26. 11. 2021 | Štěpán Ondráček

Strakova trefa juniorům body nepřinesla, mladí Bruslaři padli s Chrudimí

Havlíčkobrodští junioři sehráli další utkání Ligy juniorů, když na domácím ledě hostili Chrudim. Utkání nabídlo dynamickou hru plnou krásných akcí a takřka bezchybné výkony brankařů. Po čtyřiceti minutách vedl Havlíčkův Brod o jedinou trefu, ale třetí třetina patřila hostům. Chrudim dvěma góly otočila vývoj utkání a došla si pro cenné tři body.

Důležité utkání mezi Havlíčkovým Brodem a Chrudimí začal lépe druhý jmenovaný celek. Východočeši byli aktivnější a jen díky Puldovi bylo skóre bezbrankové. V deváté minutě mohlo udeřit na obou stranách. V oslabení nejprve neuspěl nadvakrát Fiala, aby na druhé straně ztroskotal v zakončení jeden z hostů. Oba celky se prezentovaly přímočarou hrou ve středním pásmu, z čehož resetovala další šance. Kubíček vyzval Burdu, ten ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe Východočechům, kteří mohli využít zbytek přesilové hry. Pulda byl překonaný, ale skvěle ho zachránili obránci. V oslabení měl na holi Votava, ten ale nedokázal potrestat špatné rozehrání gólmana domácího celku. Havlíčkův Brod šel ve 26. minutě do vedení po hezké souhře. Fiala našel Davida Straku, který natřikrát dostal puk za Červinkova záda.

O dvě minuty později mohli mít Bruslaři dvojnásobnou radost, jenže Holenda neproměnil nařízené trestné střílení. Domácí tým byl aktivnější, přehrával svého soka, ale Chrudim držel vynikajícími zákroky brankář Východočechů. Hosté v závěru druhého dějství měli několik příležitostí, ale obranný val v čele s Puldou nedokázali překonat.

Poslední část začaly oba celky v křeči, Chrudim šla za vyrovnáním, což se jí nepovedlo. Stejně jako zvýšení vedení v podání Havlíčkova Brodu. Nakonec šťastnějším celkem byli Východočeši, kteří vyrovnali ve 44. minutě. Hebek nahrál před branku osamocenému Dennisu Hrdličkovi, který překonal přesouvajícího se Puldu.

Oba týmy si vytvořily řadu šancí, jenže ani přesilové hry nepromluvily do osudu utkání. Chrudim v závěru zlepšila hru, za což byla odměněna vítěznou brankou. Votava vybojoval puk pro Milana Hykla, který si s vyloženou šancí poradil na jedničku. Bruslaři v samém závěru utkání chtěli vyrovnat, ale nikdo ze střelců nedostal puk za Červinku.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 26. Straka (Fiala, Zych) – 44. Hrdlička (Hebek), 53. Hykl (Votava). Rozhodčí: Marek Honza – Ondřej Polák, Patrik Augusta. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 121. Střely na branku: 30:33 (8:9, 11:14, 11:10). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Pulda (Kukeně) – Zych, Besmák, Hrbek, Kutlvašr – Fiala (A), Mlejnek (A), P. Hrdlička, Straka, Pártl (C), Kravec, Holenda, Janko, Krejčí, Dymák, Prášek.