14. 10. 2012 | Richard Wagner

Mladší dorostenci na jihu Čech neuspěli, z Budějovic vezou porážku

Č E S K É B U D Ě J O V I C E - Mladší dorost Havlíčkova Brodu opět prohrál a na svém kontě má i nadále jen tři body, které vybojoval na domácím ledě s Táborem. Havlíčkobrodští Rebelové promrhali úvod zápasu a po jedenácti minutách prohrávali již 0:3. Rebelové se prosadili až za stavu 4:0, kdy čestný úspěch zaznamenal Lukáš Vala. V brance Havlíčkobrodských se objevil znovu mládežnický reprezentant Jan Brož, který čelil jedenapadesáti střelám a byl Rebelům oporou.

Skvělý vstup do utkání měl domácí Motor, který úvodní tlak přetavil v branku. Jiří Ondráček našel číhajícího Tomáše Fencla, který prostřelil Jana Brože. Ten byl v následujících minutách v jednom kole a Rebelové se soustřeďovali hlavně na brejky. Budějovičtí dokázali navýšit své vedení v polovině třetiny. Jan Bárta stál na konci kombinace a prostřelil hostujícího muže s maskou. Uběhla minuta a půl a MOUNTFIELD vedl již o tři góly. Po přihrávce Natana Vráblíka se prosadil Jiří Ondráček. Druhou polovinu první části ovládli brankáři, kteří puky za svá záda nepustili.

Druhá třetina začala vzájemnou potyčkou mezi Jakubem Lacinou a Tomášem Fenclem, za níž oba kohouti vyfasovali po dvou minutách. České Budějovice kontrolovali vedení a lépe bruslili, ale branku nevstřelili ani ve dvou přesilovkách. Obrovskou šanci na vstřelení gólu měli i Rebelové, kterým byla nabídnuta přesilovka pět na tři. Motor v čele s výborným gólmanem Petrem Kváčou však dlouhé oslabení zvládl a skóre zůstalo neměnné.

Závěrečnou část utkání začali lépe opět domácí a David Bušek jim nabídl přesilovku. Ta sice branku nepřinesla, ale minutu po jejím skončení již udeřilo. Výborný Brož již nestačil na pokus Jana Bárty. Hra pokračovala ve stejném duchu, ale do hry se stále více dostávali i Rebelové, kteří krátce po polovině třetiny dokázali snížit. Volného puku se chopil Lukáš Vala a překazil Petru Kváčovi naději na čisté konto. Závěr zápasu ještě nabídl několik šancí, ale gólmani projevili své kvality a výsledek zůstal stejný.

ELIOD extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 3. Fencl (Ondráček), 10. Bárta (Fencl, Šulek), 11. Ondráček (Vráblík), 45. Bárta (Šulek) - 52. L. Vala. Rozhodčí: Marcel Mandrysz - Bogdan Mychajlišin, Jan Brůha. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 51:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1.