18. 9. 2013 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Miroslav Holec: Byla to trochu nostalgie

Rebelové neprodloužili svou obdivuhodnou sérii z minulých sezon, kdy dokázali v prvním domácím zápasu pokaždé bodovat. V derby Vysočiny sice dokázali dvakrát umazat nejtěsnější náskok Třebíče, ale na přesný zásah Miroslava Holce (na snímku ještě v havlíčkobrodském dresu) už odpověď nenašli. Pětadvacetiletý odchovanec Písku potom ještě podtrhl triumf Bílých hvězd krásnou trefou do pouštěné brány při power-play soupeře. „Tady se to opravdu hodně obměnilo a z těch kluků, co zde byli se mnou, tady už není prakticky žádný,“ uvedl pár minut po závěrečném hvizdu.

Dnes za sebou máte první derby. Jak byste jej zhodnotil?
Zápas to byl hodně těžkej, protože Brod hraje dobře, což ukázal ve dvou zápasech. Jak s Motorem, tak s Havířovem. Těžko se prochází přes střední pásmo, protože tam hraje fakt dobře.

Jaké to bylo zahrát si proti týmu, v němž jste slavil největší úspěch v jeho novodobé historii?
Byla to trochu nostalgie. To je ale hokejový život. Jednou jsem tam, a jednou zase tady. V Třebíči jsem na rozehrání z Brna, takže v tomhle momentu to ani člověk nemůže řešit.

Dnes jste dal dvě branky. Jak jste je viděl ze svého pohledu?
Ta první byla z penalty. To jsem věděl hned, že budu střílet pod vyrážečku, protože jsem měl předtím tři šance, u nichž jsem vymýšlel „kraviny“. Pak už jsem šel na jistotu pod vyrážečku a vyšlo to. A ta druhá, ta už byla do prázdné.

Sám jste mluvil o tom, že jste v Třebíči na rozehrání z Brna. Jak to máte se svým angažmá? Trénujete v Brně a na zápasy jezdíte do Třebíče?
Já jsem byl tři týdny zraněný. Měl jsem natažený přitahovač. Normálně trénuji v Brně a na zápasy jezdím do Třebíče. Před zápasem jezdím za kluky do Třebíče na trénink. Tam nacvičujeme to, co hrají oni, a ne to, co hrajeme v Brně.

Jak se vám hraje ve formaci, kde jste s Němcem a Křivohlávkem?
Hraje se mi s nimi dobře, ale mně je jedno, s kým hraji. Hrát se musí s každým, a ne, že si budeme vybírat, s kým budeme hrát.

Pomohl vám při příchodu do Třebíče i fakt, že tam šel také Vojtěch Němec, jejž znáte z působení v Brodě?
My jsme toho spolu moc neodehráli, jelikož jsme hráli každý v jiné lajně. Ale mně je jedno, s kým hraji. Vojta je šikovnej na puku a dokáže mi to dobře dát, takže si na ledě vyhovíme.

Od té doby, co jste tu naposledy působil, se kádr Rebelů celkem obměnil. Proběhlo přesto nějaké hecování?
Vůbec ne. Tady se to opravdu hodně obměnilo a z těch kluků, co zde byli se mnou, tady už není prakticky žádný. Znám jen některé, jako jsou Rýťa (Ladislav Rytnauer) či Endy (Lukáš Endál).

Před tímto zápasem jste nezískali ani bod. Vstupovali jste do tohoto utkání pod tlakem toho, že musíte uspět, nebo jste sem jeli s tím, že si chcete prostě zahrát?
Pod tlakem ne. Prostě jsme sem jeli vyhrát. Tlak je až o Vánocích, když se nedaří. Ve třetím kole skoro žádný tlak ani být nemůže. Bod jsme neměli, ale s Motorem jsme odehráli výborný zápas.

Teď byste měli jet znovu ven. Co je potřeba po dnešním zápase ještě zlepšit?
Jedeme do Havířova a je potřeba zlepšit ještě některé pasáže hry. Měli jsme tam sedmiminutový výpadek, během nějž jsme dostali gól na 2:2. Tato pasáž byla hodně špatná.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu