2. 12. 2013 | Eva Streichsbierová

Otřepeme se a na Třebíč půjdeme s čistou hlavou, slibuje Dvořáček

HAVLÍČKŮV BROD – Když už po necelých šesti minutách hry otevřel David Dvořáček skóre zápasu a poslal domácí do vedení, zdálo se, že vítězná jízda Rebelů píše další pokračování. Jenže opak byl pravdou. Brodskému týmu se tentokrát utkání s Havířovem nepovedlo a na konci z toho byla vysoká porážka 4:9.

Jen chvilku po vedoucím gólu netrefili Rebelové prázdnou bránu a za dalších pár minut promáchl ve své druhé velké příležitosti i autor úvodní přesné trefy. „V posledních zápasech to tak je - mám spoustu šancí, ale nepadá mi to tam. Myslím, že to byl jeden z rozhodujících momentů,“ přiznal Dvořáček.

Naopak hosté minutu před přestávkou srovnali na 1:1 a po druhé třetině svítil v Kotlině na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3. „V kabině jsme si říkali, že to bude kdo s koho. Že kdo dá první gól, zřejmě vyhraje. Bohužel ho dal soupeř,“ povzdechl si obránce Karol Korím.

A nebyl jenom jeden, Rebelové v poslední třetině inkasovali hned šestkrát. Po parádních výhrách v Olomouci a Českých Budějovicích tak přišla studená sprcha. „Jestli je tým natolik silný, aby se z toho nesložil? To se ukáže v dalších zápasech, ale já věřím, že to zvládneme,“ nechal se slyšet Dvořáček. „Prostě se otřepeme a ve středu půjdeme na Třebíč s čistou hlavou,“ přesvědčoval.

Navíc v podobném světle vidí nejbližší budoucnost Rebelů také Korím. „Hodíme tenhle zápas za hlavu, vrátíme se k naší hře a zase budeme bodovat,“ tvrdí slovenský bek ve službách Havlíčkova Brodu. „Dneska jsme prostě vyhořeli na plné čáře. Nepomohli jsme jeden druhému a ani gólmanovi,“ vrátil se ještě na chvilku k nepovedenému duelu s AZ.

Ani vysoká nedělní porážka však nic nemění na tom, že Rebelové stále patří mezi čtyři nejlepší týmy letošní prvoligové sezony. A ze čtvrté příčky půjdou také ve středu do boje s už zmiňovaným regionálním rivalem z Třebíče. Derby Vysočiny začne v Kotlině v 17.30.

„Chtěli bychom naše fanoušky poprosit, aby na nás nezanevřeli a přišli nám ve středu znovu pomoct. Každý den prostě není posvícení a v hokeji se i takové výsledky občas stávají,“ poslal omluvný vzkaz za celý tým Dvořáček.

Foto ze zápasu s Havířovem ZDE.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner