2. 2. 2020 | Štěpán Ondráček

Obrat z říše snů: Juniorka vyhrála důležitý zápas proti Ústí!

Havlíčkobrodští junioři chtěli na domácím ledě odčinit výprask z Kralup nad Vltavou, když na domácím ledě přivítali Ústí nad Labem. Bruslaři dlouhou dobu sváděli tuhý souboj s brankářem Svobodou, který deptal domácí střelce a zejména jeho zásluho jeho tým vedl 3:1. Havlíčkův Brod předvedl ve třetí části dokonalý obrat, když čtyřmi trefami otočil stav utkání na svoji stranu. Hosté se pokusili v závěru o vyrovnání, ale mladí Bruslaři si své vítězství pohlídali.

Utkání mezi Havlíčkovým Brodem a Ústím nad Labem začalo pořádně zostra. Hned v úvodní minutě padl první gól, když se prosadili hosté. Šindelář zpoza branky nahrál na volného Matěje Harkabuse, který prostřelil Nedvěda. Bruslaři mohli vyrovnat v páté minutě po individuální akci Pokorného, ale útočník z Kotliny svoji šanci neproměnil. Domácí tým byl aktivnější, ale jeho střelecké pokusy skončily na spolehlivém Svobodovi. Severočeši šli ve 14. minutě do dvoubrankového vedení, když chybu v domácí defenzivě potrestal Adam Janoušek. Útočník Slovanu obešel obránce Bruslařů a nedal Nedvědovi šanci na úspěšný zákrok. Havlíčkův Brod snížil v 17. minutě, když bleskově využil přesilovou hru. Po úspěšné buly se ke kotouči dostal Matyáš Machovský. Útočník z Kotliny si roztáhl Svobodu a bekhendovým zakončením k pravé tyči rozvlnil síť. V posledních minutách si oba týmy vytvořily několik šancí, ale skóre zůstalo neměnné.

Druhá třetina patřila Havlíčkobrodským, kteří svírali svého soupeře v obranném pásmu. Domácí měli možnost přesilové hry, kterou nedokázali proměnit, ale hned poté se prosadil Cachnín. Jeho zásah ze vzduchu, ale neposvětil hlavní rozhodčí pro hru vysokou holí. Ústí se před Nedvěda moc nedostávalo. Havlíčkův Brod dobýval branku Tomáše Svobody marně, jelikož gólman Slovanu byl vždycky na místě. Hosté udeřili ve 37. minutě, když potrestali chybu v domácí defenzivě. Čermák nabil před branku Vítu Šindeláři, který z první poslal puk do pravé šibenice. Severočeši mohli navýšit své vedení, ale Janouška famózně vychytal Nedvěd.

Mladí Bruslaři vstoupili do třetí třetiny jako uragán, jelikož během minuty dokázali smazat dvougólový deficit. Nejprve se prosadil Matyáš Machovský, který nachytal Svobodu na pravou tyč. Za chvíli rozjásal Kotlinu Filip Pártl, jenž uspěl bekhendovým pokusem ke vzdálenější tyči. Ústí mohlo jít do opětovného vedení zásluhou Šindeláře, ale toho vychytal Nedvěd. Zlomové okamžiky utkání přišly na konci poslední desetiminutovky. Havlíčkův Brod hrál dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázal využít. Trupl nabil Matěji Krejčímu, a ten z voleje trefil přesně k levé tyči. Hosté si vzali oddechový čas, aby se pokusili vyrovnat při hře bez brankáře. Odvážný krok Slovanu nevyšel, protože Richard Cachnín pečetil vítězství svého celku do prázdné klece.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 17. Machovský (Košťál), 42. Machovský (Havel, Škareda), 43. Pártl (Košťál, Juřica), 56. Krejčí (Trupl, Cachnín), 60. Cachnín (Rauš, Endl) – 1. Harkabus (Šindelář, Čermák), 14. Janoušek, 37. Šindelář (Čermák, Polata). Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 43:31 (11:10, 11:8, 22:13). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3.

Nedvěd – Kratochvíl, Krejčí, Endl, Sapík, Kerber, Trupl, Škareda (C) – Košťál (A), Machovský, Juřica, Havel, Pártl, Pokorný, Musil, Rauš, Cachnín (A)