14. 12. 2019 | Tomáš Sochor

Prokletí třetí třetiny s Opavou pokračuje: Slezan bere tři body!

Havlíčkův Brod se představil na domácím hřišti v zápase s Opavou. Domácí stále trápí velká marodka, kádr tak byl znovu doplněn juniory. Začátek utkání byl spíše opatrnější, do vedení se dostal Slezan. Ve druhé třetině byli Bruslaři jasně lepším týmem. Svojí převahu využili však jen jednou. Naopak hosté se v poslední části prosadili hned čtyřikrát, čímž rozhodli zápas ve svůj prospěch.

V první třetině byl k vidění bojovný hokej. I přesto byla hra v tempu s mnoha osobními souboji. Moc vyložených šancí jsme se ale nedočkali. První vlaštovkou byla přesilová hra Bruslařů, kterou však domácí nezahráli vůbec dobře. O několik minut později padla první branka zápasu. Vlastimil Malina nabil Jakubu Peslarovi, který tvrdou střelou překonal Martina Holíka. Následně hráli hosté přesilovku, jenomže ani oni toho v početní výhodě moc nevymysleli. Slezan si vytvořil velký tlak na konci třetiny, který domácí mužstvo ustálo díky několika výborným zákrokům brankáře.

Do druhé periody nastoupil Havlíčkův Brod s úplně jinou hrou – jednodušší a aktivnější. Bruslaři byli za své výkony odměněni. V přesilové hře posunul David Vala kotouč Ladislavu Pospíchalovi, který ještě prodloužil na Romana Mikeše. Ten naznačil další nahrávku, čímž si rozhýbal Matyáše Daňu a střelou k bližší tyči vyrovnal stav utkání. Havlíčkobrodští hokejisté i nadále svého soupeře přehrávali. Opavský gólman musel řešit několik složitých situací, se kterými si ale úspěšně poradil. Slezan se více dostával do hry až v závěru třetiny. Žádnou výraznější šanci si však nevytvořil. Nejnebezpečnější situace pro domácí tak nastala, když Martin Holík při vyhození kotouče trefil prvního hráče před sebou. Puk se ale odrazil mimo bránu.

Třetí část začala oproti té druhé úplně obráceně. Daleko více ze hry měli hosté. Na rozdíl od svého soupeře však nemuseli mazat ztrátu a svou aktivitu využili hned několikrát. Hned v první minutě třetí třetiny vrátil vedení na opavské hole Jan Dvořák, který individuálně pronikl havlíčkobrodskou obranou a střelou mezi betony skóroval. Jen o minutu a dvacet sekund později se prosadil David Zdeněk, který tvrdou střelou našel mezírku mezi brankářem a tyčí. Sedm minut před koncem zkusili Bruslaři snížit při hře v šesti, kdy hosté hráli oslabení. Slezan ale početní nevýhodu ubránil a při hře pět na šest se přes celé hřiště trefil Tomáš Rousek. Jen o chvilku později udeřila Opava popáté, když Jan Štindl dostal dostatek prostoru ke střele, kterou propálil Holíka. Hosté si tak z Kotliny odvezli všechny tři body.

Havl. Brod - Opava

Branky a nahrávky: 3. Mikeš (Pospíchal, Vala) – 14. Peslar (Malina, Wolf), 41. Dvořák (Wolf, Zdeněk), 43. Zdeněk (Wolf, Cihlář), 55. Rousek (Herman), 56. Štindl (Gulda, Zdeněk). Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 429. Střely na branku: 33:34 (8:11, 16:8, 9:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Vala (A), Kliment, Benák, Kerber, Trupl – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Cachnín, Musil – Pejchal, Kuchta, Holenda