3. 10. 2013 | Eva Streichsbierová

Zklidnil jsem se, derby už tolik neřeším, přesvědčuje Endál

HAVLÍČKŮV BROD – Derby s Jihlavou si dokázal pokaždé užít na plno a v případě porážky dával najevo velké zklamání. Ve středu na Horáckém zimním stadionu k němu ale neměl sebemenší důvod. Rebelové totiž v souboji s Duklou vyhráli 3:1 a Lukáš Endál si navíc připsal vítěznou branku. „Podali jsme zodpovědný výkon,“ pochvaloval si úspěšný střelec.

Jinak prý už ale bitvy s rivalem prožívá výrazně méně, než tomu bývalo dříve. „Zklidnil jsem se, už to tolik neřeším,“ přesvědčoval jeden z nejzkušenějších havlíčkobrodských hokejistů.

„Akorát mám vždycky takovou lehkou obavu, jestli po mně půjdou, nebo ne. A že jsem dal gól? To mě těší, ovšem mnohem důležitější je, že jsme hráli výborně v obraně a získali tři body,“ radoval se.

Rebelové v Jihlavě neměli převahu, ani nedrželi domácího gólmana Ritticha pod palbou střel, ovšem hráli trpělivě a v zakončení byli tentokrát téměř neomylní.

„Je pravda, že šancí jsme moc neměli, ale pokaždé šlo o střely z předbrankového prostoru. Přesně tak, jak by to mělo být. V předchozích dvou zápasech jsme sice byli u soupeře častěji, ale spíš jsme to jen tak plácali,“ vysvětloval Endál.

Kromě precizní obrany a přesné mušky se mohli Rebelové opřít také o skvělý výkon hradeckého brankáře Ondřeje Kacetla, který zaskočil za Daniela Dolejše.

„Je super vědět, že kdyby Dáňa někdy nemohl, tak ho máme kým nahradit. Navíc výborně umí zachytat i Opi. Mít tři gólmany na top úrovni je pro nás parádní,“ nešetřil chválou na adresu svých spoluhráčů.

Po vítězství 3:1 v Jihlavě se Rebelové posunuli v prvoligové tabulce na sedmé místo a věří, že úspěch z ledu rivala jim pomůže nastartovat nějakou povedenou sérii.

„Když jsem hrál ve Slavii, tak se nám taky nedařilo a chytli jsme se až v zápase se Spartou. Tady by to mohlo být stejné,“ usmíval se Endál.

Napovědět by měl už sobotní domácí duel s Benátkami nad Jizerou, který v Kotlině začne v 17 hodin. Před vlastním publikem se ale zatím letos brodskému týmu příliš nedaří.

„Přijde mi, že jsme na rozdíl od venkovních zápasů takoví bojácní, rozklepaní. Ale kdyby přišlo víc lidí a hnali nás, tak věřím, že nám stoupne sebevědomí a ty výhry přijdou taky,“ nechal se slyšet zkušený brodský forvard.

Foto z vítězného zápasu s Jihlavou ZDE.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner