31. 1. 2019 | Štěpán Ondráček

To byla jízda! Dorost v derby rozstřílel žďárské Plameny!

Havlíčkobrodští dorostenci pokračovali v těžkém programu, jelikož během čtyř dnů odehráli druhé utkání. Na domácím ledě Kotlina přivítali regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou. Úvod patřil hostům, ale postupem času otěže utkání převzali domácí hráči. Mladí Bruslaři svého soupeře nešetřili a nasypali mu do ranky osm gólů. Plameny z Kotliny neodjely s prázdnou, neboť uspěly v prodloužení.

První střídání patřila Žďáru nad Sázavou, který mohl jít do rychlého vedení. Sám na Kubíka ujel Staněk, ale ten si na maskovaného muže nepřišel. O pár sekund později dostal krásnou přihrávku na levý kruh Doležal, ale ani on nenašel recept na domácího brankáře. Mladí Bruslaři se rozkoukávali pomalu, ale svoje šance si vytvořili. V šesté minutě překonal Kozlík Prchlíka, ale toho zastoupila branková konstrukce. Oba týmy potom hrály ze zabezpečených obran, které nepovolovaly gólové momenty. Domácí soubor hrál přesilovou hru, ve které sice neskóroval, ale hned potom dokázal dostat puk do sítě. Rychlý protiútok dokázala využít elitní formace. Rauš nahrál k pravé tyči na volného Filipa Dymáka, jenž neměl problém uklidit puk do poloprázdné branky. Poslední střelu v první třetině měl hostující Brúha, ten ale našel připravený beton Kubíka.

Druhá třetina patřila domácímu týmu, který ji začal tlakem na Prchlíkovu svatyni. Dymák, Prášek ani Krejčí nedokázali propasírovat puk za brankovou čáru. Ve 27. minutě mohl jít soubor z Kotliny do dvoubrankového vedení. Dymák ale v samostatném uniku neuspěl proti gólmanovi hostů, když ho neposlechlo zakončení. Plameny se potom musely bránit a úspěšně. Havlíčkobrodští ostřelovali maskovaného muže Žďáru, ten ale odolal. Ve 34. minutě mohlo být vyrovnáno. Dymák hledal na modré čáře svého spoluhráče, ale kotouč si to namířil na Kubíkovu branku. Brankář domácích ho chtěl rozehrát, ale hrací předmět mu skočil přes hokejku a skončil několik centimetrů mimo branku. Ve 38. minutě bylo v Kotlině dvakrát veselo. Nejprve se prosadil Karel Matoušů, kterému pomohla paní Štěstěna. Prchlík vyrazil puk vysoko nad sebe, který se snesl za jeho záda. O pár sekund později nahrál Kozlík na Adama Rauše, a ten střelou mezi betony rozvlnil síť. Žďárští se pokusili s nepříznivým stavem něco udělat, ale prim hrála obrany v čele s Kubíkem.

Žďár nad Sázavou mohl v úvodu posledního dějství rychle vstřelit gól, neboť měl možnost trestného střílení. K němu se postavil Staněk, který bekhendovým zakončením neuspěl. Bruslaři potom zcela ovládli hru, když se poprvé trefili ve 45. minutě. Zychovu bombu od modré tečoval mimo dosah Prchlíka Karel Matoušů, jenž poslal hostujícího gólmana na střídačku. Za dalších pět minut bylo v Kotlině veselo, protože puk za záda Havlíka dostal Tadeáš Holenda. Potom se sice hrálo ve čtyřech bruslařích na obou stranách, ale brankostroj domácího výběru se nezastavil. Prášek poslal puk na modrou čáru na Martina Zycha a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Za několik málo okamžiků navýšil skóre Jaroslav Prášek, který ukázal důraz na brankovišti.

Hosté ze Žďáru nad Sázavou se nemohli dostat z obranného pásma, když v 56. minutě trefil Beneš levou tyč. Tři minuty před koncem normální hrací doby padl poslední gól, ale opět byl z dílny mladých Bruslařů. Dymák narýsoval přihrávku na Matěje Kozlíka, jenž z pravého kruhu trefil přesně křížem roh Prchlíkovy branky. Utkání pokračovalo prodloužením, kde byli aktivnější hosté. Žďárští po šancích Pelikána a Macka neslavili, neboť oba střelce vychytal domácí fantom s maskou. Hosté se minutu před koncem přeci jen dočkali čestné trefy. Alojz Just Sopotnik objel branku a přesnou střelou mezi betony brankáře zajistil svému týmu bod.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 18. Dymák (Rauš, Kozlík), 38. Matoušů (Holenda), 38. Rauš (Kozlík, Dvořák), 45. Matoušů (Zych, Krejčí), 50. Holenda (Prášek), 51. Zych (Prášek, Dymák), 51. Prášek (Dymák, Zych), 57. Kozlík (Dymák, Rauš) – 65. Sopotnik (J. Doležal). Rozhodčí: Jakub Horáček – Tomáš Krejčí, Václav Kacetl. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 54:24 (21:7, 15:4, 16:8 – 2:5). Průběh utkání: 8:0. Prodloužení: 0:1.

Kubík (51. – 61. Škoda) – Dvořák, Besmák, Zych (C), Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Rauš (A), Janko, Holenda, Beneš, Kozlík, Krejčí, Hrdlička, Prášek