24. 1. 2020 | Štěpán Ondráček

Těžký test: Bruslaři jedou hrát o důležité body do Opavy!

Havlíčkobrodští hokejisté vyhlížejí další utkání na ledě soupeře. Celek z Kotliny bude v sobotu 25. ledna cestovat do Opavy. Důležité utkání má stanovený pevný strat v 17:00. Neváhejte a přijeďte svůj tým povzbudit!

HC Slezan Opava

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion města Opavy (kapacita 5 500 míst)

110:96 skóre 120:98
10:1 (Moravské Budějovice, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
9:2 (Moravské Budějovice, doma)
1:8 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 1:6 (Šumperk, venku)
Petr Wolf – 32 bodů (8+24)
Miroslav Třetina – 34 bodů (12+22)
nejproduktivnější hráč Luboš Voříšek – 34 bodů (15+19)
Tomáš Rousek – 17 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek – 15 gólů
Petr Wolf
Bohumil Herman – 24 asistencí
nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 22 asistencí
Jakub Peslar – 19 bodů (8+11) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 26 bodů (9+17)
Matyáš Daňa 3,04 (28 zápasů)
Kryštof Lamla 2,40 (4 zápasy)
René Svoboda 6,32 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 3,01 (22 zápasů)

Opava má zálusk na druhé místo

Slezan měl vstupu do letošní sezony, když prohrál tři utkání z osmi, ale potom se Opavě začalo dařit. Čtyři vítězství v řadě předznamenaly výbornou formu, ale Moravskoslezský klub dostal v dalším kole stopku. Slezan v ročníku 2019/2020 střídá světlé momenty s těmi méně povedenými, ale i tak míří v tabulce hodně vysoko. Opavští hokejisté jsou čtvrtí, ale na druhou pozici zaručující semifinále play off ztrácí sedm bodů.

Kompletní soupiska Opavy

Útok je velkou zbraní společně s gólmanem

Týmovým statistikám vévodí s 32 body zkušený obránce Petr Wolf. Nejproduktivnější hráč Slezanu má za třicet kol parádní vizitku (8+24). Jen o dva body zpět je Bohumil Herman (6+24), který se v průběhu ročníku střídá s Wolfem na čele týmových statistik. Mezi obránci se nejvíce daří Jakubu Peslarovi. Zkušený zadák má na své pažbě (8+11). Stejný počet bodů má i David Zdeněk, jenž tvrdí muziku společně s Peslarem. Mezi třemi tyčemi má výstavní postavení Matyáš Daňa. Maskovaná opora Opavy naskočila do 28 zápasů. Do celkových šesti utkání zasáhla dvojice brankářů Kryštof Lamla a René Svoboda.

Bohumil Herman patří k oporám mužstva
(Zdroj: Petr Widenka, hcslezan.cz)

Bruslaři dvakrát ztratili vedení proti Hodonínu

Havlíčkobrodští hokejisté ve šlágru 34. kola vyzvali třetí Hodonín a v Kotlině se od začátku hrál strhující hokej. Po odehrání sedmi minut byl stav 3:1 pro Bruslaře. Hodonín, ale v průběhu utkání dokázal srovnat krok. Napínavé utkání dospělo do prodloužení, ve kterém soupeř dokonal obrat v zápase.

znak týmu 4 – 5p znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Ludvík (Kuchta, Benák), 5. Kliment (Poppel, Třetina), 7. Poppel (Přidal, Třetina), 56. Cachnín (Voříšek, Semrád) – 5. Janás (Fajkus, Dobiáš), 17. Čejka (Bulín), 41. Mlynář (Komínek, Charvát), 57. Sedláček (Čejka), 61. Komínek (Dobiáš, Mlynář). Rozhodčí: Maršálek – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 264. Střely na branku: 37:30 (13:10, 14:7, 10:12 – 0:1). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5p.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala, Pospíchal, Benák, Dudycha – Poppel, Třetina, Přidal, Tecl, Cachnín, Voříšek, Kuchta, Ludvík, Holenda, Petržilka.

