16. 12. 2022 | Tomáš Sochor

Poslední zápas roku! Bruslaři doma vyzvou silnou Kopřivnici

Po dlouhých 24 dnech se Bruslaři představí na domácím hřišti. V posledním zápasu tohoto roku přivítají na domácím hřišti rozjetou Kopřivnici. Předchozí vzájemné měření sil dopadlo lépe pro havlíčkobrodské hokejisty, kteří velice atraktivní utkání vyhráli po nájezdech. Hraje se v sobotu 17. prosince od 17:00. Nenechte si poslední letošní zápas ujít!

HC ISMM Kopřivnice

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita 3 034 míst)
Klubové barvy: žlutá, modrá
Webové stránky klubu: hcismm.cz
Trenér: Ladislav Majkus

Kopřivnice se v polovině soutěže drží na druhém místě. Právem. Tatra předvádí dobré výkony a je navíc zatím jediným týmem, který dokázal Znojmu sebrat body. Modro žlutí se v rámci 17. kola vydali do Nevoga arény, kde úspěšně dohnali dvoubrankovou ztrátu ze začátku utkání. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, kde výhru Kopřivnici vystřelil Šimon Pavlík, pro kterého je to stále jediný gól sezony.

I Kopřivnice si ale prošla menší krizí, kdy z pěti zápasů vyhrála jediný. Právě vítězství nad Znojmem se vtěsnalo mezi prohry s Havlíčkovým Brodem, Valašským Meziříčím, Novým Jičínem a Hodonínem. Nyní má ale Tatra zase čtyři výhry za sebou, když porazila Vyškov 4:3 po prodloužení, Velké Meziříčí 7:4, Žďár nad Sázavou 4:3 a v posledním divokém utkání přehrála Opavu 6:5 po samostatných nájezdech.

Kopřivnice si zatím jako jediná vyšlápla na Znojmo
(Foto: hcismm.cz)

Nejproduktivnějším hráčem Kopřivnice je čtyřiadvacetiletý útočník Matěj Mach (8+21), jenž má na kontě také nejvíce asistencí. Nejlepšími střelci týmu jsou velezkušený Michal Velecký (12+9) a Patrik Gola (12+6). Více než bod na zápas si drží obránce Dominik Ficek (8+15) a právě bod na zápas má mladý útočník Vojtěch Pindel (4+18). Mezi třemi tyčemi má nejvíce prostoru jednatřicetiletý Andreas Kubáň. Do osmi zápasů zasáhl Jan Baldik a čtyřikrát dostal příležitost i junior Marek Slíž.

Z kabiny Bruslařů

Havlíčkobrodští hokejisté mají za sebou sérii pěti venkovních utkání, ze kterých vybojovali čtyři body, když hned v prvním zápase porazili Havířov 4:3 a minulý týden padli po nájezdech s Novým Jičínem. Kraučukovi svěřenci se za své výkony rozhodně stydět nemuseli, na víc bodů to ale nestačilo. Ve Vyškově Bruslaři prohráli jen těsně 3:4, v dalším utkání přišla porážka s Valašským Meziříčím 4:6. V posledním kole se borci z Vysočiny postavili Znojmu, se kterým drželi krok dvě třetiny. Nakonec ale nestačili ani na Orly. Havlíčkův Brod se tak nyní nachází na osmém místě.

Sestavy z minulého utkání

BK Havlíčkův Brod: Mičán (Chaloupek) – Vašíček (A), Benák, Vala, Kliment, R. Čermák, Krejčí, Krejčí – Valášek, Kuchta (C), Tecl – Cachnín, Voříšek (A), Eklund – Holenda, Vacík, Dušek – Petržilka, Křehlík, Grauer.

HC ISMM Kopřivnice: Slíž (Kubáň) – Bail, Marek, Ficek, Kyselý, Bartošák, Hlaváč, Dluhoš – Velecký, Fojtík, Pavlík, Gola, Pindel (A), Pargač, Sluštík (C), Urban, Brodek, Suchý (A), Mach.

Koho sledovat

Ačkoliv Milan Valášek vyšel v posledních čtyřech zápasech bodově naprázdno, stále je nejlepším střelcem Havlíčkova Brodu. Třicetiletý útočník je pověstný svojí buldočí povahou, kdy pro něj žádný souboj není ztracený. Navíc je, spolu s Lubošem Voříškem, jediným hráčem, který zatím nevynechal jediný zápas. Protrhne Valášek smůlu a podaří se mu znovu zapsat do střeleckých listin?

Přes bod na zápas si drží mladý kopřivnický obránce Dominik Ficek. Třiadvacetiletý bek si pomohl hlavně v posledním utkání s Opavou, ve kterém si připsal hned pět bodů (2+3)! Celkový zisk 23 bodů (8+15) ho tak staví na druhé místo týmové produktivity. Ficek také čtyřikrát nastoupil v Univerzitní lize za BO OSTRAVA Vítkovice Steel, kde získal jednu asistenci.

(Foto: Tomáš Žák, hcorli.cz)

Poslední vzájemné utkání

V nesmírně vyrovnaném a atraktivním utkání šli jako první do vedení domácí, kteří skórovali na konci první třetiny. Bruslaři však ve druhé části využili přesilovou hru a srovnali skóre. Kopřivnice v 53. minutě znovu skórovala a mířila za třemi body. Dvě a čtvrt minuty před závěrečnou sirénou ale gólem poslal zápas do prodloužení a následných nájezdů Jakub Petržilka. V rozstřelu ukázali více šikovnosti havlíčkobrodští hokejisté. Rozhodující nájezd proměnil Tomáš Mlynář.

HC ISMM Kopřivnice – BK Havlíčkův Brod 2:3sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Suchý (Velecký, Marek), 53. Brodek (Hlaváč) – 26. Holenda (Dušek, Kliment), 58. Petržilka (Valášek, Voříšek), rozh. náj. Mlynář.

Bilance se soupeřem v II. lize od sezony 2000/01

Počet odehraných zápasů: 17
Bilance: 5-1-5-5
Výsledky: 5:3, 3:4p, x4:3p, x4:5p, x5:4, x3:4p, x7:1, 5:3, 0:4, 1:2p, 2:3, 1:3, x5:3, x1:2p, x0:1, 3:5, 3:2sn
Skóre: 52:52

Dražba hraného dresu Míry Třetiny

Ve středu 16. listopadu 2022 odehrál Miroslav Třetina poslední soutěžní zápas v derby proti Žďáru nad Sázavou, kterým se rozloučil se svojí aktivní hráčskou kariérou. V tomto utkání oblékl speciální dres s logem Superstar se loučí. Vydražte dres v aukci a získejte jedinečný hokejový artefakt, který pak budete vlastnit jako jediní na světě. Aukce končí v pátek 16. prosince ve 22:00 a probíhá na serveru sportovniaukce.cz. Vítězi aukce dres předáme hned v sobotu 17. prosince během domácího zápasu s Kopřivnicí.