18. 9. 2013 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Miroslav Holec: Byla to trochu nostalgie

Rebelové neprodloužili svou obdivuhodnou sérii z minulých sezon, kdy dokázali v prvním domácím zápasu pokaždé bodovat. V derby Vysočiny sice dokázali dvakrát umazat nejtěsnější náskok Třebíče, ale na přesný zásah Miroslava Holce (na snímku ještě v havlíčkobrodském dresu) už odpověď nenašli. Pětadvacetiletý odchovanec Písku potom ještě podtrhl triumf Bílých hvězd krásnou trefou do pouštěné brány při power-play soupeře. „Tady se to opravdu hodně obměnilo a z těch kluků, co zde byli se mnou, tady už není prakticky žádný,“ uvedl pár minut po závěrečném hvizdu.

Dnes za sebou máte první derby. Jak byste jej zhodnotil?
Zápas to byl hodně těžkej, protože Brod hraje dobře, což ukázal ve dvou zápasech. Jak s Motorem, tak s Havířovem. Těžko se prochází přes střední pásmo, protože tam hraje fakt dobře.

Jaké to bylo zahrát si proti týmu, v němž jste slavil největší úspěch v jeho novodobé historii?
Byla to trochu nostalgie. To je ale hokejový život. Jednou jsem tam, a jednou zase tady. V Třebíči jsem na rozehrání z Brna, takže v tomhle momentu to ani člověk nemůže řešit.

Dnes jste dal dvě branky. Jak jste je viděl ze svého pohledu?
Ta první byla z penalty. To jsem věděl hned, že budu střílet pod vyrážečku, protože jsem měl předtím tři šance, u nichž jsem vymýšlel „kraviny“. Pak už jsem šel na jistotu pod vyrážečku a vyšlo to. A ta druhá, ta už byla do prázdné.

Sám jste mluvil o tom, že jste v Třebíči na rozehrání z Brna. Jak to máte se svým angažmá? Trénujete v Brně a na zápasy jezdíte do Třebíče?
Já jsem byl tři týdny zraněný. Měl jsem natažený přitahovač. Normálně trénuji v Brně a na zápasy jezdím do Třebíče. Před zápasem jezdím za kluky do Třebíče na trénink. Tam nacvičujeme to, co hrají oni, a ne to, co hrajeme v Brně.

Jak se vám hraje ve formaci, kde jste s Němcem a Křivohlávkem?
Hraje se mi s nimi dobře, ale mně je jedno, s kým hraji. Hrát se musí s každým, a ne, že si budeme vybírat, s kým budeme hrát.

Pomohl vám při příchodu do Třebíče i fakt, že tam šel také Vojtěch Němec, jejž znáte z působení v Brodě?
My jsme toho spolu moc neodehráli, jelikož jsme hráli každý v jiné lajně. Ale mně je jedno, s kým hraji. Vojta je šikovnej na puku a dokáže mi to dobře dát, takže si na ledě vyhovíme.

Od té doby, co jste tu naposledy působil, se kádr Rebelů celkem obměnil. Proběhlo přesto nějaké hecování?
Vůbec ne. Tady se to opravdu hodně obměnilo a z těch kluků, co zde byli se mnou, tady už není prakticky žádný. Znám jen některé, jako jsou Rýťa (Ladislav Rytnauer) či Endy (Lukáš Endál).

Před tímto zápasem jste nezískali ani bod. Vstupovali jste do tohoto utkání pod tlakem toho, že musíte uspět, nebo jste sem jeli s tím, že si chcete prostě zahrát?
Pod tlakem ne. Prostě jsme sem jeli vyhrát. Tlak je až o Vánocích, když se nedaří. Ve třetím kole skoro žádný tlak ani být nemůže. Bod jsme neměli, ale s Motorem jsme odehráli výborný zápas.

Teď byste měli jet znovu ven. Co je potřeba po dnešním zápase ještě zlepšit?
Jedeme do Havířova a je potřeba zlepšit ještě některé pasáže hry. Měli jsme tam sedmiminutový výpadek, během nějž jsme dostali gól na 2:2. Tato pasáž byla hodně špatná.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner