30. 10. 2021 | Tomáš Sochor

Fenomenální Bruslaři přejeli Cheb o dvě třídy!

Havlíčkův Brod vyzval na svém ledě Cheb, který zatím nedokázal venku bodovat ani jednou. To, že se tato nelichotivá statistika nezmění ani dnes, se začalo vyjasňovat od prvních minut, jelikož Bruslaři svého soupeře hravě přehrávali. Domácí si během prvních dvou třetin vytvořili tříbrankový náskok. Cheb sice na začátku třetí periody snížil, následně se ale na něj snesla smršť inkasovaných gólů. Konečného parta nakonec vyhrála přesvědčivě 7:1.

Havlíčkův Brod dobře chytil začátek utkání. Od prvních minut byl aktivnější, držel kotouč a často zaměstnával Jakuba Kašpara. Brankář Chebu byl však v bráně velice jistý a dlouho držel pro svůj tým čisté konto. První větší šanci na vstřelení branky měli domácí v páté minutě, kdy dostali výhodu přesilové hry. Tu však Stadion ubránil. Bruslaři se nakonec radovali na konci čtrnácté minuty. Proti hostům zahrál mantinel havlíčkobrodského stadionu, který prazvláštním způsobem odrazil vyhození přímo na hokejku Michala Klimenta. Jeho střelu z vrcholku pravého kruhu šikovně tečoval Tomáš Mlynář. Cheb následně mohl vyrovnat ve vlastní powerplay, domácí se však ubránili, a do druhé periody si odnášeli nejtěsnější možný náskok.

Trend hry se ve druhé třetině neměnil. Bruslaři daleko více drželi kotouč a vytvářeli si mnoho šancí. Hned ze začátku druhé dvacetiminutovky našel Voříšek skvěle najetého Klimenta, který však netrefil kotouč. O chvíli později získal hrací předmět za Kašparovou bránou David Košťál, jenž si vybruslil před bránu a zakončil nádhernou prohazovačkou mezi svými bruslemi. Brankář hostů však předvedl výborný reflexivní zákrok lapačkou. Další obrovskou šanci měl ve vlastním oslabení Marek Tecl, jenž z první zakončoval přečíslení dva na jednoho. Trefil však pouze chebského gólmana.

Havlíčkobrodští hokejisté se nakonec dočkali. Luboš Voříšek vybídl ke střele Pavla Zvěřinu, jenž od modré čáry propálil Jakuba Kašpara. Domácí následně pokračovali ve výborné hře. Voříšek vytvořil další nádherný pas, kterým nyní našel Jakuba Čejku, jenž však z blízkosti nedokázal přehodit brankáře hostů. V obrovské šanci se objevil také Tomáš Mlynář. Ten měl nejdříve plno času zamířit z mezikruží, Kašpar však skvěle zasáhl. Brodská sedmnáctka se dostala i k dorážce, ta však až na bránu neprošla. Konečného parta se čtyřicet sekund před koncem druhé třetiny radovala potřetí. Po vyhraném vhazování ujel sám na bránu David Košťál, jenž skvělým zakončením nedal maskovanému sokovi šanci.

Na začátku třetího dějství byl obraz hry stále stejný. Napomohly k tomu dvě oslabení hostů. Následně však Cheb zabral. Po první větší chybě domácí obrany se do samostatného úniku dostal Radek Prošek, jenž propálil do té doby bezchybného Chaloupka mezi betony. Stadion dostal svého soupeře pod tlak. Ten však uťal Jan Bulín, který využil laciné ztráty hostů a přesným zakončením vrátil klid na havlíčkobrodské hokejky. Závěr utkání byl pak v plné režii Bruslařů. Po rychlé kombinaci využil přesilovou hru Luboš Voříšek. O dvě a půl minuty později přidal již šestou branku za Kašparova záda Jan Bulín. Po krátkém intermezzu v podobě bitky se po přečíslení prosadil Tomáš Mlynář. Havlíčkův Brod tak vyhrál zaslouženě 7:1.

Havl. Brod - Cheb

Branky a nahrávky: 14. Mlynář (Kliment, Holenda), 29. Zvěřina (Voříšek, Bulín), 40. Košťál (Kuchta, T. Ludvík), 51. Bulín, 54. Voříšek (Bulín, Mlynář), 57. Bulín (Voříšek, Čejka), 59. Mlynář (Voříšek, Kliment) – 47. Prošek (Křemen, Novotný). Rozhodčí: Tomáš Goňa – Pavel Mikšík, Dominik Viskot. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 321. Střely na branku: 48:19 (17:10, 15:4, 16:5). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

Chaloupek (Nedvěd) – Čermák, Benák, Kliment (A), Zvěřina, Krejčí, Klodner – Tecl, Mlynář, Holenda – Čejka, Voříšek, Bulín – Košťál, T. Ludvík (A), Kuchta (C) – J. Ludvík, Vacík, Kalač