3. 12. 2022 | Tomáš Sochor

Nepovedená oslabení připravila dorostence o body, Bruslaři prohráli s Motorem

Havlíčkobrodští dorostenci přivítali na svém ledě České Budějovice, kterým vyšel začátek utkání lépe. Bruslaři sice odpověděli na úvodní branku Motoru, Jihočeši ale poté využili tři přesilové hry za sebou, čímž strhli zápas na svoji stranu a vedení udrželi až do konce zápasu.

Favorizované České Budějovice vlítly na Bruslaře hned od prvních minut. Na začátku domácí soupeře stíhali, problém začali mít zhruba v polovině první třetiny, kdy si Motor vytvořil několik obrovských šancí. Nejdříve Račan vychytal pěknou střelu z první Vojtěcha Aulického. Jen o chvilku později Matyáš Humeník již překonal havlíčkobrodského brankáře, z úhlu ale netrefil prázdnou bránu. Humeník se poté dostal ještě ke střele z mezikruží, ani tentokrát však nepřekonal gólmana soupeře.

Zpod tlaku se Bruslaři dostali až na konci třetiny, kdy měli výhodu přesilové hry. Domácím se ale nedařilo udržet v útočném pásmu. Lukáše Pytla více zaměstnal pouze Lukáš Kachlíř, jeho střelu však brankář Motoru zlikvidoval.

České Budějovice ve druhé části pokračovaly v tlaku. Havlíčkův Brod ale držel vynikající David Račan. Bruslaři se poté překvapivě dostali do vedení. Dominik Chromý vystihl rozehrávku soupeře, ocitl se sám před Lukášem Pytlem a pohotovou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Motor mohl vzápětí vyrovnat, Jakub Lukáš ale nastřelil pouze tyč.

Hosté po polovině zápasu využili tři přesilové hry, a otočili tak zápas na svoji stranu. Nejdříve se štěstím prostřelil Račana mezi nohy ranou z pravého kruhu Martin Hečko. Ve dvojnásobné početní převaze se po krosové nahrávce prosadil střelou z první z pravého kruhu Vojtěch Aulický. Jen o chvilku později vstřelily České Budějovice skoro stejný gól, tentokrát ale z levého kruhu přesně mířil Matyáš Humeník.

Motor zkraje třetí třetiny zvýšil svůj náskok na 4:1. Vojtěch Aulický namazal kotouč na levou tyč Filipu Kinterovi, jenž zakončil do odkryté klece. Bruslaři mohli vzápětí snížit, Petr Hospodka však neproměnil samostatný únik. Jen o dalších pár sekund později nastřelil v přesilové hře Tadeáš Koubek tyč.

Tadeáš Koubek se dočkal gólu o tři minuty později, kdy si položil Lukáše Pytla a chladnokrevně zakončil. Další obrovskou šanci ke snížení měl Havlíčkův Brod v polovině třetí části, kdy hrál minutu přesilovku pět na tři. Tu ovšem domácí nevyužili. Bruslaři poté faulovali, hrálo se tak čtyři na čtyři. To více svědčilo hostům, kteří dvakrát málem překonali Račana, ten ale držel svůj tým ve hře.

Motor definitivně rozhodl zápas ve svůj prospěch pět a půl minuty před koncem. Samuel Drančák objel havlíčkobrodskou bránu a vyzval Matyáše Humeníka ke střele do odkryté klece. Havlíčkův Brod tak doma padl s Českými Budějovicemi 2:5.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 27. Chromý, 49. Koubek (Dvořák, Křížek) – 33. Hečko (Fábera, Drančák), 36. Aulický (Lukáš, Drančák), 37. Humeník (Postl, Gřegořek), 44. Kinter (Aulický, Šrámek), 55. Humeník (Drančák, Kretschmer). Rozhodčí: Marek Trnka – Milan Jindra, Luboš Karásek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Střely na branku: 25:34 (8:9, 6:11, 11:14). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Račan (Kamenický) – Mrtka (C), Kachlíř, Adam, Ondruš, Konvalina, Danyljuk – Křížek, Koubek, Nový (A) – Dvořák Adamec, Frühbauer – Kraučuk, Chromý, Teml – Hospodka, Kozlík