účet nakonec ve dvacáté čtvrté minutě otevřeli Bruslaři. Domácí ve třetí periodě srovnali, Havlíčkův Brod však bleskově odpověděl. V padesáté druhé minutě Konečného parta vstřelila pojistku v podobě třetího gólu.

znak týmu 1 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 48. Holub (Fečo) – 24. Nepokoj (Tecl, T. Ludvík), 49. Krejčí (Vacík, Kalač), 52. Najman (Tecl, Holenda). Rozhodčí: Jan Červenka – Sebastien Hradil, Jakub Děděk. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 271. Střely na branku: 41:37 (12:9, 16:16, 13:12). Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Stadion Cheb: Kašpar (Vecka) – Strýček (C), Vápeník, Kořán, Stejskal (A), Troška, Zavřel – Holub, Krejsa, Hafijanič, Šťastný, Bubanec, Prošek, Kropáček, Kuluris, Krutina, fečo, Hlavatý (A), Trapl

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Čermák, Najman, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Zvěřina – Čejka, Mlynář, Voříšek (C) – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač, Vacík, Kuchta (A) – Krejčí, J. Ludvík, Machovský