25. 2. 2012 | Ladislav Vácha

Marian Morava: Myslím si, že nejsme bez šance na úspěch

Rebelové se svými fanoušky už vyhlížejí začátek nového týdne, kdy je čeká úvodní část bitvy s chomutovskými Piráty. V pondělí a úterý se představí na ledě svého soupeře, v pátek a sobotu vyzvou papírového favorita v prostředí své Kotliny. Před cestou havlíčkobrodské družiny na sever Čech jsme si pro vás připravili rozhovor, v němž se ujal slova zkušený obránce a kapitán týmu Marian Morava.

Na začátek taková obecná otázka. Jak byste jako kapitán zhodnotil výkony týmu v základní části?
Je to takové těžké. Určitě tady byly ambice, mluvilo se o čtvrtém, nejhůře o šestém místu. Sezona ale od začátku nevycházela tak, jak by měla, a nakonec jsme honili play-off v posledním zápase. Myslím si, že mančaft měl prostě na víc. Minimálně jsme mohli uhrát šesté místo, to bylo otázka nějakých tří bodů. Je škoda, že se tohle neuhrálo. Ale nedá se nic dělat. Je to hokej a jak jsem říkal, sezona se vyvíjela tak, jak se vyvíjela. A zatím to dopadlo takhle.

Co říkáte zatím na své výkony, jste s nimi spokojený?
Tak to nevím, to musejí hodnotit jiní.


Kapitán Rebelů:
Marian Morava

Narozen: 8.5.1976
Výška: 178 cm
Váha: 87 kg
Číslo dresu: 4
Pozice: obránce
Hůl: levá
Minulá působiště:
Jihlava, Freiburg (Něm.), Třinec, Opava, Plzeň, Mladá Boleslav, Litvínov, Kometa Brno, Orli Znojmo

Současná vizitka:
Odehrané zápasy: 49
Kanadské body: 25 (2+23)
Účast na ledě: +11
Trestné minuty: 154

Nakonec se utkáte s Chomutovem. Je to určitě jeden z nejsilnějších soupeřů, ale nepřál jste si třeba více Ústí nad Labem?
Vybírat si mezi Ústím a Chomutovem... Mně je to v podstatě jedno. Když jsme teď hráli s Ústím, tak nás porazilo na zápasy 4:0. Dalo by se říct, že by to bylo asi bez šance. Teď máme Chomutov, ale vybírat si z těchto soupeřů, to nemá smysl. Je opravdu škoda, že jsme neuhráli lepší místo. Mohli jsme jít třeba na Jihlavu nebo na Olomouc.

Dnes jste měli od středečního utkání s Benátkami nad Jizerou první trénink. Měli jste už třeba na soupeře nějakou speciální přípravu?
Ne. Teď jsme měli dva dny volna, takže dnes to byl trénink spíše na zapracování.

V základní části jste hráli v Chomutově dva zápasy, oba jste prohráli a byly to celkem nepříjemné porážky (2:6 a 1:5). Co podle vás bylo příčinou, že se vám nepodařilo dosáhnout na body?
Chomutov je kvalitní mančaft. Když tam přijedete, je potřeba si to i mentálně srovnat v hlavě, že je tam šance vyhrát.

Co podle vás může být nejsilnější zbraní soupeře a na koho byste si konkrétně měli dávat největší pozor?
Je tam spousta výborných hráčů a hrají skvělé přesilovky. Je tam Kraft s Hruškou, vzadu zase mají šikovné beky s dobrou střelou. Bude to těžké.

V čem byste se měli nejvíce zlepšit oproti základní části?
Myslím si, že když navážeme na výkony, které jsme předváděli posledních sedm nebo osm zápasů, tak se od toho můžeme odrazit. I když to samozřejmě venku nedopadlo výsledkově dobře, tak ty výkony byly už kvalitní. Když tohle předvedeme v Chomutově, tak si myslím, že nejsme bez šance na úspěch.

Myslíte si, že dokážete Chomutov porazit a nakonec ho třeba i vyřadit?
Je to hodně těžké, ale je to zase play-off. Chomutov začíná doma a první zápasy jsou pro domácí tým hodně těžké. Když tam přijedeme se soustředěnou obranou, budeme třeba dlouho držet nerozhodný výsledek a dokážeme dát nějaký gól, tak si myslím, že bez šance nejsme.

Co byste na závěr vzkázal fanouškům, abyste je nalákal na hokej a přišli vás podpořit?
Nevím, řeknu to takhle. Je tady play-off a přijede Chomutov, tak nevím, co víc by chtěli.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu