17. 9. 2013 | Ladislav Vácha

Jiří Mička: Chceme to tady Třebíči od prvního střídání hodně znepříjemnit

Rebelové za sebou mají vydařený vstup do nového prvoligového ročníku, když si z výjezdů na horké ledy Českých Budějovic a Havířova přivezli domů čtyřbodový úlovek. Nyní je čeká další hodně těžký zápas, k němuž ve středu do Kotliny přijede Třebíč. Bílé hvězdy zatím nezískaly ani jeden bod, o to více budou chtít v derby Vysočiny uspět. „Do zápasu by měla jít skoro stejná sestava, jaká byla v Havířově. Akorát se do ní teď dostane Říha,“ říká před důležitou bitvou havlíčkobrodský trenér Jiří Mička. (Foto: Petr Kraus)

Z úvodních dvou zápasů jste vybojovali čtyři body. Jste s nimi spokojeni?
Máme čtyři body ze dvou zápasů, takže spokojenost je. Abychom byli ještě spokojenější, tak je potřeba tyto body doma potvrdit. Máme první domácí zápas s Třebíčí, proti které se nám moc nedaří. A to jak letos v přípravě, tak i loni dvakrát na domácím kluzišti. Budeme hrát doma, kde chceme vyhrávat. Na zápas se musíme připravit tak, abychom ho zvládli a vyhráli jsme. Na druhou stranu, Třebíč je zatím bez bodu, bude je proto strašně moc potřebovat. Druhou věcí je to, že může přijet posílena o další hráče z Komety Brno, protože se v úterý nehraje extraliga. Budeme se soustředit na sebe a na náš výkon. Chceme to tady Třebíči od prvního střídání hodně znepříjemnit, aby se hrálo podle našich not.

V čem je podle vás největší síla soupeře?
Třebíč je mužstvo, které hraje precizně obranu ve středním i obranném pásmu a rychlý přístup. Už teď jsme se v těch dvou přátelských zápasech přesvědčili o tom, že jsme si proti ní moc šancí nevypracovali. O to lépe musíme hrát v obraně a nenabízet Třebíči zbytečně šance k tomu, aby skórovala z lehkých situací. Bude to boj. I když je teprve třetí kolo, dá se říci, že to bude měřítko play-off. Mužstvo, které tomu dá více srdíčka a bude mít víc štěstí, tak bude po zápase spokojenější.

Máte na Třebíč nějakou speciální přípravu?
Teď si rozebíráme hru Třebíče. Zítra ráno ještě ukážeme klukům na videu, jaké jsou její silné stránky. Důležité jsou samozřejmě přesilovky, musíme hrát co nejméně oslabení. Když už bude Třebíči nějaká přesilovka nabídnuta, tak to musíme sehrát tak, aby z toho nepadl gól.

Jak vypadá zdravotní stav mužstva?
Vážně zraněný nikdo není. Do zápasu by měla jít skoro stejná sestava, jaká byla v Havířově. Akorát se do ní teď dostane Říha a naopak z ní vypadne nějaký útočník. To ještě uvidíme, do zítřka je času dost.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner