20. 9. 2015 | Ladislav Vácha, Tomáš Čekal

Krize pokračuje, mladší dorost schytal nepříjemnou osmičku v Brně

Mladší dorostenci se vydali k bitvě s velkým B do Brna, kde vyzvali místní Kometu, která dosud také nezískala mezi extraligovou konkurencí ani jeden bod. Celek z moravské metropole ale od začátku dokazoval, že je na ledě jasným pánem. Nakonec si připsal důležité vítězství 8:1 a přikoval mladé Bruslaře na dno tabulky. Čestnou branku hostů vstřelil při přesilovce Michal Teplý (na snímku).

Komeťáci nastoupili s ctižádostí, aby konečně odčinili nepříznivé výsledky ze startu ročníku. Možná i díky tomu se už v šesté minutě dočkali vedoucí branky, když se poprvé v sezóně trefil Dominick Vašíček. A nebyla to poslední branka domácích v první třetině. Na trestnou lavici totiž usedl hostující Michal Kyncl, protože Havlíčkův Brod hrál chvíli v příliš mnoho hráčích, a domácí toto zaváhání potrestali. Také Martin Lašák se v čase 9:00 také radoval z úvodní branky v sezóně.

A ve druhé části dominance Komety na úzkém ledě pokračovala. Když se trefil přesně Adam Gajarský, vedlo Brno 3:0. Pokud by ještě někdo váhal, že Kometa kráčí za třemi body, přesvědčila by ho 36. minuta. Erik Meluzín zvýšil na 4:0 a po 61 vteřinách upravil na 5:0 Maxim Čajkovič.

Další dvě slepené branky si hráči Brna schovali na 45. minutu. Nejprve mířil mezi tři tyče Matěj Svoboda, za 40 vteřin zvyšoval už na 7:0 Adam Gajarský. Zaznamenal zároveň druhou branku utkání.

Ještě před začátkem poslední desetiminutovky se dočkali i hosté. Michal Teplý se prosadil z dorážky a překazil čisté konto brankáři Lukáši Dostálovi. Nebyla to však tečka za utkáním. O tu se postaral druhou brankou utkání útočník Maxim Čajkovič.

Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 6. D. Vašíček (Svoboda), 9. Lašák (Zábranský, Čajkovič), 26. Gajarský (Lašák, Zábranský), 35. Meluzín (P. Vašíček, Kavický), 36. Čajkovič (Zábranský, Gajarský), 45. Svoboda (Konečný), 45. Gajarský (Čajkovič, Lašák), 55. Čajkovič (P. Vašíček, Gajarský) - 48. Teplý (Cachnín, Horák). Rozhodčí: Kohoutek – Procházka, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 48:21. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.