16. 11. 2010 | Pavel Buňat

Rebelové chtějí v Chrudimi odčinit sobotní porážku

Po první domácí porážce, kterou utrpěli Rebelové s Olomoucí, se prvoligová sezona z pohledu Havlíčkova Brodu opět přesouvá na led soupeře. V rámci 19. kola se svěřenci trenérů Petra Nováka a Jaroslava Benáka vydají do Chrudimi, kde ve středu 17. listopadu v podvečer státního svátku vyzvou místní hokejový celek. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Havlíčkův Brod stále zůstává na výborném 4. místě, 5 bodů za Ústeckými Lvi. Středeční soupeř z Chrudimi v úvodu sezony tápal a nedařilo se mu dostat do tempa, byť jeho výsledky nebyly úplně špatné. Až s vítězstvím ve 13. kole nad Pískem přišlo zlepšení a nepatrný posun v tabulce. Chrudimští opustili samotné dno tabulky a nyní se 16 body obývají 15. příčku.

„Chrudim letos nehraje v takové pohodě, jako třeba hrála loni, a my bychom u ní chtěli získat body, které jsme v sobotu ztratili doma,“ hlásí hlavní trenér Rebelů Petr Novák.

Havlíčkův Brod v 18. kole poprvé v Kotlině nebodoval. Houževnatá Olomouc rozhodla o své výhře v polovině utkání, kdy během krátké doby dokázala třikrát skórovat, čímž otočila skóre z 1:2 na 4:2. Rebelové nedokázali snížit, a tak přišel trest v podobě dalšího odskočení Hanáků. V závěrečné power-play Olomoučtí znovu skórovali a vedli už 6:2. O úpravu výsledku na 3:6 se v 59. minutě postaral přesilovkovým gólem Martin Ondráček.

„Každá vítězná série jednoho dne skončí. My jsme ji sice chtěli prodloužit o další díl, jenže tenhle zápas se nám absolutně nepovedl,“ přiznal po zápase útočník Jonáš Fiedler, autor druhého gólu Brodu. „Teď je potřeba ho hodit co nejrychleji za hlavu a jít za dalšími výhrami,“ přispěchal s dodatkem.

Po výhrách nad Litoměřicemi a Kadaní se Chrudim v sobotu vydala do Třebíče. Po nepříliš pohledném hokeji plném nepřesností se po první dvacetiminutovce do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro domácí. Úvodní gól vsítil v 16. minutě Ostrčil. Do druhé třetiny vstoupili Horáci s velkým nasazením a přišla zasloužená odměna. Ve 22. minutě se po perfektní akci dua Nahodil - Obdržálek prosadil Roman Kadela, který zakončoval do prázdné branky.

Třebíč tak vedla 2:0. Ve 45. minutě jiskru naděje vykřesal gólem Semorád, radost Chrudimi však trvala jen chvilku. Betony hostujícího brankáře Landsmanna krátce na to procedil Lukáš Nahodil, čímž vrátil Horákům dvougólové vedení, které pak už udrželi až do konce utkání.

První vzájemný souboj

První střetnutí mezi Havlíčkovým Brodem a Chrudimí se neslo v duchu pohledného utkání plného zvratů a gólů. Rebelové si během první poloviny vypracovali pohodlný třígólový náskok, kterému nezabránil ani zkušený gólman Adam Svoboda. Do 49. minuty platil stav 4:1, o čtyři minuty později už ale bylo vše jinak.

Chrudimští předvedli perfektní stíhací jízdu a dokázali před zraky udivených havlíčkobrodských příznivců vyrovnat na 4:4. Rebelové však sympaticky nesložili zbraně a velmi rychle strhli vedení opět na svojí stranu. A to zásluhou ostrostřelce Václava Meidla. Výhru dokonali svými góly v závěru třetí třetiny Kempný a Martin Ondráček. Borci z Vysočiny tak zvítězili v zajímavém utkání 7:4.

Chrudimský kádr

Lídrem chrudimského celku je 34letý Lukáš Král – 5krát skóroval a na 12 gólů přesně přihrával. Tradičně vysoko v bodování je, havlíčkobrodskému fanouškovi dobře známý, Jan Šeda, jenž prozatím vsítil 4 branky a na 8 nahrával. Po devíti kanadských bodech posbírali Tomáš Blažek a Tomáš Sýkora.

V brance Východočechů asi pravděpodobně ve středu neuvidíme Adama Svobodu. Mezi tři tyče se nejspíše postaví opora Chrudimi – Filip Landsmann. Dvacetiletý talent odchytal letos 13 zápasů a může se pochlubit úspěšností zákroků vysoko přesahující 92 %.

„Já věřím, že se dáme do kupy, že díky návratu kluků z dvacítky trochu stabilizujeme kádr a že se vrátíme k výkonům, které jsme předváděli. A pokud se nám to podaří, tak určitě nějaký ten bod přivezeme,“ je přesvědčen trenér brodských hokejistů Novák.