24. 2. 2022 | Štěpán Ondráček

Vítězná série končí! Dorost nestačil na ledě Kotliny na Tábor

Havlíčkobrodští dorostenci změřili síly s Táborem. Od začátku utkání se hrál energický hokej na obou stranách, nebyla nouze o střety a důležité momenty. Jihočeši šli v první třetiny do vedení, které domácí Bruslaři smazali. Vyrovnaný duel rozhodla poslední část, kde se dvakrát prosadil soupeř. Tábor si nakonec z Kotliny odvezl všechny body.

Začátek utkání nabídl velikou podívanou, jelikož v úvodu neuspěl Bakus ani hostující Šindelář. Jihočeši potom převzali taktovku zápasu a za odměnu šli do vedení. Dušek vybojoval puk pro Davida Kupku, který propálil přesouvajícího se Ferduse. Od vedoucí branky byli hosté aktivnější a mohli jít do dvougólového náskoku. Bruslaře zachránila ve čtvrté minutě tyč. Havlíčkův Brod se dostal do hry přesilovou hrou, kterou sice neproměnil, ale šance si dokázal vytvořit. Diváci viděli několik osobních soubojů a zarputilý hokej na obou stranách. V dobré příležitosti byl Teplý, ten ale nechal zaskvět Tesaře v brance kohoutů. Domácímu výběru se podařilo vyrovnat v poslední minutě první části. Teplý nabil na modrou čáru Patriku Mrtkovi. Vysoký obránce přízemním kotoučem propálil vše, co mu stálo v cestě.

Tábor zahájil druhou dvacetiminutovku přesilovou hrou, ze které mohl vzejít gól. Kupka mířil do pravé tyče Ferdusovy svatyně. Se začátkem prostředního dějství se roztrhl pytel se šancemi. Dvakrát se mohl radovat Havlíčkův Brod, jenže Koubek ani Kuprijanov nebyli přesní. Oba celky hrály otevřený hokej, když v polovině utkání mohl poslat domácí do vedení domácí Teplý. Mladý forvard nechal vyniknout Tesaře. Aktivní Bruslaři nedokázali dostat puk za gólmana Tábora, a tak přišel trest. V přesilové hře šli Jihočeši do opětovného vedení. Cíchovu střelu od modré čáry tečoval mimo dosah Ferduse David Křepelka . Soupeř hrál ke konci druhé části přesilovku, kterou domácí výběr dokázal ubránit.

Bruslaři vstoupili do třetí třetiny aktivně, jenže pokus Petržílka se neujal. Domácí výběr mohl vyrovnat ve 45. minutě, ovšem fantastickým zákrokem se prezentoval Tesař. Hosté se do pásma moc často nedostávali, ale v padesáté minutě šli do dvoubrankového vedení. Bouškovu střelu od modré tečoval mimo dosah gólmana David Křepelka. Havlíčkův Brod hrál přesilovou hru, kterou umocnil hrou v šesti bruslařích, ale ani dvojnásobná převaha vyrovnání nepřinesla. Domácím v dalších minutách risk s odkrytými zády nevyšel, a tak přišel definitivní verdikt. V čase 55:36 se trefil do odkryté klece Bruslařů Filip Šindelář.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 20. P. Mrtka (Teplý) – 3. Kupka (Dušek), 38. Křepelka (Cícha, Mohyla), 50. Křepelka (Bouška), 56. Šindelář (Kupka). Rozhodčí: Jan Bernat – Jiří Nechvátal, Tomáš Jiruška. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 45:19 (17:8, 15:6, 13:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Ferdus (Beran) – Vaněček (C), Adam, P. Mrtka, Ondruš, R. Mrtka, Novotný, Chymo – Bakus, Kuprijanov, Teplý – Fiala, Koubek, Nosek – Bernard, Petržílek – Kozlík.