3. 2. 2024 | Tomáš Sochor

Junioři proti lídrovi východní skupiny ze Vsetína vybojovali bod

Havlíčkobrodští junioři uzavřeli bohatý sobotní program zápasem proti Vsetínu, který vede východní skupinu Ligy juniorů. Ve vyrovnaném utkání šli do vedení Bruslaři, Valaši jen za necelou půlminutu vyrovnali. Zápas tak došel až do prodloužení, ve kterém byli šťastnější hosté.

Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný. Bruslaři dostali ve 4. minutě možnost hrát přesilovou hru, ve které si ale moc šancí nevytvořili. Postupem času začínali otěže utkání přebírat Valaši, kteří si vytvářeli vetší a větší tlak. V přesilové hře pak mohl skórovat Cakl, který měl před sebou odkrytou bránu, na poslední chvíli ho ale zastavila obrana Havlíčkova Brodu.

Vsetín byl nadále aktivnější a držel se hodně v útočném pásmu, hostům se ovšem nedařilo vytvořit si další gólovou příležitost. Ve vlastní početní výhodě tak málem uhodili domácí, když z mezikruží z první vystřelil Nový. Jeho povedenou ránu ovšem lapačkou senzačně zlikvidoval Pytel.

Ve druhé třetině byla hra znovu vyrovnaná, oba týmy si vytvořily množství střeleckých příležitostí, zápasu ale nadále dominovali brankáři. Domácí se dvakrát dostali do velké šance po střele kapitána Kuchty. Poprvé nedokázal jeho ránu ze vzduchu dorazit Machač, podruhé pak dorážel Windegger, jehož pokus vychytal Pytel lapačkou.

Ve druhé části se málo přerušovalo, hra tak plynula rychle. Obrovskou šanci si vytvořili i Valaši, když se po zmatcích před Černého bránou ujal puku Marek Stodůlka, jenž ovšem trestuhodně nedokázal přehodit ležícího brankáře. V samotném závěru druhé periody se Jankovi nabídl na pravé straně volný Krejčí, útočníkovi s číslem čtrnáct však nepodařilo přesně nahrát.

V závěrečné dvacetiminutovce se obraz hry příliš nezměnil. Oba týmy vyprodukovaly množství střel, které však pochytali brankáři. Nakonec ale přece jen branky padly. V 52. minutě Martin Dvořák vystřelil z levého kruhu. Vsetínský brankář vyrazil puk před sebe, kde se rychle zorientoval Max Machovský, jenž dostrčil hrací předmět do klece.

Vedení Havlíčkova Brodu však trvalo pouze 28 sekund. Poté po chybné rozehrávce uzmul v útočném pásmu kotouč Adam Koláček, jenž střelou z levého kruhu k protější tyči vyrovnal. O chvíli později se Kotalíkovo zablokované nahození doklouzalo přímo na hůl Windeggera, jehož střela orazítkovala horní tyč vsetínské brány. Vzápětí mohl skórovat Juráň, jenž z blízkosti trefil jen Černého betony.

Utkání tak dospělo až do prodloužení. Na začátku se do šance dostali domácí, kdy po přihrávce z levé strany vystřelil z osy hřiště Janko. Pytel však úspěšně zakročil. Druhý bod tak nakonec vybojovali Valaši, když v útočném pásmu vybojoval puk Tomáš Urge, jenž dělovkou z mezikruží prostřelil havlíčkobrodského brankáře.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 52. Machovský (Dvořák, Krejčí) – 52. Koláček, 62. Urge (Kovář). Rozhodčí: Jakub Jančí – Jan Kopecký, Jan Trávník. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Průběh utkání: 1:0, 1:2p.

Černý (Novák) – Bjakov, Novotný, Kuchta (C), Vaněček, Chymo, Pražák – Dvořák, Windegger, Nový, Krejčí (A), Kotalík, Machovský, Kozlík, Fiala, Janko (A), Machač