6. 10. 2022 | Štěpán Ondráček

Důležité body! Dorostenci si připsali cenný skalp v derby Vysočiny

HUMPOLEC - 7. kolo Extraligy dorostu mělo příchuť derby Vysočiny. Havlíčkobrodští Bruslaři se vydali do nedalekého Humpolce, kde je čekal rival z Jihlavy. Dukla dvakrát v zápase vedla, jenže mladé pušky z Kotliny pokaždé srovnaly. O králi Vysočiny nerozhodla základní část, ale samostatné nájezdy. Vítězství určila osmá série, ve které slavili hosté.

Havlíčkobrodští dorostenci vycestovali do Humpolce, kde je nečekalo nic lehkého. Na Bruslaře číhal celek z Jihlavy. První minuty úvodního dějství se nesly v duchu oťukávání soupeře. Nakonec Dukla byla prvním týmem, který šel v zápase do vedení. Adam Veselský se zmocnil kotouče v útočném pásmu, dostal se do dobré pozice a střelou přes beka dostal puk do branky. Ve velké šanci se ocitl Patrik Křížek, avšak střelou z předbrankového prostoru se nedokázal prosadit.

Do druhého dějství vlétli Bruslaři jako uragán. Vytvářeli si slibné šance, které Uhrin chytal. Příležitost, kterou brankář Jihlavy nedokázal pokrýt byla Štěpána Adamce. Havlíčkobrodský forvard vybojoval puk u levého mantinelu, dostal se před Uhrina a střelou pod horní tyč jej překonal. Jihlavští hokejisté pak pálili jednu ránu za druhou na Davida Račana, jenž výborným výkonem likvidoval jejich šance.

V prvních minutách dostali Jihlavští přesilovou hru 5 na 3. Adam Ošmera poslal pas na Adama Veselského, který tvrdou ranou nad beton překonal brankáře Bruslařů. Netrvalo dlouho a Dukla dostala opět dvojnásobnou početní výhodu. V té ovšem skórovali Bruslaři. Tadeáš Koubek využil chybného rozehrání brankáře a střelou k pravé tyči poslal puk do branky.

Hra putovala do prodloužení. Jihlava si do něho přenesli početní výhodu, která trvala necelé čtyři minuty. Havlíčkobrodští skvěle bránili, nepouštěli soupeře do velkých akcí. Naopak to mohli být oni, kteří měli šanci skórovat. Tadeáš Koubek jel sám na branku a byl faulovaný, nařízeno bylo trestné střílení. Koubek si položil brankáře, zkusil kličku Petera Forsberga, avšak Uhrin vykopl puk špičkou betonu. Zápas rozhodly až samostatné nájezdy. V osmé sérii zvítězili Bruslaři díky Tadeáši Koubkovi.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 8. Veselský, 42. Veselský (Ošmera) – 26. Adamec, 43. Koubek, rozh. náj. Koubek. Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Figer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 121. Střely na branku: 32:28 (8:11, 11:8, 10:7 - 3:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3sn.