1. 3. 2011 | Pavel Buňat

V semifinále narazíme na Ústecké Lvy

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Po Kadani a Olomouci se Rebelové pokusí udolat dalšího soupeře. V semifinále narazí na vítěze základní části, na největšího favorita ligy – HC Slovan Ústečtí Lvi. Postup by se jistě rovnal velké senzaci, ale nabuzený Havlíčkův Brod nyní žije hokejem naplno, a Lvi to tak nebudou mít vůbec lehké. Boj o finále začne za týden.

foto: Miroslav Rosendorf (hcusti.cz)

Ústí nad Labem překvapivě pokulhávalo ve čtvrtfinále s Vrchlabím. Tým z Krkonoš favorita velmi trápil, a dokonce vedl už 2:1 na zápasy. Slovan však dokázal sérii otočit a díky Lukáši Handlovskému postoupit do semifinále. Čtyřiadvacetiletý forvard v šestém utkání čtyřikrát skóroval, čímž Ústí otočilo utkání ze stavu 1:3 na konečných 4:1.

Semifinálové boje začnou po víkendu, přesně týden od postupu obou celků. První dva zápasy se odehrají na ústeckém ledu, a to v pondělí 7. března a v úterý 8. března. V pátek 11. března se série přesune do Kotliny, kde bude pokračovat hned druhý den. Opět se hraje na čtyři vítězná utkání. Ještě před startem série bude na tomto webu uveřejněno velké představení Ústeckých Lvů.

Chomutov proti Jihlavě

Druhou semifinálovou dvojici tvoří KLH Chomutov a HC Dukla Jihlava. Severočeši si postupu zajistili vůbec jako první, když dokázali přehrát Hradec Králové v poměru 4:1 na zápasy. Náš regionální soupeř z Jihlavy ve čtvrtfinále přehrál Znojemské Orly. Série to byla vyrovnaná, nakonec se ale z postupu radoval tým z Vysočiny, který zvítězil 4:2 na vzájemná utkání.

Boj mezi Chomutovem a Jihlavou začne dříve, již o víkendu. V sobotu a v neděli na severu Čech, ve středu a ve čtvrtek se bude hrát na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. V praxi to tak znamená, že I. liga bude mít minimálně na týden na programu jedno utkání denně.

Program semifinále první ligy:

Sobota 5. března - 1. zápas:

17:30: KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava

Neděle 6. března - 2. zápas:

17:30: KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava.

Pondělí 7. března - 1. zápas:

18:00: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod

Úterý 8. března - 2. zápas:

18:00: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod

Středa 9. března - 3. zápas:

17:30: HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov

Čtvrtek 10. března - 4. zápas:

17:30: HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov

Pátek 11. března - 3. zápas:

17:30: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústečtí Lvi

Sobota 12. března - 4. zápas:

17:00: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústečtí Lvi

Neděle 13. března - případný 5. zápas:

17:30: KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava.

Pondělí 14. března - případný 5. zápas:

18:00: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod

Úterý 15. března - případný 6. zápas:

17:30: HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov

Středa 16. března - případný 6. zápas:

17:30: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústečtí Lvi

Čtvrtek 17. března - případný 7. zápas:

17:30: KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava

Pátek 18. března - případný 7. zápas:

18:00: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner