16. 2. 2022 | Tomáš Sochor

Petr Kuchta hattrickem řídil vítězství nad Pískem!

Havlíčkobrodští hokejisté se postavili předposlednímu Písku, se kterým potřebovali za každou cenu bodovat, aby udrželi naději na play off. Bruslaři ale nezačali dobře, když prohrávali 0:2. Pak se ale zvedli a otočili na 4:2. Králové však ještě zabojovali a vyrovnali. Domácí mužstvo ale v závěru spasil kapitán Petr Kuchta, jenž hattrickem přispěl na výhře svého týmu 6:4.

Bruslaři nechytili začátek utkání. Písek se již na konci páté minuty dostal do vedení, když si vytvořil velký na bránu, čehož využil Jan Sýbek, jenž střelou z mezikruží otevřel skóre zápasu. Hosté svůj náskok zvýšili, když Jakub Čížek šikovně tečoval střílenou nahrávku Jana Sýbka. Domácí ale vzápětí snížili. K odraženému kotouči se dostal Adam Dvořák, jenž se otočil směrem k bráně a střelou příklepem překonal Richarda Kříže. Dvě obrovské šance na srovnání měl na své hokejce Vojtěch Holenda. Nejdříve dostal skvělý pas od Luboše Voříška na vnitřek pravého kruhu, kde měl dost času zamířit. Jeho ránu však písecký gólman zlikvidoval. V oslabení pak ujel sám na brankáře, ani v tomto případě však mladý útočník neuspěl.

Havlíčkův Brod zkraje druhé třetiny vyrovnal. Vojtěch Holenda vyvezl kotouč do útočného pásma. Na modré čáře pak našel Romana Čermáka. Jeho střelu Richard Kříž vyrazil přímo na hůl Miroslava Třetiny, jenž dorazil kotouč do brány. Druhá část byla rozkouskovaná častými vyloučeními obou týmů. Přesilové hry lépe zvládalo domácí mužstvo. Velkou příležitost skórovat měl Martin Nepokoj, jenž po křížné nahrávce vyslal tvrdou ránu z první. Písecký gólman se však stihl přesunout. Na konci třicáté deváté minuty málem skóroval Jan Bulín, jenž byl na konci nenápadné akce, kdy kotouč proklouzal těsně kolem tyče hostů.

Bruslařům vyšel vstup do třetí třetiny na jedničku. Jen třicet devět sekund po úvodním hvizdu našel Tomáš Mlynář na levé straně Petra Kuchtu, jenž poslal svůj tým do vedení. Jen o tři minuty později prošla za záda Richarda Kříže střela od modré z hole Michala Klimenta, která se do brány odrazila od horní tyče. Domácí se však ze svého vedení moc dlouho neradovali. Ve vlastním oslabení se dostal ke střele z levého kruhu Jakub Čížek, jenž skrytou ránou překonal Ondřeje Chaloupka. O pár minut později zachytil Martin Matějček špatnou rozehrávku domácích. Písecký útočník nahrál na pravou tyč Janu Sýbkovi, jenž nekompromisně zavěsil.

Osm minut a šest sekund před závěrečnou sirénou tak bylo v Kotlině znovu srovnáno. Písek se tím dostal na koně a zdál se nebezpečnější. V útočném snažení však zapomněl na zadní vrátka, kdy se k odraženému kotouči dostal Petr Kuchta, jenž vrátil vedení na havlíčkobrodské hokejky. Do závěrečné minuty šli hosté s šesti hráči v poli a málem znovu vyrovnali. Králové si vytvořili obrovský tlak. Z úhlu mohl do prázdné brány zakončovat Lukáš Volf, jenž však těsně minul bránu. Pět sekund před koncem pak domácí konečně vyvezli kotouč. Do prázdné brány se ještě jednou trefil kapitán Bruslařů Petr Kuchta, jenž tak zkompletovat hattrick a potvrdil výhru Havlíčkova Brodu nad Pískem 6:4.

Havl. Brod - Písek

Branky a nahrávky: 13. Dvořák, 24. Třetina (Čermák, Čejka), 41. Kuchta (Mlynář, Voříšek), 44. Kliment (Tecl, Ludvík), 57. Kuchta (Voříšek), 60. Kuchta (Voříšek, Mlynář) – 5. Sýbek (L. Volf, Matějček), 11. Čížek (Sýbek, Kurfürst), 46. Čížek (Dudáček), 52. Sýbek (Matějček). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Erik Berger, Jiří Roupec. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 227. Střely na branku: 34:39 (12:17, 9:14, 13:8). Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 6:4.

Chaloupek (Nedvěd) – Kliment, Čermák, Nepokoj, Benák, Dvořák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Čejka, Třetina, Bulín – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač