28. 1. 2022 | Ladislav Vácha

Play off o další krok blíž! Juniorka doma přestřílela třetí Chrudim

Havlíčkobrodští junioři přivítali v domácím prostředí třetí Chrudim a v bitvě tabulkových sousedů šlo opravdu o hodně, protože oba soupeři spolu bojují o účast v prestižním play off. Východočeši v první dvacetiminutovce dvakrát o gól vedli, ale mladí Bruslaři v jejím závěru dokonali obrat a nakonec si po parádním výkonu došli naprosto zaslouženě pro nesmírně cenné tři body za výhru 6:3. Z brodského tábora dvakrát pálil přesně do černého David Krejčí, po jednom gólu vsítili Jaroslav Prášek, Dan Fiala, Dominik Mlejnek a Martin Hrbek.

Oba týmy vletěly do důležitého utkání s velkou chutí a skóre se měnilo už ve 2. minutě, když šla Chrudim do vedení. Hosté prokázali parádní důraz před soupeřovým brankovištěm, brankář Pulda vyrazil kotouč před sebe a z bleskové dorážky se prosadil Josef Kubíček. Mladí Bruslaři bleskově vyrovnali, stačilo jim na to 29 sekund. Chrudimská obrana zaspala a nezachytila rozjetého Jaroslava Práška, jenž z bezprostřední blízkosti po Fialovu přiťuknutí procedil kotouč za Kindlova záda. O obrat se mohl postarat brodský útočník Bulík, ale z dobré palebné pozice před bránou neskóroval. Ve 12. minutě si vzali Východočeši zpět ztracené vedení. Kotouč při pohledné kombinaci putoval po ose Jakub Votava – Tadeáš Kalužík – Milan Hykl, přičemž posledně jmenovaný pohotovou střelou překonal přesouvajícího se gólmana Puldu. Domácí se tím ale vůbec nenechali rozhodit a brzy slavili vyrovnání. Dominik Mlejnek nabil mezi kruhy Davidu Krejčímu, který nekompromisně zavěsil pod víko. V 17. minutě se radovala Adamova družina z obratu. Dan Fiala si najel do útočného pásma a vypálil z okraje kruhu. Brankáře Kindla, který měl dobrý výhled, dokonale zaskočil a puk skončil až v síti. Do kabin se tak šlo za stavu 3:2.

Prostřední část začala Chrudim přesilovkou, Bruslaři se však ubránili bez úhony. Ve 28. minutě mohl skórovat brodský kapitán Pártl, po Fialově nahrávce však svou střelou zblízka zacinkal jen na tyčku. Po chybě v rozehrávce Černých orlic měl možnost udeřit Mlejnek, nastřelil však jen brankáře Kindla. Ve 34. minutě už však na straně hostů uhodilo. Brankář Kindl vyrazil střelu ze strany před sebe a Dominik Mlejnek zasunul kotouč do odkryté brány. Branková konstrukce pak zvonila i na straně Havlíčkova Brodu, když napálil tyčku Pilař. V závěru druhé třetiny ujel do samostatného úniku Prášek, blafák do bekhendu mu však nevyšel podle představ. V čase 39:30 mohl poslat bojovníky z Kotliny do důležitého trháku Fiala, ale při nařízeném trestném střílení mířil jen do Kindlovy výstroje.

Mladí Bruslaři naskočili do třetí periody parádně, když využili nabídnutou přesilovku po faulu obránce Prýla. Ondřej Besmák posunul puk podél modré čáry Martinu Hrbkovi, jehož dělovka zaplula až za záda brankáře Kindla. Východočeši mohli vykřesat jiskřičku naděje, když domácím ujel Gromadzki, ale radost mu sebrala nastřelená branková konstrukce. Havlíčkův Brod potom ubránil oslabení a třímal otěže zápasu pevně ve svých rukách. Chrudim se ještě snažila s nepříznivým stavem něco udělat, Adamovi svěřenci si však v defenzivě počínali hodně zodpovědně. Hosté mohli snížit při dlouhé přesilovce 5 na 3, ale mladí Broďáci je takřka k ničemu nepustili. Ba naopak, po vydařeném protiútoku sami slavili gólový úspěch. Nařízené trestné střílení proměnil David Krejčí, který si sjel až před branku a svižnou a přesnou ranou nedal brankáři Kindlovi žádnou šanci. Hosté se však přeci jen dočkali třetí vstřelené branky. Bruslaři si vůbec neporozuměli při obranné činnosti, Tadeáš Kalužík proskočil mezi dvěma bránícími hráči a v samostatném úniku přesně trefil mezírku mezi Puldovými betony. Žádné drama už se však nekonalo a domácí zaslouženě získali všechny tři body.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 2. Prášek (Fiala), 14. Krejčí (Mlejnek, Janko), 17. Fiala (Bulík, Pártl), 34. Mlejnek (Janko, Krejčí), 43. Hrbek (Besmák, Pártl), 56. Krejčí (TS) – 2. Kubíček (Burda, Gromadzki), 12. Hykl (Kalužík, Votava), 57. Kalužík (Burda, Kubíček). Rozhodčí: Jan Pavel – Jakub Kučera, Patrik Augusta. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 56:24 (18:9, 19:6, 19:9). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2, 6:3.

Pulda (Kukeně) – Besmák, Hrbek, Zych, Kutlvašr, Kravec – Pártl (C), Prášek, Fiala (A) – Sedláček, Bulík, Hrdlička – Mlejnek (A), Krejčí, Janko.