SHK Hodonín: Kubáň – Věžník, Ševčík, Janošek, Slabý, Miklík, Sedláček – Krejčí, Bulín, Fajkus, Pröschl, Komínek, Charvát, Mlynář, Hložánek, Dobiáš, Janás, Jurča, Čejka, Polák

Opavě nestačilo na výhru ani dvoubrankové vedení!

Slezan vyjel na led Valašského Meziříčí, kde se ze začátku hrálo v nerovnoměrném počtu. Nakonec do byla Opava, která vtěsnala dvě trefy do osmi minut. Domácí střelce dlouhou dobu deptal Matyáš Daňa, který poprvé kapituloval ve 45. minutě. Bobry kontaktní gól nabudil, když o šest minut později bylo vyrovnáno. Duel šel až do nájezdů, kde dokonali Bobři obrat v utkání.

znak týmu 3 – 2sn znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Slovák (Vávra, Pořízek), 51. Vávra (Žák), rozh. náj. Vávra – 18. Rousek (Malina, Hendrych), 26. Ficek (Gulda, Wolf). Rozhodčí: Šudoma – Kučera, Blažek. Vyloučení: 6:7, navíc Zelenkov (OPA) 10 min. OT [VRAŽ]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2sn.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Ďurkáč, Kamas, Holiš, Běhal, Žák, Weintritt, Baroš – Slovák, Dvořák (C), Daněk (A), Seidler, Vávra, Kuchařík, Pořízek, Romančík, Martiník (A), Andris, Paťava, Vaněk

HC Slezan Opava: Daňa (Velička) – Šěvěček, Zouhar, Ficek, Zdeněk, Šindelář (C), Chalupa (A) – Gabrhelík, Peslar, Kysučan, Malina, Buršík, Peterka, Římský, Zelenkov, Wolf (A), Gulda, Kovařík, Rousek, Hendrych

Opava si nechala vzít vedení od Valašského Meziříčí

Bruslaři selhali proti Opavě podruhé ve třetí třetině

Havlíčkův Brod hostil deset dní před Vánoci na svém ledě Opavu. Diváci se mohli bavit útočným hokejem, který ovšem postrádal branky. Stav byl po dvou třetinách smírný 1:1. Kdo čekal dramatickou poslední část, tak se šeredně pletl. Slezan dokázal v poslední dvacetiminutovce nasázet do domácí svatyně čtyři trefy a vyloupil překvapenou Kotlinu.

znak týmu 1 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Mikeš (Pospíchal, Vala) – 14. Peslar (Malina, Wolf), 41. Dvořák (Wolf, Zdeněk), 43. Zdeněk (Wolf, Cihlář), 55. Rousek (Herman), 56. Štindl (Gulda, Zdeněk). Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 429. Střely na branku: 33:34 (8:11, 16:8, 9:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Vala (A), Kliment, Benák, Kerber, Trupl – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Cachnín, Musil – Pejchal, Kuchta, Holenda

HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Zouhar, Chalupa (A), Zdeněk, Ficek, Peslar, Gabrhelík – Peterka, Rousek, Kovařík, Herman, Kysučan, Cihlář, Dvořák, Štindl, Zelenkov, Wolf (A), Gulda, Malina

Bruslaři nestačili na Opavu

Víte, že...

…Bruslařům nevycházejí třetí třetiny proti Opavě? V posledních dvou utkání nasázel soupeř do branky Havlíčkova Brodu osm gólů?

…Slezan inkasoval v posledních pěti zápasech jedenáct branek, přičemž Bruslaři za stejný počet utkání 22 gólů?

…34 střeleckých pokusů Opavy v poslední dvojici zápasů s Havlíčkovým Brodem stačilo na vítězství?

…Havlíčkův Brod vyhrál šest z patnácti venkovních zápasů za tři body?

…Bruslaři mají se Slezanem shodnou bilanci posledních utkání? (dvě vítězství, stejný počet porážek v normální hrací době a v nastavení)