6. 10. 2018 | Milan Sochor

Juniorům dvoubrankové vedení nestačilo, proti Mladé Boleslavi nevyválčili ani bod

Mladí Bruslaři chtěli přerušit sérii čtyř porážek v řadě a začali bravurně. Po dvou třetinách zaslouženě vedli o dva góly, jenže závěrečné dějství patřilo Mladé Boleslavi. Hosté hned zkraje třetí dvacetiminutovky snížili, následně se jim podařilo díky využité přesilové hře vyrovnat. Už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení. Jenže půl minuty před koncem se Středočeši prosadili potřetí, a rozhodli tak o svém vítězství. Nakonec získali i nadstavbový bod po vyhraných samostatných nájezdech.

Domácí začali aktivněji a brzy se ujali vedení. Po chybě mladoboleslavského obránce mířil Jakub Petržilka z pravé straně sám na brankáře, kterého prostřelil nekompromisní ranou k bližší tyči. Hosté byli krátce před polovinou první periody nuceni ke střídání gólmanů a později mohli vyrovnat. Proti dorážce Vladislava Houšky se ovšem zaskvěl Dominik Arbelovský. Naopak druhou branku přidal Havlíčkův Brod, když Matěji Kmecovi proklouzla pod betony střela Jiřího Najmana od modré čáry.

Na startu druhého dějství ujeli do přečíslení dvou na jednoho Richard Cachnín s Markem Teclem, obránci Mladé Boleslavi se ale podařilo zachytit přihrávku na druhého jmenovaného. Hra se postupně vyrovnávala a své kvality musel znovu předvést Dominik Arbelovský, když Středočeši pálili z dobré pozici mezi kruhy. Hosté si vytvořili další příležitosti v přesilové hře, gólu ale nedosáhli. Konec prostřední části hry odzvonil Adam Dvořák ránou do břevna.

Obrovská radost vypukla na hostující střídačce po začátku třetí třetiny, když se mladoboleslavští junioři po velké snaze dočkali snížení. Ránu Tomáše Dlaska tečoval mezi betony Dominika Arbelovského Vladimír Houška. Vstřelená branka hosty nakopla, a ti se tak dočkali vyrovnání. Puk se v přesilové hře odrazil od tyče k Miroslavu Vasilevovi, jenž se z dorážky nemýlil. Obrat Středočeši dokonali 36 sekund před koncem. Z pravého kruhu se trefil nad brankářovo rameno Mikuláš Hovorka.

Domácí dostali v nadstavbovém prodloužení výhodu početní převahy, tu ale využít nedokázali. Ani jedno z mužstev si žádnou větší možnost nevytvořilo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Po pěti sériích na ukazateli skóre svítily stále dvě nuly. O jedinou branku se postaral v šesté sérii Samuel Dotter.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 5. Petržilka, 18. Najman (Holenda, Tecl) – 43. V. Houška (Dlask, Schulz), 48. Vasilev (Hovorka, Moravčík), 60. Hovorka (Moravčík, Vasilev), rozh. náj. Dotter. Rozhodčí: Luděk Pilný – Jan Pechánek, Aleš Roischel. Vyloučení: 5:5, navíc Dotter (MBL) 10 min OT [ZHK]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 30:31 (12:6, 8:11, 6:14 – N 4:0). Průběh utkání: 2:0, 2:3. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 0:1.

Arbelovský (s.n. Nedvěd) – Pejchal, Kerber, Dudycha, Najman, Horák, Dvořák, Krejčí – Kopic, Vaňous, Hromádka – Tecl (C), Cachnín (A), Holenda – Pokorný, Kohout, Petrželka – Fiala, Košťál