14. 11. 2015 | Ladislav Vácha

Starší dorostenci nad Kometou vedli, ale na body nakonec nedosáhli

Starší dorost se vydal na zimní stadion do Blanska, kde se střetl s Kometou Brno, aktuálním lídrem tabulky. Horkého papírového favorita dokázal v minulém vzájemném měření sil překvapit a o to samé se chtěl pokusit i tentokrát. A začal skvěle, už v 7. minutě se ujal vedení zásluhou kapitána Davida Michálka. Soubor z moravské metropole ale nepříznivý vývoj čtyřmi brankami otočil a Daniel Králíček tak už jen upravil na konečných 4:2.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný hokej. Na začátku měli více ze hry brněnští mladíci, kteří se probíjeli častěji do zakončení. V něm jim však chyběla větší přesnost, a když už se trefili na bránu, tak si dokázal pozorný brankář Kulich poradit. Postupem času se čím dál více osmělovali i hosté z Kotliny, kteří si rovněž vytvářeli slibné šance. Nakonec se dostali i do vedení, když v 7. minutě při nádherné kombinaci našel Lukáš Beran před brankovištěm kapitána Davida Michálka, který rychlou střelou propálil brankáře Holíka. Kometa po obdržené brance zvýšila aktivitu a dočkala se ve 14. minutě vyrovnání. Lukáš Frydrych vypálil z pravého kruhu a mířil nepřesně, ale odražený puk se nečekaným směrem odrazil od zadního hrazení k Janu Matulovi, jenž pohotově doklepl kotouč do sítě.

Prostřední část se odvíjela jednoznačně v režii družiny z moravské metropole, jež tahala po většinu času za delší konec pomyslného provazu. Havlíčkův Brod se musel po většinu času soustředit na hlídání zadních vrátek a čekal na možnosti k rychlým protiútokům, jichž se však nabízelo poskrovnu. Brno se ujalo vedení při přesilové hře ve 24. minutě, když po přiťuknutí Matěje Nováka vypálil od modré čáry Libor Zábranský a kotouč během letu šikovně tečoval mimo dosah brankáře Kulicha Jan Hasoň. Bruslaři se ani nestihli pořádně vzpamatovat a prohrávali už o dvě branky. Kus černé gumy vybojoval Adam Gajarský a po obkroužení brány překvapil gólmana Kulicha střelou k přední tyčce. Šance si vytvořili i hosté, ale dělovku Patrika Hrabaně od modré čáry zmařil gólman Holík parádním semaforem a zápěstní střelu zblízka od Lukáše Berana zlikvidoval betony.

Mladíci z Vysočiny zlepšili po druhé přestávce pohyb i hru tělem a ve třetí periodě byl k vidění vyrovnaný hokej, jenž nabízel šance na obou stranách. Důležitý moment utkání přišel v 55. minutě, kdy Adam Gajarský nabil na okraj pravého kruhu Liboru Zábranskému, jehož rána příklepem zapadla přesně ke vzdálenější tyčce. Broďáci však nesložili zbraně a i nadále bojovali, za což sklidili zaslouženou odměnu. Patrik Hrabaň vysunul na pravé straně vpřed Daniela Králíčka, který našel projektilem z kruhu mezírku mezi Holíkovými betony. Brno už si ale výsledek pohlídalo a došlo si pro všechny tři body.

Kometa - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 14. Matula (Frydrych), 24. Hasoň (Zábranský, Novák), 26. Gajarský, 55. Zábranský (Gajarský) – 7. Michálek (Beran, Vlach), 59. Králíček (Hrabaň). Rozhodčí: Michal Dědek – Marek Čelechovský, Pavel Lainka. Vyloučení: 6:4, navíc Škverně (KOM) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.