11. 3. 2023 | Milan Sochor, Josef Nudera

Osmifinále začalo. První bod získal na domácím kluzišti Havířov

Do osmifinálové série play off vstoupil lépe Havířov. Ten si během prvních dvou třetin vypracoval pětibrankový náskok. Bruslaři ve třetí třetině zlepšili hru, stačilo to ale už jen na kosmetickou úpravu výsledného skóre.

První utkání osmifinále play-off mezi domácím AZ Havířov a hosty z Havlíčkova Brodu začal lépe Havířov, který byl aktivnější. Ve 4. minutě měl dobrou šanci Kratochvil, ale Chaloupek puk vyrazil. O minutu později ujel domácí obraně hostující Dušek, ale Štipčáka nepřekonal.

V 6. minutě vyslal tvrdou střelu z levého kruhu Antoníček, ale orazil jen horní tyčku! V polovině první třetiny ohrozil Štipčáka Holenda, ale ten dokázal ramenem puk vytěsnit. Po střele Čermáka, která byla ještě tečovaná, se pískalo, protože ji dokázal Štipčák udržet ve výstroji. V 17. minutě byla k vidění nejprve minela domácího obránce, který poslal puk přímo na hůl Valaška, ale ani ten na Štipčáka nevyzrál. Ve stejné minutě předvedli domácí skvělé napadání, vybojovali puk, který se dostal k Matouši Ćmielovi, který z levého kruhu prostřelil Chaloupka – 1:0.

V 18. minutě dokázali domácí využít přesilovou hru. Po střele od modré čáry a nejspíše i teči Mrvy se puk odrazil před branku, kde stál Šimon Kratochvil a dokázal puk rychle dorazit za Chaloupka – 2:0. Po první třetině vedl Havířov 2:0 a nutno říct, že zaslouženě.

V úvodu druhé třetiny sice domácím lehce zatrnulo po draženém puku před Štipčákem, ale nakonec se nic nestalo. Ve 26. minutě našel Jiří Zdeněk u levé tyčky Jiřího Tvrdého, který někudy k překvapení všech procedil puk do branky – 3:0. Ve 29. minutě ujel havířovské obraně Košťál, ale Štipčáka nepřekonal.

Ve 30. minutě se po střele Ščurka dostal k vyraženému puku Jakub Mrva, který uklidil puk za Chaloupka – 4:0. Havířov pak v přesilovce dlouho drtil hosty, ale ti dokázali situaci ustát a ubránit se. Havířov hraje do posledních vteřin, což potvrdil i nyní. Čtyři sekundy před koncem druhé třetiny dostal puk na modrou čáru Petr Antoníček, který zprvní tvrdou střelou propálil Chaloupka k levé tyčce – 5:0.

Po druhé třetině vedl Havířov 5:0.

Hosté začali třetí třetinu lépe a měli šance. Ve 43. minutě se od modré čáry napřáhl Jiří Vašíček a trefil se příklepem nahoru nad ramena Štipčáka – 5:1. V následujícím průběhu třetí třetiny se do dobrých šancí dostal havířovský Haas a hostující Kopic. V 51. minutě napřáhl Kopic a jeho dobře mířenou střelu vytáhl Štipčák semaforem! V 54. minutě se hosté prosadili podruhé a naposledy. Kopic předvedl skvělou kombinaci s Dominikem Duškem, který uklidil puk do branky – 5:2.

Poslední minuty třetí třetiny už Havířov kontrolovat utkání, které dovedl do vítězného konce. Další utkání hraje AZet na ledě Havlíčkova Brodu v pondělí 13. 3. 2023.

Havířov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 17. Ćmiel (Kratochvil, Apolenář), 18. Kratochvil (Mrva, Apolenář), 26. Tvrdý (Zdeněk, Pavlík), 30. Mrva (Ščurek, Antoníček), 40. Antoníček (Havlík, Zdeněk) – 43. Vašíček (Dušek, Kopic), 54. Dušek (Kopic, Valášek). Rozhodčí: Skopal, Rapák – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 811. Střely na branku: 39:38 (14:12, 16:8, 9:18). Průběh utkání: 5:0, 5:2.