19. 2. 2022 | Štěpán Ondráček

Důležité vítězství: Bruslaři skolili nepříjemný Cheb ve třetí části!

Havlíčkobrodští hokejisté sehráli důležité utkání s Chebem. Soupeř předváděl v Kotlině parádní výkon, za který šel do vedení. Bruslaři dokázali zlepšit hru a za odměnu vyrovnali. Nervy drásající podívaná nabídla rozuzlení deset minut před koncem základní hrací doby. Havlíčkův Brod otočil napínavé utkání na svoji stranu.

Utkání začalo za divácké kulisy lépe pro soupeře, který hýřil aktivitou. Martin Nedvěd musel několikrát podržet spoluhráče. Bruslaři se dostali do zápasu několika průniky, ovšem ani jeden puk neskončil za Horákem. Cheb šel do vedení na konci jedenácté minuty. Michal Fečo nahodil kotouč na branku, který potom skončil v síti. Za Havlíčkův Brod mohl vyrovnat Čejka, ten ale netrefil v dobré pozici poloprázdnou klec. Aktivní hosté si vystříleli dvougólový náskok. Petr Rozhon nadvakrát překonal přesouvajícího Nedvěda, jenž neměl nárok na zákrok. Havlíčkův Brod se v závěru první části pokoušel o snížení, jenže Horák v brance Stadionu byl bezchybný.

Bruslaři se mohli dostat do zápasu díky Bulínovi, toho vychytal fantastickým způsobem gólman soupeře. Stadion mohl udeřit ve 23. minutě, ale překonaného Nedvěda zastoupila branková konstrukce. Cheb nadále pokračoval ve své hře a přehrával domácí hokejisty, jenže třetí gól nevstřelil. Havlíčkobrodští se mohli radovat ve 32. minutě, jenže Horák i tentokrát vychytal Mlynáře. Gólman Stadionu kapituloval o minutu později. Kuchta nabil na modré čáře Romanu Čermákovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Kontaktní gól nabudil celek z Kotliny k lepšímu výkonu, který neskočil vyrovnávajícím gólem. Cheb rozmělnil tlak Bruslařů oddechovým časem. Stadion mohl udeřit z přečíslení, ale Šťastného vychytal Nedvěd, který předvedl důležitý zákrok.

Napínavá třetí třetina nabídla vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Bruslaři přežili přesilovou hru soupeře, aby ve 47. minutě vyrovnali. Důraz před brankářem uplatnil Jakub Čejka, který rozradostnil přítomné diváky. Stadion si vytvářel gólové šance, ty ale nebyly úspěšné. Deset minut před koncem hrací doby šli domácí poprvé do vedení. Mlynář krásným pasem oslovil kapitána týmu Petra Kuchtu . Zkušený forvard trefil přesně k levé tyči. Stadion rychle vyrovnal, jenže hlavní arbitr v čele s brankovým neuznali gól Chebu. Strhující závěr utkání patřil soupeři, který se snažil vyrovnat. Hosté zkusili hru bez brankáře, ale kýženého srovnání stavu se nedočkali.

2. liga

Branky a nahrávky: 33. Čermák (Kuchta, Voříšek), 47. Čejka (Dvořák, Čermák), 50. Kuchta (Mlynář, Voříšek) – 11. Fečo (Krutina, Šťastný), 16. Rozhon (Strýček, Kořán). Rozhodčí: Jan Grygera – Pavel Blažek, Dominik Viskot. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 307. Střely na branku: 35:38 (9:15, 12:7, 14:16). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Nedvěd (Chaloupek) – Kliment, Čermák, Nepokoj, Benák, Dvořák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Čejka, Třetina, Bulín – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač.