19. 3. 2023 | Tomáš Sochor

Junioři mají 3 mečboly! Podaří se jim ukončit sérii v Kotlině?

Havlíčkobrodští junioři zvládli dvojzápas v Přerově na výbornou. Bruslaři si přivezli dvě výhry, doma tak mohou sérii ukončit. První pokus budou mít v pondělí 20. března od 17:30, v případě neúspěchu mohou Adamovi svěřenci složit reparát v úterý 21. března v 17:30. Přijďte do Kotliny podpořit havlíčkobrodské naděje v bitvě o semifinále! (Foto: Jan Gebauer)

ČF play off juniorů: BK Havlíčkův Brod – HC ZUBR Přerov (stav série 2:0)

1. zápas HC ZUBR Přerov – BK Havlíčkův Brod 1:2p (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
2. zápas HC ZUBR Přerov – BK Havlíčkův Brod 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
3. zápas BK Havlíčkův Brod – HC ZUBR Přerov (pondělí 20. března 17:30)
případný 4. zápas BK Havlíčkův Brod – HC ZUBR Přerov (úterý 21. března 17:30)
případný 5. zápas HC ZUBR Přerov – BK Havlíčkův Brod (čtvrtek 23: března 18:00)

Vyrovnané zápasy v Přerově rozhodl týmový výkon

O tom, jak těsné bylo první utkání série, vypovídají statistiky. Na střely to totiž bylo 32:32, přičemž v první třetině byli o trochu aktivnější Bruslaři, v té druhé Zubři a ve třetí části oba týmy vyslaly shodně po deseti pokusech. Většinu zápasu opanovali brankáři. Skóre otevřel až ve 32. minutě střelou od modré Jan Kuchta. Přerov ale rychle vyrovnal, a utkání tak dospělo až do prodloužení. V něm David Bulík našel před bránou si najíždějícího Kuchtu, jenž svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře Havlíčkova Brodu.

I druhé utkání bylo vyrovnané, Bruslaři se v něm ale zásluhou Lukáše Přidala dostali brzy do vedení. Zubrům se sice ještě v první třetině podařilo vyrovnat, jen o necelou minutu a půl později však odpověděl David Bulík. Ten se také trefil v závěru do prázdné brány. Střelecký účet zápasu ale ještě nebyl uzavřen. Na rozdíl jedné branky snížil svojí druhou trefou utkání přerovský Tobiáš Kuchta. Na konečných 4:2 však gólem do prázdné brány upravil skóre Martin Zych.

Díky čemu se Bruslařům podařilo obě vyrovnaná utkání na ledě soupeře zvládnout? „Rozhodl především týmový výkon,“ má jasno Martin Zych. „Na Přerovu bylo vidět, že nehrál týmově. Mysleli si, že to půjde individualitami. Takhle na nás nemůžou hrát,“ doplňuje havlíčkobrodský kapitán. Jeho slova potvrzuje i asistent trenéra Tomáš Hart. „Hráli jsme zodpovědně. Přerov na nás sice tlačil, ale taktickým výkonem jsme si druhou výhru v sérii zasloužili,“ řekl kouč v ohlase po druhém zápase.

(Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz)

Bruslaři mají tři mečboly

Havlíčkobrodským hokejistům se podařilo něco, v co snad ani oni sami nedoufali. Z ledu Přerova, jenž v základní části ovládl východní skupinu, si přivezli dvě výhry. Nyní jim tak stačí jediné vítězství, aby postoupili do semifinále play off. Svěřenci trenéra Václava Adama na to mají tři pokusy, nejlepší by ale samozřejmě bylo ukončit sérii hned v pondělí.

Pomoci k tomu můžete i vy, havlíčkobrodští fanoušci. Liga juniorů je kvalitní soutěž, Bruslaři předvádějí výborné výkony a další bitva s Přerovem slibuje napínavou podívanou. Přijďte havlíčkobrodské mladíky podpořit a pomozte jim k postupu mezi čtveřici nejlepších! „Byl bych moc rád, kdyby přišlo co nejvíce lidí. V play off chceme jít co nejdál!“ burcuje havlíčkobrodský kapitán Martin Zych.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu