8. 8. 2019 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

Fanoušci? Vůbec jsem to nečekal, bylo to překvapení, těší Holíka

Mladý brankář Martin Holík přišel do Havlíčkova Brodu, aby si vybojoval dobrou pozici v nabité konkurenci. V první zkoušce mladý gólman rozhodně nezklamal, i když první zápas s regionálním soupeřem nedochytal. „Dostal jsem křeč do nohy. Vzápětí těžce povolila, ale hned potom přišly křeče do obou nohou. Nedokázal jsem vstát, natož si kleknout,“ líčí okamžik ze 45. minuty. Bruslaři mají v dalším týdnu tři utkání ve třech dnech. „Budu rád za každý odchytaný zápas. Udělám maximum pro to, abychom ho vyhráli,“ říká nadšeně maskovaný muž. (Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz)

Holas, máme za sebou první přátelské utkání. Jak ho hodnotíš?
Pro mě to byl první zápas po dlouhé době, navíc po letní přípravě. Utkání bylo fyzicky náročné, jelikož jsme byli týden na ledě. Nebylo to vůbec jednoduché, ale podle mě jsme ho zvládli dobře. Navíc s týmem, který hraje první ligu a určitě trénuje víc než my.

Soupeř se s tím vůbec nemazal a byl jsi hodně v permanenci. Bylo tam hodně těžkých situací a dorážek. Jak jsi to viděl ze svého pohledu?
Bylo to dost složité, protože soupeř byl nepříjemný. Musím říct, že mi kluci hodně pomohli v obraně, i když jsem byl ze začátku malinko nervózní. Byl to pro mě první zápas, ale jsem rád, že na mě šly střely. Kdyby nešly, utkání by bylo horší. Třebíč se cpala do brány a navíc byla agresivní, ale kluci mi vzadu pomohli. Pomohlo mi i štěstí, když se to párkrát odrazilo tam, kam mělo.

Před zápasem jsem si všiml, že se s některými hráči soupeře znáš. Proběhlo mezi vámi nějaké hecování?
Hrál jsem v Brně odkud znám několik kluků. Před utkáním jsme se pozdravili a mezi přestávkami, proběhla slova typu „ať chytám pořádně“, naopak klukům jsem odpověděl podobně, „aby se snažili, protože to není nic moc“. Nějaká štengrovačka tam byla, ale nic velkého.

Ve třetí třetině přišel pro tebe nepříjemný moment, když jsi dostal křeče do obou nohou a zápas jsi nedochytal. Co se tam stalo a jak k tomu došlo?
Po střele na branku přišla dorážka a puk se nacházel na brankové čáře. Roztáhl jsem se na brankovišti, aby neprošel do sítě. Hráči soupeře doráželi a jak jsem se zapřel nohou, dostal jsem do ní křeč. Vzápětí těžce povolila, ale hned potom přišly křeče do obou nohou. Nedokázal jsem vstát, natož si kleknout, ale už jsem v pořádku.

Martin Holík opouští ledovou plochu za doprovodu Richarda Cachnína a Matěje Krejčího.

V utkání jsme ukázali velkou bojovnost, protože dvakrát jsme stáhli velké manko soupeře, a to 0:2 a 2:5. Ukázala se v tomhle ohledu síla týmu?
Určitě ano. Na začátku utkání jsme na ně vletěli a potom se karty obrátily. Myslím si, že polovina zápasu byla dobrá, navíc nám pomohly přesilovky. Dokázali jsme soupeře zatlačit a odehrávali jsme puky rychle od sebe. Byli jsme do poloviny utkání lepším týmem.

Na přátelský zápas přijel plný autobus fanoušků a tebe několikrát vyvolávali. Je to určitě příjemné, když se jedná a přípravné utkání...
Vůbec jsem to nečekal, jelikož stáli hned za mnou. Nevěděl jsem, kdo přišel a bylo to velmi pěkné překvapení. Fanoušky na zápasech jsem zažil, ale musím říct, že i když jsem zvyklý na fandění, tak mě tohle mile překvapilo. Jsem ohromně rád, že diváci přijeli, a že sezona bude ještě lepší z pohledu fanoušků.

Působíš v Kotlině krátce, jak se ti zamlouvá spolupráce s Čeňkem Novákem? Marek Zapletal o něm říká, že je to velký dříč, jak na ledě, tak i mimo led. Jak ti vyhovují tréninky s Markem?
Jsem rád, že si s Markem a Čendou dokážeme pomoct. Pracujeme tady na všem od rozcviček přes tréninky a další. Navíc, kluci mi radí ve všem. Mára mi dává své poznatky. Je dobré, že po tréninku máme kompenzační cvičení, míčky, cvičení, za mě je to super. Myslím si, že nám to může jedině pomoct, když nám trenér takhle pomáhá a připravuje nás. Je to velké plus.

V minulé sezoně si zaznamenal tři asistence, trénuješ často práci s holí?
Ano, trénuji. Jeden trenér brankářů mi jednou řekl: „Gólman, který umí rozehrávat, tak je šestým hráčem do pole.“, takže to hodně trénuji. Každou sezonu tam mám, dvě, tři asistence. Celkově mám rád práci s hokejkou, navíc hráčům to pomůže a nebojím se rozehrávat. Říkal jsem to i Márovi, aby se na to připravil, kdyby se něco nepovedlo, tak aby nechytl šok. (směje se) Teď se musím domluvit s klukama, aby vše fungovalo a věděli, co a jak. Budu se snažit co nejvíce pomáhat a doufám, že se to bude dařit.

Martin Holík ovládá práci s holí, když v předešlé sezoně zaznamenal tři asistence.

Vrátím se k práci s holí. Proběhne mezi tebou a Čendou Novákem nějaká sázka do nové sezony v podobě asistencí?
(směje se) Zatím jsem se o tom s Čendou nebavil, jak je na tom. Určitě něco proběhne, ale jak říkám budu jenom rád, když to klukům pomůže. Hlavní budou i mé zákroky a jestli přidám nějakou asistenci, tak to bude jen třešnička na dortu. Týmu budu chtít pomoct k dobrým výsledkům především zákroky.

Příští týden nás čekají tři zápasy ve třech dnech, bude to velmi náročné. Předpokládá se, že si to s Čendou rozdělíte, jestli bude fit...
Doufám, že Čenda bude v pořádku. Samozřejmě vše záleží na trenérovi, koho pošle do brány. Proběhnou pohovory před jednotlivými zápasy, navíc jsou tři zápasy s nesmírně těžkými soupeři jako jsou Kolín, Moravské Budějovice nebo Tábor. Budu rád za každý odchytaný zápas. Udělám maximum pro to, abychom ho vyhráli. Budu držet klukům palce ve zbývajících utkáních, do kterých nastoupí.

V sezoně 2013/2014 jsi byl na Olympiádě dětí a mládeže. Jaká to byla pro tebe zkušenost?
Byla to skvělá zkušenost, navíc se vše odehrálo v Havlíčkově Brodě. Hned, jak jsem sem přijel, tak jsem si na to vzpomněl. Člověk tohle zažije jednou, maximálně dvakrát za život, takže to pro mě byla pozitivní věc.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner