1. 10. 2013 | Ladislav Vácha

Rebely čeká druhé derby Vysočiny. Prolomí své trápení v Jihlavě?

Nabitý prvoligový program pokračuje ve středu už 8. kolem, v němž Havlíčkův Brod vyjede k zápasu s velkým Z. Poprvé v novém soutěžním ročníku poměří síly s krajským rivalem z Jihlavy, na jehož ledě se pokusí zapomenout na nevydařená vystoupení v Litoměřicích a doma proti Berounu. Během přípravného období se střetli oba soupeři z Vysočiny dvakrát, přičemž úspěšnější byli v obou případech Rebelové. V mistrovských duelech se ale zatím daří více hokejistům Dukly. Prestižní zápas začíná ve středu 2. října v 17:30. Pokud se nevydáte podpořit bojovníky z Kotliny osobně, můžete sledovat jejich počínání prostřednictvím on-line přenosu, který pro vás připraví naši kolegové z webu hcdukla.cz.

HC Dukla Jihlava vs. HC Rebel

znak týmu znak týmu
4-1-1-1 bilance 3-0-1-3
3., 15 bodů umístění 9., 10 bodů
19:14 skóre 19:20
5:2 (Most, V) nejvyšší výhra 5:2 (Kadaň, D)
6,06 % Využití přesilových her 11,54 %
2 góly v přesilovce 3
0:4 (Mladá Boleslav, V) nejvyšší prohra 2:6 (Litoměřice, V)
Tomáš Čachotský 9 bodů (2+7) nejproduktivnější hráč Lukáš Havel 4 body (4+0)
Adam Zeman 6 gólů nejlepší střelec Lukáš Havel 4 góly
Tomáš Čachotský 7 asistencí nejlepší nahrávač Karol Korím 4 asistence
Vojtěch Zadražil,
Matic Podlipnik 2 body (0+2)
nejproduktivnější obránce Karol Korím 4 body (0+4)
Petr Mocek +8 nejlepší hráč v +/- Karol Korím,
Tomáš Semrád +5
Ondřej Malec,
Martin Kuřítko,
Oldřich Kotvan -1
nejhorší hráč v +/- Marek Drtina -7
Petr Mocek 16 minut nejtrestanější hráč Petr Polodna 14 minut
Lukáš Sáblík 94,12 % (2 záp.),
David Rittich 91,79 % (5 záp.)
úspěšnost brankářů Daniel Dolejš 92,51 % (7 záp.),
Petr Opršal 85,71 % (1 záp.)
Lukáš Sáblík 1,49,
David Rittich 2,19
průměr inkasovaných gólů na zápas Daniel Dolejš 2,54,
Petr Opršal 3,00

Dukla se opírá o svou nedobytou tvrz, v přesilovkách se zatím trápí

Jihlava měla zcela opačný los než Rebelové. Zatímco Havlíčkův Brod cestoval do Českých Budějovic a na led Havířova, Dukla přivítala v domácím prostředí právě Havířov a Benátky nad Jizerou. S oběma houževnatými soupeři si poradila a vyhoupla se na vítěznou vlnu, která skončila až v Mladé Boleslavi. Jihlavští se zatím mohou opřít o Horácký zimní stadion, kde čtyřikrát vyhráli a ztratili jen jeden bod, když Olomouc přehráli až po prodloužení.

Hokejisty z krajského města naopak sužuje hra v početní převaze, v níž mají nižší úspěšnost než jejich regionální sok. „V přesilovkách jsme měli šance, ale zase je nedali,“ smutnil po zápasu v Českých Budějovicích trenér Petr Vlk. Právě proměňování gólových příležitostí bylo zřejmě největší překážkou v cestě za bodovým ziskem v jihočeské metropoli. „Zápas byl vyrovnaný, my jsme měli o něco více šancí. Sahali jsme možná trochu víc po gólu v základní době – nastřelili jsme tyč, břevno…, mohlo to tam spadnout, bohužel pro nás, to tam nespadlo. Doufám, že se to povede příští zápas, že ve středu doma zase najedeme na vítěznou vlnu,“ uvedl v rozhovoru pro hcdukla.cz brankář Lukáš Sáblík.

HC Dukla Jihlava – AZ Havířov 2:1
HC Dukla Jihlava – HC Benátky nad Jizerou 4:1
HC Most – HC Dukla Jihlava 2:5
HC Dukla Jihlava – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:1
BK Mladá Boleslav – HC Dukla Jihlava 4:0
HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 5:4pp
HC Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava 1:0pp

Útok Dukly zatím táhne zkušený Tomáš Čachotský. Takhle se radoval proti Olomouci. (Foto 1)

Působili u Rebelů

Tomáš Fučík (brankář)
Filip Dundáček (obránce)
Tomáš Čachotský (útočník)
Jakub Kadlec (útočník)

Sestavy v minulém kole

Jihlava: Sáblík – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Zadražil, Kaláb, Kotvan, Štebih – Čachotský, Zeman, Seman – Hubáček, Důras, Prokš – Kuřítko, Velecký, Mikeš – Kadlec, Krupka

Havlíčkův Brod: Dolejš – Kolafa, Jank, Drtina, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Musil – Rytnauer, Endál, Berger – Dvořáček, Semorád, Maliník – Chlubna, Stehlík, Milfait.

Při minulém derby se v Jihlavě radovali Rebelové. Kdo bude spokojenější teď?

Celková bilance s Jihlavou v 1. lize

Rebelové od sezony 2006/07, kdy se vrátili na prvoligovou scénu, zkřížili hole se svým krajským rivalem z Jihlavy 29x. Ve vzájemných soubojích měli mírně navrch, když se radovali v šestnácti případech, zatímco Dukla odjížděla z ledu spokojenější třináctkrát. Oba soupeři zvítězili po prodloužení shodně ve třech případech. V soutěžním ročníku 2009/10 se potkali i v rámci play-off, v němž hokejisté z krajského města byli úspěšnější po triumfu 3:2 na zápasy.

Počet odehraných zápasů: 29
Bilance: 13-3-3-10
Výsledky: 0:1, 2:1, 3:2p, 7:2, 3:2, 4:3, 3:2, 2:1, 5:4, 0:4, 3:4p, 1:4, +2:3p, +3:2sn, +2:3sn, +4:2, +1:3, 3:1, 0:1, 5:3, 1:3, 4:2, 3:2sn, 8:0, 2:3, 3:2, 1:4, 2:3, 1:6
Skóre: 78:73

Foto 1: Zbyněk Zápotočný, hcdukla.cz

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner