23. 9. 2022 | Tomáš Sochor

První ze dvou Bruslaři zvládli! Junioři porazili Salcburk po nájezdech

Havlíčkobrodští junioři odehráli první ze dvou zápasů ve dvou dnech proti Salcburku. Hosté se dostali do tříbrankového vedení, Bruslaři ale dokázali srovnat. Utkání nakonec dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí.

Havlíčkobrodští junioři nechytili start zápasu. Již na konci druhé minuty Philip Ziesche našel na středu kluziště Maximiliana Wurzera, jenž přesnou střelou překonal Filipa Sigmunda. Jen o minutu a čtyřicet sekund později se hosté radovali podruhé. Jesse Olavi Kauhanen nahrál kotouč do jízdy Noahu Samanskemu, jenž si sjel na vrcholek kruhu a přesným zásahem ke vzdálenější tyči skóroval.

Po většinu první třetiny byl Salcburk pohyblivější a držel se více na kotouči. Bruslařům se ale dařilo útoky soupeře likvidovat. Hosté ve čtrnácté minutě nabídli Havlíčkovu Brodu přesilovou hru. Tu sice domácí nevyužili, dostali se ale díky ní trochu více do zápasu.

Začátek druhé periody byl zcela v režii domácích. Do samostatného úniku se dostal Tadeáš Holenda, bekhendem trefil ale pouze tyč. Dvakrát se dostal do zajímavé střelecké pozice Kevin Coufal, v obou případech ale zakročil Adrian Lamp.

Pak ale přišla obrovská chyba domácích, když jeden z obránců před svojí vlastní bránou ztratil kotouč. Puk sebral Philip Ziesche, jenž několika kroky vytvořil v předbrankovém prostoru místo pro Niksu Jurice, jenž se zblízka nemýlil.

Ve třicáté minutě hráli Bruslaři druhou přesilovku, kterou již využili. Z vhazování dostal na modrou nabito Ondřej Besmák, jenž tvrdou ránou vrátil svůj tým do hry. O dvě a půl minuty později propukla na střídačce Havlíčkovu Brodu radost podruhé, když Ilarion Kuprijanov úspěšně zakončil individuální akci.

Domácí po zbytek druhé periody tahali za delší konec provazu. Skvěle napadali svého soupeře, jenž měl velké problémy dostat se z vlastního pásma. Největší šanci měli Tadeáš Holenda s Petrem Hrdličkou, kteří se snažili využít nepřehledné situace před bránou. Salcburk ale těžké chvíle překonal.

V závěrečné části hrály oba týmy vyrovnaně. Bruslaři ztratili tempo z druhé třetiny. Red Bull se dostával do ojedinělých střel, které v pohodě pochytal Filip Sigmund. Největší šanci na vyrovnání měl Kevin Coufal, jenž z mezikruží vystřelil z první. Brankář hostů jeho ránu vyrazil betonem.

V posledních minutách Salcburk hrál na jistotu a jen bránil střední pásmo. Bruslaři ale vyhráli souboj u mantinelu za bránou hostů. Ilarion Kuprijanov našel na modré čáře volného Adama Topola, jenž přesnou střelou vyrovnal skóre. Domácí ještě v posledních padesáti sekundách hráli přesilovou hru, kterou si přenesli do prodloužení.

Havlíčkovu Brodu se početní výhoda 4 na 3 moc nevydařila. Hosté se bez větších problémů ubránili. Poté přišla sekvence velkých šancí. Nejdříve jel sám na bránu Maximilian Wurzer, jenž však nepřekonal Filipa Sigmunda. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Bruslaři. Po přihrávce z pravé strany zakončoval David Krejčí. Ani on ale neprostřelil brankáře. Z navazující akce se okolo brány obtáčel Ilarion Kuprijanov, jenž jen těsně nezasunul kotouč do odkryté klece. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů.

V nich začali lépe Bruslaři, když se hned v první sérii přesně trefil Ilarion Kuprijanov. Ani jeden z týmů se pak dlouho nemohl prosadit. Salcburk nakonec v páté sérii vyrovnal. Úspěšnější byl ale nakonec Havlíčkův Brod. V sedmé sérii zajistil domácím bonusový bod Martin Zych. Tým Václava Adama tak bral dva body za výhru po nájezdech.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 30. Besmák (Holenda), 32. Kuprijanov (Coufal, Kutlvašr), 58. Topol (Kuprijanov, Krejčí), rozh. náj. Zych – 2. Wurzer (Ziesche), 4. Samanski (Kauhanen), 27. Juric (Ziesche). Rozhodčí: Martin Matoušek – Pavel Kolář, Jakub Stacho. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 151. Střely na branku: 29:35 (8:10, 10:12, 7:12 – 4:1). Průběh utkání: 0:3, 4:3sn.

Sigmund (Havlík) – Zych (C), Vaněček, Besmák (A), Kuchta, Topol, Kutlvašr, Bezpalec – Coufal, Kuprijanov, Hrdlička – Krejčí, Holenda (A), Janko – Mach, Niederhafner, Machovský – Jeletz, Routa, Trejbal.