24. 11. 2023 | Ladislav Vácha

Fantazie! Rozjetí dorostenci znovu váleli a doma skolili silnou Techniku Brno!

Dorostenci poměřili v pátek odpoledne síly s Technikou Brno. Fanoušci v Kotlině dlouho sledovali hodně vyrovnanou partii, které dlouho dominovali skvěle chytající brankáři. Mladí Bruslaři se dostali do vedení hned na začátku druhé půlky zápasu, když se trefil Matyáš Lédl. První polovina třetí třetiny vyšla jednoznačně lépe Havlíčkovu Brodu, který si po slepených gólech z holí Martina Temla, Václava Brožka a Matěje Kopeckého vypracoval už čtyřbrankový náskok. Brňané nesložili zbraně a dvěma rychlými brankami upravili na 4:2. Víc už toho ale nestihli a bojovníci z Kotliny se tak radovali z dalšího cenného vítězství. (Foto: Luboš Vácha)

Mladí Bruslaři začali lépe a už v první minutě zápasu mohli jít do vedení. Na soupeřovu bránu se hnal útočník Kraučuk, který z dobré palebné pozice vyprášil jen beton pozorného gólmana Článka. Technika se nechtěla nechat zahanbit a na konci 6. minuty měla obrovskou příležitost k tomu, aby otevřela gólový účet utkání. Kučera našel krásným pasem z pravého kruhu volného Zelinku, jenž z voleje v předbrankovém prostoru našel skulinku mezi Humplíkovými betony, ale strážce brodské svatyně se rychle otočil a kotouč díky tomu nezamířil do brány.

Hostům chuť do ofenzivy rozhodně nechyběla a v 7. minutě byli blizoučko otevření gólového účtu duelu. Kaňa vypálil zápěstím od modré čáry a svižná střela mu sedla náramně. Gólmana Humplíka zachránila od pohromy tyčka. Bruslaři mohli udeřit při přesilovce, při níž vyslali na soupeřovu bránu několik nebezpečných projektilů, ale brankář Článek podržel svůj tým. Broďáci si vytvořili nadějnou šanci ve 13. minutě. Lédl získal na modré čáře hostů puk a při přečíslení dvou na jednoho našel před bránou volného Kraučuka, který však zápěstím mířil nepřesně. Hned z protiútoku pelášil sám na brodskou bránu Večerka, ale vylámal si zuby na Humplíkových betonech. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Domácí vlétli do prostřední části aktivněji a hned začali pravidelně zaměstnávat brankáře Článka, který však i nadále předváděl spolehlivé zákroky a držel čisté konto. Zahanbit se nechtěli nechat ani hokejisté Techniky a práci měl i gólman Humplík, jenž se nejvíce zapotil při soupeřových dorážkách z předbrankového prostoru. Z brodského tábora o sobě dal důrazně vědět Lédl, jenž z mezikruží ostře vypálil po Čapkově přihrávce do horní části brány, ale Matěj Článek si poradil na jedničku

Ve 29. minutě chybovali mladí Bruslaři při rozehrávce a málem je za to stihl krutý trest. Kotouč získal Mráz, který však tváří v tvář Humplíkovi neuspěl. Následně se dostal k odraženému kotouči, udělal oblouk v útočném pásmu a zakončil z osy hřiště, ale jen do Humplíkovy nachystané lapačky. Okřídlené hokejové pořekadlo nedáš – dostaneš dostihlo hosty hned vzápětí. Na pravém křídle nabral rychlost Matyáš Lédl, natlačil se za obranu Techniky, a i když byl tísněný, dokázal procedit kotouč přes Článkovy betony až do sítě.

Brňané mohli brzy vyrovnat. Robinson se Solařem ujeli do přečíslení dvou na jednoho, prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a vystřelil z levého kruhu. Brankář Humplík však těžil ze svého dobrého postavení a podržel v těžké chvíli svůj tým. Do střeleckých příležitostí se probíjeli i Burešovi svěřenci, ale brankář Článek i nadále chytal velmi dobře a držel své mužstvo na dostřel. Po druhé siréně šli do kabin spokojenější domácí, kteří vedli těsně 1:0.

Začátek třetí periody se nesl znovu ve vyrovnaném duchu, ale od 49. minuty se začaly dít na ledě neskutečné věci! Nejdříve Bruslaři založili rychlý protiútok, který po pravém křídle táhl Dominik Chromý. Ten našel před bránou najíždějícího kapitána Martina Temla, jenž zblízka propasíroval kotouč mezi Článkovými betony až do sítě. Ze hry uplynulo pouhých 35 sekund a v havlíčkobrodském táboře bylo ještě veseleji! Štěpán Hrodek vyhrál vhazování v útočném pásmu a naservíroval pocukrovanou nahrávku před brankoviště Václavu Brožkovi, který nedal ranou z první brankáři Článkovi žádnou šanci.

Zaskočení hosté nevěděli, kde jim hlava stojí, a v čase 50:53 prohrávali už o čtyři branky. Oliver Čech z rohu útočné pásma posunul kotouč na okraj kruhů, kde číhal Matěj Kopecký, jehož rána propadla gólmanu Článkovi přes betony až za brankovou čáru. Brňané však nesložili zbraně a dvěma slepenými góly se vrátili do hry o body! V 53. minutě zakončoval ve hře 4 na 4 při tlaku Techniky z okraje kruhů Jakub Smola a hezkou střelou propálil brankáře Humplíka. Za pouhých 43 sekund už to bylo 4:2, když se po velkých zmatcích před brankovištěm Bruslařů nejrychleji zorientoval Jakub Kučera a poslal kotouč za Humplíkova záda. Svěřenci trenérů Lukáše Bureše a Antonína Nečase už si závěr zápasu pohlídali a zaslouženě slavili zisk dalších tří bodů po výhře 4:2.

Liga dorostu

Branky a nahrávky: 31. Lédl (Teml), 49. Teml (Chromý, Kraučuk), 50. Brožek (Hrodek), 51. Kopecký (Čech, Makovec) – 53. Smola (Öztorun, Solař), 53. Kučera (Zelinka, Mráz). Rozhodčí: Martin Matoušek – Jan Hnilička, Adam Hron. Vyloučení: 4:3. Bez využití. . V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Humplík (Petr) – Kopecký, Konvalina, Frantl, Rasocha, Teml (C), Duben – Makovec, Brožek, Čech, Chromý (A), Čapek (A), Tecl, Hrodek, Kraučuk, Vaněček, O. Suchý, Lédl